Líheň kuřat

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Georgg
Příspěvky: 469
Registrován: pát zář 28, 2007 5:41 pm
Bydliště: Kůsek od Velké nad V

Líheň kuřat

#1 Nový příspěvek od Georgg »

Zdravím nemáte někdo tohle zařízení?Naši (moji rodiče) pořád že to mám obědnat z netu ale je toho fakt hodně tipů,pokud s tím někdo máte zkušenosti tak budu rád když poradíte.Dík

matesH
Příspěvky: 87
Registrován: pon zář 27, 2010 7:57 pm
Bydliště: Jizni morava

Re: Líheň kuřat

#2 Nový příspěvek od matesH »

Něco málo najdeš o líhních na http://drubez.chovzvirat.com/diskuzni-f ... tegorie-5/
a nějaké lihně se prodavaji i na bazoši atd.. samozdřejmě se dá i udělat.

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Líheň kuřat

#3 Nový příspěvek od CB750 »

Bios Sedlčany robili aj na drobnochov cca 300vajec
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#4 Nový příspěvek od Vlasatej »


Honzo
Příspěvky: 110
Registrován: čtv zář 29, 2011 10:35 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Líheň kuřat

#5 Nový příspěvek od Honzo »

Líhni je hrozně moc druhů, stačí si jen vybrat na netu. Skus i-fauna.cz, nebo od někoho kdo prodává starší líhen, ale prověřenou, v případě potíží, nebo nejasnosti ti s tím pomůže. Kapacita vajec je různá od několik ks až po 1000ks, záleží co od toho očekáváš, neboli jaké máš plány. Pro domácí potřebu úplně stačí malá líhen na 30 vajec.

Honzo

Honzo
Příspěvky: 110
Registrován: čtv zář 29, 2011 10:35 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Líheň kuřat

#6 Nový příspěvek od Honzo »

ještě jsem zapoměl vložit odkaz na líhně. Jak říkám je jich spousta, stačí si jen vybrat. Neboj se koupit líhen i bez automatického otáčení vajec. Platí to jen při koupi líhně s malou kapacitou vajec.

http://www.ifauna.cz/drubez/inzerce/r/? ... j=&kat=100

Honzo

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#7 Nový příspěvek od Vlasatej »

Líhne tady někdo husy a kačeny? Mám za sebou bohužel první neúspěch. Mám koupenou líheň na 49 vajec - automat s otáčením, měl sem v ní 10 slepičích a zbytek pižmovky a husy labutí. Po 10 dnech probrány a odstraněny neoplodněná vejce. Zhruba po 20 dnech se vyklubaly kuřata, ale kačeny a husy ani 37 den. Vejce sem "pitval" a našel sem v nich už mrtvé kačeny nebo husy v různých stádiích vývoje. Do líhně se leje dole i voda kvůli vlhkosti, vejce sem každý den i rosil. Nevím bohužel kde sem udělal chybu že se nevyklubalo už nic. Mám tam teď nasazenou další várku, tak sem zvědavej. Teplota byla nastavena na 37,6 a nejsem si vědom že by došlo k nějakému výpadku proudu který by mohl způsobit třeba zachlazení. Nemá někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
cricket
Příspěvky: 237
Registrován: úte čer 02, 2009 3:20 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Líheň kuřat

#8 Nový příspěvek od cricket »

lebo je ina teplota na kurcata a ina na kacky a husy
ked neodpovedam na fore 1-2 dni, tak piste do SZ.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#9 Nový příspěvek od czechboss »

Vlasatej píše:Líhne tady někdo husy a kačeny? Mám za sebou bohužel první neúspěch. Mám koupenou líheň na 49 vajec - automat s otáčením, měl sem v ní 10 slepičích a zbytek pižmovky a husy labutí. Po 10 dnech probrány a odstraněny neoplodněná vejce. Zhruba po 20 dnech se vyklubaly kuřata, ale kačeny a husy ani 37 den. Vejce sem "pitval" a našel sem v nich už mrtvé kačeny nebo husy v různých stádiích vývoje. Do líhně se leje dole i voda kvůli vlhkosti, vejce sem každý den i rosil. Nevím bohužel kde sem udělal chybu že se nevyklubalo už nic. Mám tam teď nasazenou další várku, tak sem zvědavej. Teplota byla nastavena na 37,6 a nejsem si vědom že by došlo k nějakému výpadku proudu který by mohl způsobit třeba zachlazení. Nemá někdo zkušenost?

Měl jsem podobný problém líhnul jsem kachny indického běžce a pižmovky ve svoji podomácky dělaný líhni a když měl být termín líhnutí nic se nedělo, kachny se začali drát ven až s týdením spožděním jak běžci tak pižmovky obojí přesně týden po termínu, ale skořápku jen napraskli a ven se nemohly dostat, a tak jsem jim začal pomáhat na svět mladý jsem z vajec sám vytahoval abych vůbec něco zachránil a z 16 vajec jsem takto vylíhnul 4 zdravé kusy. Nyní stavím novou automatickou líheň a zkusím to po té vní.
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#10 Nový příspěvek od czechboss »

A zde je malá presentace mého pokusu o domácí inkubaci vajec :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#11 Nový příspěvek od czechboss »

nová automatická líheň s tou malou ruční moc nejsem spokojen, kvůli tomu , jak kolem tohto musím pořád poskakovat, tak přikládám pár fotek ze stavby.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#12 Nový příspěvek od Vlasatej »

cricket píše:lebo je ina teplota na kurcata a ina na kacky a husy
Slepice 37,5 , kachna 37,7 husa 37,8

To ty dvě desetiny opravdu způsobí problém?

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#13 Nový příspěvek od czechboss »

souhlasím s váma. ono to je i logické, protože, některá mláďata, kterým jsem pomáhal na svět, jelikož měli týdení spoždění byly málo vyvinutá a některá bylo dobrá, ty co byly nevyvinutý byly v oblasti líhně, kde byla o něco málo nižší teplota. A měl jsem nastaveno taky 37,5 a je to málo teď mám nastaveno 38 a uvidím.
Kdo maže ten jede

Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 783
Registrován: stř čer 10, 2009 12:59 pm

Re: Líheň kuřat

#14 Nový příspěvek od Vlasatej »

já už u té druhé várky taky přidal na teplotě. Předchozí várku sem poctivě rosil, vlhkost byla v prořádku. Jen sem neochlazoval. Tuhle várku už ochlazuju každý den cca 20 minut.

Uživatelský avatar
czechboss
Příspěvky: 353
Registrován: úte led 31, 2012 12:20 pm
Bydliště: Lichkov

Re: Líheň kuřat

#15 Nový příspěvek od czechboss »

Vlasatej píše:já už u té druhé várky taky přidal na teplotě. Předchozí várku sem poctivě rosil, vlhkost byla v prořádku. Jen sem neochlazoval. Tuhle várku už ochlazuju každý den cca 20 minut.
Taky rosím. A od jakého dne začínáš ochlazovat ?
Kdo maže ten jede

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“