Chov ovcí

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#676 Nový příspěvek od mastnacek »

No tak to je spis tema jabkama na to bacha.

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chov ovcí

#677 Nový příspěvek od Tomas6 »

Stačí přehnat na jinou pastvinu s lepší trávou .A lejna jak od krávy. Tak pokud nemají jiné problémy tak bych to neřešil.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Chov ovcí

#678 Nový příspěvek od vašík »

To chcete říct že když jsou ovce n sadě kde jsou jabloně že až budou padat jablka tak bude problém?

Tomas6
Příspěvky: 5385
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Chov ovcí

#679 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nebude. Když to jabko sem tam spadne a ona to sežere tak je to v pohodě. Horší když je spadaný celý sad a pustíš tam ovce tak jelikož jsou nenažrané,problém nastat trochu může. Ale většinou se na žerou trochu poserou a pak si dají pokoj.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Chov ovcí

#680 Nový příspěvek od vašík »

Díky,já je budu zabírat ale stejně to nestihnu.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Chov ovcí

#681 Nový příspěvek od Veteranista! »

Chovám na zahradě ovečky, ne pro užitek, ale spíš pro radost.
Mám dvě ovečky teď mají cca 2 roky.
14 dnů před vánoci jsem dovezl beránka, který měl 8 měsíců, teda narození cca 4/2017.
Jak a kdy jde poznat, že jsou těhotné? Jeden místní mi i říkál, že beran je ještě moc mladý, je to možné?

Dále se chystám stříhat vlnu poprvé, mám ruční nůžku přímo na ovečky, nějaká rada?Videa mám nakoukané, jak nejlépe posadit ovečku?Je něco na co jsi dát pozor pokud jsou právě těhotné?

Ještě tento týden nastal problém a náš milí a do té doby hodný beránek začal trkat, že by trkal ovce jsme neviděl, jak jak jdeme k nim, hned to zkouší, je možné, že ho to přejde a sám toho nechá? Dostal jsem názor i, že právě cítí, že ovečky jsou těhotné a chrání je :-/

Díky za rady, v tomhle nemám zkušenosti a nikdo z mých známích chov nemá a anii nevím o někom v blízkosti.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Chov ovcí

#682 Nový příspěvek od honzauta »

Chytit posadit na zadek a v klidu si vykouřit cigaretu, parkrát opakovat, když to nepomůže do guláše. Jinak zásada berana nikdy nehladit, zkrátka musí zůstat plachý.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Chov ovcí

#683 Nový příspěvek od Britt »

Zlej beran je jako zlej kohout. Nic s ním nenaděláš.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#684 Nový příspěvek od mastnacek »

Mel jsem jednoho trkouse hned prvniho berana, byl jsem bez znalosti veci, tak jsme ho hladili, dostaval suchej chleba a jeste kdyz na me v ohrade sel, tak jsem mu nastavil nohu aby si drcnul. Skoncil tuhej v ohrade, beranum hlavne prej suffolkum se to stava casto.

Jestli mu bylo pred vanocema 8 mesicu a mel okolo 50kg tak to poskakal docela s jistotou. 10dni pred vanocema tozn ze zacnou rodit od 04.05.2018. Nuzkama bych je ted nestrihal, trva to dyl nez strojkem a bez zkusenosti s polohovanim a posazenim uz vubec ne. Leda ve stoje, taky se to da. Ale chce to dva lidi, obojek, privazat k necemu pevnymu, zacit od hrbetu od ocasu smerem k hlave. Vlnu nijak prstama nevytahovat, protoze to natahuje i kuzi a jsou z toho osklivy strihance. Kdyz se striha ve stoje tak se postavit z jedny strany a strihat tu opacnou ( striham takhle lamy ). Jestli jsou hodne zarostly, ostrihal bych jim jen vlnu okolo rodidel a okolo vemene aby jehnata necucaly cucky, clovek se nekdy nestaci divit co vsechno jehne nepovazuje za vemeno.

Kdy byly naposled strihany a co je to za plemeno? Sobe jsem si strihal nejak koncem podzima. Nektery maj cca 5cm, nektery okolo 10cm.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Chov ovcí

#685 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ahoj,
no odpoledne je vyfotím, upřímně plemeno nevím, normální, celé bílé, ani jsme plemeno neřešil, prostě jsem narazil na inzerát v místních novinách a vzal dvě jehňata ke konci jara 2016, nestříhané zatím, abych se přiznal.

Asi nemáš cestu nějak směr k nám ke Kroměříži, Brnu, co? Uvažoval jsem nad tebou, jen přímo jet k nám kvůli dvou (nebo třem) to je škoda času pro tebe.

No těch 50 kg měl a skákal po nich. To hlazení, pečivo z ruky, úplně to samé, jak říkám, máme dvě ovečky a beránko, je to jako domácí mazlíčci spíš, že posečou je jen bonus.

Marek
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#686 Nový příspěvek od mastnacek »

Veteranista!: v patek jedem do Boskovic, ale i tak to je streka a ja se v sobotu rano vracim vlakem a cestou mam domluveny dve strihani, Licno a pak uz u nas v Cervenym Kostelci. Pak zase za tejden jedu do Boskovic. Zena nejaky vejlety planuje ale spis k Brnu.

Prave me dorazily novy nuzky z Anglie takze budu prichystanej na velky vykony. Na jihu zadny strihani domluveny ted nemam.
Ale kdyz se do nich pustis ve stoje, tak jim nijak neublizis, akorat jim moc netlac na bricha pri drzeni. Jinak od Zlina tam nekde jse dobrej strihac kterej vyjizdi po cely republice, ty tvoje ovecky bude mit ostrihany za 15 minut.

Obrázek

mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#687 Nový příspěvek od mastnacek »

Veteranista!: jak jsi dopadnul s ovcema? Pondeli nebo utery se chceme podivat s rodinou do Vyskova, je tam jakasi zoo.

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Chov ovcí

#688 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ahoj,
jednu ovečku jsme minulý týden zvládnuli nůžkama, ještě jednu, tu začneme asi dnes a beran ještě nevíme co sním.
Máme je asi dost hodné, ale ta jedna se nechala ostříhat i v jednom člověku a normálně se při to pásla.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

mastnacek
Příspěvky: 7102
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Chov ovcí

#689 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak to je super, zadnej stres pro ne :) 8)

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Chov ovcí

#690 Nový příspěvek od Václav007 »

Zravim vespolek. Nevi nekdo náhodou jestli se příspěvky na krmný den na plemenneho berana musi priznavat v daňovém přiznání? Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“