Chov ovcí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#541 Nový příspěvek od radek.bazant »

Kolik máš těch ovcí? že to dva nestíhaj?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#542 Nový příspěvek od frturek1 »

54 mysllim, on jeden neni nic moc uz po druhy sme koupili sufolka od jednoho chvatele a oba stali za prd takze uz nikdy vice tak aby se moc nenadrel a aby se to vsechno odskakalo v co njkradsim case

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chov ovcí

#543 Nový příspěvek od Tomas6 »

Taky sleduješ že když koupíš berana na aukci s ER pak zhubne?Tady u nás těch chovatelů co produkují berany Suffolk moc není a už ani nevím od koho vzít.Na aukci beran jak lupen a jak obskočí ovce a přejde na trávu bez jádra,tak jak když vypustíš balon.
No taky máme tři.Na 40 bahnic.Nějak se netlučou a teď jim říkám teplí bratři.Jeden bez druhého ani krok...
Jinak asi pomalu z čistým suffolkem končíme.Pomalu se ohlížím po nějakých jehnicích plemene východofríská.Cosi ti suffolci nemají mlíka.Letos asi sedmery trojčata a musíme přikrmovat sušeným mlékem.A to nejen od těch co měly tři.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#544 Nový příspěvek od frturek1 »

jo presne chodej jen spolu. mi to asi taky zmenim protoze jich tu taky moc neni, je to jednoduchy, oni udelal predvyber ty zavrou a perou srotem senazi aby na drazme byli jak sudy a pak kdyz se pusti jen na pastvu tak sou vyrizeny, mam texla od p. Vavry tusim u benesova, ma cca 1000 bahnic a ten ma berany na drazbu jdou v roce rovnou z pastvy a to je matros 8)

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#545 Nový příspěvek od mastnacek »

To je jasny ze chovny berany na aukci kazdej laduje od mala vsim moznym aby pri pomerovani "ptaku" mel nejvetsiho. Proto jsem se vykacel na nejaky dotacni beranky. Koukam na inzeraty, koukam jak beran nebo ovce vypada a bud koupim nebo ne. Letos zkousim vzdalenou pribuzenskou plemenitbu na na jedny lonsky jehnici. Ma se to tak. Mam ovci kterou jsem koupil jako prvni. Hodne statna suffolka. To je babka. Ta mela dceru a od ty dcery mam berana. To je muj aktualni skokan. Jehnice je lonska dcera od babky. Takze jsem zvedavej jak dopadne vrh. Kazdy plemeno si muselo projit pribuzenskou plemenitbou na udrzeni zadanych znaku. Kdyz to budou kriplici pujdou na maso, kdyz ne, tak dal do chovu. Ale uz s nepribuznym beranem. Beran i jehnice by na trhu byly myslim hodne vysoko oceneny.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#546 Nový příspěvek od frturek1 »

pokud vim plemenej beran uz musi bejt, znamej ho nemel a prisla mu kontrola a byl pruser

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chov ovcí

#547 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevím jak to je,ale znám spoustu chovatelů co mají. doma pár ovcí a berana,který není plemeník z trhu ani náhodou.Neprodukují plemenný materiál,jen defakto užitkové zvířata,chov mají oficiálně nahlášený a nikdo jim problémy nedělá.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#548 Nový příspěvek od radek.bazant »

No přesně kde není soudce... ale plemenný beran být prý musí..

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov ovcí

#549 Nový příspěvek od McPeci »

zdarte nemám sílu to vše pročítat, mám dotaz na ohradník. Určitě každý zná zdroj na ohradník s indučkou z auta, má někdo jednoduché osvědčené schéma?? co na to řekne pes? když je indučka krmena 12ti volty je na výstupu cca 20000v neví někdo kolik u těhto zdrojů je na vstupu do indučky?
a ještě ohledně ohrady, potřebuji ohradit a rozdělit zahradu na cca 3 díly, kolik řad drátů natáhnout na sloupek?? první jsem uvažoval jeden a zbytek nastražit špagátem, ale uvažuji že bych použil 2 řady drátu, bude mi to stačit????
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#550 Nový příspěvek od frturek1 »

unas se ohradnik vubec neosvedcil ani jeden ani dva a ani tri draty, pan co od nej mam toho berana ma draty 4 asi po 20 cm a proud jen v prvnich dvou od zeme myslim

johnyhacek
Příspěvky: 65
Registrován: čtv bře 15, 2012 6:10 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Chov ovcí

