Chov ovcí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#691 Nový příspěvek od mastnacek »

Vaclave asi jako kazda jina dotace? A nebo jako Plzak...

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Chov ovcí

#692 Nový příspěvek od antipo »

Ano, dotace je příjem :) ale nevím, jestli by po tom někdo šel, pokud jde o jednoho berana :)
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Chov ovcí

#693 Nový příspěvek od Václav007 »

Ano jde o jednoho berana a nemam zadnou zivnost ani podnikani. Takze je to dotace fyzicke osoby

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#694 Nový příspěvek od mastnacek »

Upgradoval jsem vybaveni na strihani, muzete se hlasit :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Chov ovcí

#695 Nový příspěvek od Václav007 »

Neslyšel jste někdo o tom, že by byly zrušeny příspěvky na krmné dny beranů? Byl tu maník pro ovce a toto mi tvrdil..

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Chov ovcí

#696 Nový příspěvek od ride »

:)

ride
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 19, 2009 9:34 pm

Re: Chov ovcí

#697 Nový příspěvek od ride »

Zdar Ovčáci.
Střiž ovcí u nás probíhá na jaře, takže je to chvíle co se stříhalo. Stříhač jezdí asi 4 roky stále stejný ovšem letos pořád nějak nebyl k dostižení, ale nakonec volal, že přijede. Dělá moc pěknou práci a cena bývala v pohodě až do minulé střiže. Požadoval 150kč vč. paznechtů tedy střiž 120kč za kus :typek: + cesťák.(ovce mám v dobré kondici=dobře se stříhají). Celkové ostříhání se tak navýšilo o 1/3 než minule. Prostě co tím chci říci, nejenom z těchto stále se zdražujících služeb přestávám mít chuť pokračovat. Pak při prodeji jehňat, ale nejenom těchto komodit (králík,brambory atd.) na Vás kupující koukají, že jste se ohledně požadované ceny pomátli.
Kolik platite Vy?

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Chov ovcí

#698 Nový příspěvek od frturek1 »

Tak to mi za samotnej strih platili na podzim 50 za kus plus cestu

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#699 Nový příspěvek od radek.bazant »

Mě to vyšlo na cca 150 za kus. Ale je v tom i cesta. Mám už jen 6 kusů. Když jsem měl, -3 roky, 50 kusů tak to vychazelo na cca 70 kc za kus.


Že by rušili dotace na berany se mi nezdá.

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#700 Nový příspěvek od mastnacek »

Uz par let rikam lidem, ostrihejte si tech svejch par brec sami, nemusite nadavat na ceny a strihace. Kazdej by si to mel povinne vyzkouset.
Nedelal jsem nikdy slevy podle poctu kusu, spis jsem jeste nekolikrat osolil floutky, kteri mely ovce zarostly dva a vic let. U normalnich lidi jsem to neresil a ostrihal, to clovek pozna kdo je zmetek a kdo proste neuhonil strihace aby mu prijel ostrihat.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Chov ovcí

#701 Nový příspěvek od duchodce »

Ovčáci - je nějaký způsob jak vysvětlit ovcím když jsou mezi domy aby nebečeli ? ;-) Ale teď vážně . Zahrada v zástavbě kolem domy - buď nervozní důchodci /vč. mě/ nebo malinkaté děti. Ideální by bylo kdyby tu zahradu "ošetřovali" ovce - svahovité a neudržované.Měl bych možnost si jich 4-5 půjčit na léto i ubytování na noc by pro ně bylo. Varují mě že si je lidé ochočí na pamlsky a oni potom bečí . Někdo říká že některé potvory naučí pobekávat zbytek stáda, jen se objeví člověk, aniž by byli naučené na pamlsky ,je to pravda?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Tomas6
Příspěvky: 5380
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chov ovcí

#702 Nový příspěvek od Tomas6 »

Pravda, svatá pravda. A nejhorší když mají mláďata. Mláďata na jednom konci pastviny, matky na druhé a békají po sobě. Mám pastvinu za kopcem, dobře kilometr za dědinou a jak je večer klid, tak je krásně slyším jak po sobě řvou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

radek.bazant
Příspěvky: 277
Registrován: sob čer 23, 2012 4:56 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Chov ovcí

#703 Nový příspěvek od radek.bazant »

Stříhání jsem si vyzkoušel. A proto bez spekulovaní zaplatím jakoukoliv částku.

Ovce bečí s tím nic nenaděláš. Jak mě lidi serou, když si stěžují, že jsou ovce slyšet jak bečí. Teď vadil i kohout, že kokhá.

Tak jsem jim řekl: Jděte do paneláku do města a neserte mě nebo se odstěhuju já a dám sem cikány. No a od té doby klid. Bydlíme na vesnici a máme zvířata. Ale kolik nás je na té vesnici?? Možná 5 rodin ze 100 ještě něco drží?? Kde to jsme?? :hm:

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Chov ovcí

#704 Nový příspěvek od Fizz »

Jó tihle si kdosi stěžoval na kvákání žab...

Tam by měli zrovna brat občanky.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7100
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#705 Nový příspěvek od mastnacek »

Radek.bazant: to je spravnej pristup. Ono kdyby mela vlna nejakou cenu, tak se ti strihac zaplati a jeste by neco zbylo. Vlnu prodavam za 90kc/kg, ale to neni zadny zluty peklo ze suffolku :)

Jsou urvanejsi plemena a klidnejsim. Mam romney a podilovky se shetlandskou ovci a nevim o nich. Maximalne, kdyz zapomenu privazat vrata od chliva a nekterou tam zavre vitr.

Taky mam ouvessantky ( pidi ovce ) a ty rvou jen kdyz rano prijde clovek do chliva, protoze se tesej ven.

Ani jedny nerozmazluju. Mrnavy prijdou na zavolani ale vetsinou nic nedostanou.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“