#551 Nový příspěvek od johnyhacek »

minimálně tři pod proudem, já mám 4, dolní není pod proudem, jinak nej je ohradníková síť, ale ta cena....
hodně záleží jak dlouho je tam budeš mít, jestli je budeš přehánět a jestli tam budou mít dost žrádla. Oni když jsou někde dýl, nemaj už moc pastvy tak vymejšlej, zkouší ohradník, a když neni pod proudem, porazí, podlezou přeskočí - na vlastní oči jsem viděl - hnedle jak koně na parkouru, když tam není pastva tak prorazí i pod proudem.....

Shrnul bych to - stálý výběh, nebo jarní a podzimní období (mají málo pastvy a za ohradníkem je to láká) je lepší pořádné řešení - síť, 4 dráty, oplocenka. Pokud jsou to dočasné ohradníky v sezoně, když je dost pastvy, nemusí být tolik extra, ale pozor, pokud by se utečením dostaly třeba do záhonů, do sadu atd. to pak dost nasere a šetřit se nevyplatí.

Uživatelský avatar
McPeci
Příspěvky: 3788
Registrován: pát dub 06, 2012 2:15 pm
Bydliště: Juřinka
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov ovcí

#552 Nový příspěvek od McPeci »

ono máme zahradu cca 2tis m2 část zahrady bude sekána sekačkou takže za ohradou je snad nebude nic lákat, navíc je budem převážet ještě do druhé zahrady a zálohy máme taky nějaké tak snad to nějak dopadne :D
Robert ;)

každý když něco opravuje má na práci nechtěný podpis

https://www.facebook.com/robert.peciva


http://petice.nasetraktory.cz/informace?ank=2&odp[0]=1 petice za legalizaci domadělů v čr

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 872
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Chov ovcí

#553 Nový příspěvek od Václav007 »

Mám ohradník 4dráty pod proudem a spokolenost. Myslim že je to nejlepší řešení. pouštěl jsem je i ven, takže věděli, že je tam lepší pastva ale jak zavřu bránu tak si k tomu nedovolí. Míval jsem lesnické pletivo, ale to se pořád někam natahují a něco vymejšlí, párkrát utekly a několikrát jim v tom uvízla hlava. Sítě taky nejsou žádný zázrak, respekt z nich dostanou jako z drátů, ale než si na ně zvyknou tak počítej že se do nich zamotají a tak 2-3 ti roztrhají

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chov ovcí

#554 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nikdy ovce nesmíja zjistit že to nekope.Pak už můžeš mít drátů kolik chceš.Na přenosné ohrady dávám tři špagáty a co máme pevné tak aj šest.A aj přes to zdrhly.Hlavu dolu proti drátu a vijo v plném běhu.Ty co šly jako první jsme museli vyřadit.Bylo to nesnesitelné když utekly dvakrát třikrát denně.Teď jehňata zkouší co to je a jak přes to ale.vždycky dostanou bombu tak už víja.Staré už ani nezkouší.Hlavně to musí kopat.Jinak je konec.No minimum pod napětím je tři.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Nelinář
Příspěvky: 769
Registrován: pon bře 17, 2014 3:35 pm
Bydliště: Hošťálková

Re: Chov ovcí

#555 Nový příspěvek od Nelinář »

Mám na vás dotaz, má někdo zkušenost s těmato nůžkama?
http://aukro.cz/show_item.php?item=5344 ... edium=nove
Vím že to asi žádná sláva nebude, ale zase na druhou stranu mám jenom dvě ovečky, ručně se mi do toho nechce. Jak to řešíte vy?

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“