"Slépkomat"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#31 Nový příspěvek od kenybz »

Tak mě cosi napadlo.
ty rfid snímače konkrétně tento:
http://www.flajzar.cz/pristupove-system ... -em-18.htm
má dosah jen 10cm a to by mohla byt výhoda pro určení směru kudy sléka ide...
dejme tomu že bude procházat tunelem dlouhým cca 30cm a na bokoch budů tyto snímače a slépka bude mět čip enom na jedné noze takže bude jednoduché vědět kolik slépek je venku a kolik uvnitř
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: "Slépkomat"

#32 Nový příspěvek od ola »

kenybz píše:ináč olův nápad je taky dobrý:
A nebo by ešče šlo jich ráno pustiť,hodiť zrna,naľéť vody a večér zavříť tajak včéra,předevčírem aj před pedevčírem,protože ten tvůj mlýnek bude v tom dávkování nepřesný,zrno sem,zrno tam a už v tem máme bórdeľ.
každopádně udělám přisvěcování a zavírání

Ahoj,kenybz,tož to ja,už sem mysľél,že Olovi sa nevěří. :smich: Kenybz,Já sa s tebů vsadím,že už ty sľépky krmíš,zavířeš a otířeš celů noc,nebo sa Ti o nich ešče nezdá?To automatické přisvicování néni sice špatný nápad alě než bych Já neco vymysľél,tož na to máme hneď vedľa svobodnů švagrovů,kerá sa o ně ráda stará,pustí,nakrmí,rožne,zhasne,zavře.Gdyž to tak vezmeš kol a kolem,tož máme také automatický servis se vším všude a nemuseli sme do teho vraziť ani kačku.Stačí vylíhnůť sľépky,dovésť zrno,keré sa kůpí za prachy z vajec a my si enom chodíme pro vajca k ní do skľépka na studňu,kurva,tož to je přeca také automatika ci né?
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#33 Nový příspěvek od kenybz »

olo tys to dotáhl ešče dál, protože tam máš aj hlasové ovládání to já su storoků za opicama a co sa mě zdá tož to nevím jaksi si žádné sny nepamatuju enom výjimečně
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: "Slépkomat"

#34 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

Marie píše:Tedy pánové, já jen tak špitám, potichoučku, ale v životě jsem o ničem takovém neslyšela. Jste vážně koumáci. Obdivuju takové šikovné lidi a vážím si jich.
Každopádně té reagci na stmívání bych se trošku bála.
Např. my bydlíme v údolí, a když se tady letní bouřkou zatáhne, je tady skutečně TMA, mnohem větší tma, než je večerní šero, kdy se normálně slepičky pomalu ukládají se spánku.
Asi to tedy budete mít vychytaný i jakým si časovým spínačem či hodinami.

Jinak šikovnosti zdar.
A paní Kenybzová, máte doma ZLATÉHO chlapa, ale to Vy už určitě víte !!!! (viz nezapomenutelné truhlíky na barelu na dešťovku)
jasne ze vim, proto bych ho za nic na svete nevymenila :)

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: "Slépkomat"

#35 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

přečetl jsem si celé téma až dnes nějak nestíhám ale už dlouho jsem se tak :D :D :D :D nad některýma příspěvkama - jsem zvědavý až to bude hotové jak to bude fungovat. 8)
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#36 Nový příspěvek od kenybz »

O víkendu jsem byl na krátké návštěve u rodičů a tak jsme to s bráchů trochu probrali...no a vzpomínal jsem mu jak pořešit odolnost systému vůči falešnému uzavírání dvířek atd...říkal, že šak tam budů normalní hodiny ze všeckým aj s datumem a nahraje sa tam časová mapa na celý rok dopředu a podle toho sa budů ovládat jednotlivé funkce podle času takže nebude to na světlo.
...momentálně zháňám nejaké stěračové motorky asi nejlíp z favorita či jiného českého auta...enomže na vrakáči budů za to chtět hafo peněz tak počkám až sa neco naskytne třeba ve šrotě
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: "Slépkomat"

#37 Nový příspěvek od chobotek »

Lepší só motorky z ovládání ventilů, tych bývá ve šrotě plno. Aji jich pár mám doma esli chceš, só Tvoje. Až jich vyhrabu, budó fota.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: "Slépkomat"

#38 Nový příspěvek od mufik »

Asi by tam neměly chybět kamery,pokud možno připojené na internet,abys mohl ty slepice sledovat třeba z práce?
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: "Slépkomat"

#39 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,ty volě,šak tam nebudů tančiť u tyče aby na ně nahľédál,jak na pípšóu. :smich:
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: "Slépkomat"

#40 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak tohle nesmim dat precist mym devcatum,trem slepickam.to bych pak poslouchal furt jejich nadavky na podelanej zivot......no nic,jdu je poradne prikryt perinou,at se zase neodkopaj.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#41 Nový příspěvek od kenybz »

:) já potřebuju aby to bylo na 12 voltů. Mám totiž podmínku aby to mělo minimální příkon prostě pár watů ze sítě a při provozu bude živit všechny motory akumulátor který to bude aj celé zálohovat. U nás sice nejsů výpadky proudu, ale pořeším značně rozdílnou proudovou náročnost v klidovém a provozním stavu.
Kamery by sa daly dat do hnízd a hodit onlajn na net jako placenů službu na to pííp šou :D
Nic sa nebude přeháňat :-)
enom trochu strpení nebude to tak rychlo.. typuju to tak že popíšeme tu 30 stran a bude to hotové
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#42 Nový příspěvek od kenybz »

Tak včera jsem napsal soupis funkcí a časovou posloupnost a návaznost prostě popsaný jeden den jak to má funguvat a předal to bráchovi aby napsal program.
asi 0,5 hoďky jsme probírali detaily.
Už jsem sehnal aj 2 motorky to je ščestí...a može sa pomalučku začat
Přílohy
DSC05140.jpg
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
sferos
Příspěvky: 1635
Registrován: stř říj 22, 2008 11:54 am
Bydliště: H.Srnie

Re: "Slépkomat"

#43 Nový příspěvek od sferos »

Moja automatika funguje takto:

- Uzavretá voliéra spodok vybetónovaný , dve steny s časti presklenné pleksisklom jedna stena pol metra múr zbytok husté pletivo aby sa tam nedostali vrabce, jastraby a štvornohá háveď. Dvojposchodový kurín pre staré a nove sliepky, dvojdielne vráta cez celu prednú časť pre ľahké čistenie, v jedných vrátkach ešte jedny malé pre sliepky, Voliéra sa v prípade nových sliepok rýchlo rozdelí na dve časti pletivovou stenou a pletivovou bránkou.
- Zásoba krmiva na tri dni. Po zožratí doplním do kŕmidla a hotovo.
- Voda, ktorú im vymením za čerstvú, keď sa zberajú vajcia.
- Zavesená trojdielna drevená krabica na znášanie vajec s chodníkom a rebríčkom. Vo vnútri sú zavesené na klincoch traktáre s tenkého plechu, olepené jutou a dierou uprostred. Keď sliepka znesie vajce a sa postaví, vajce sa skotúľa do spodnej časti pod sliepku, takže sa k nemu nedostane.
- Samozrejme, že trávu im musím nakosiť a hodiť, neznesiem aby sa mi sliepky plantali po dvore.

Na kurníku sa malé vráta pre sliepky zatvárajú len keď čistím podlahu aby mi tam nebehali. Po vyčistení na podlahu kurníka a voliéry vysypem dve vedrá drevného popola pre ľahšie ďalšie čistenie.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#44 Nový příspěvek od kenybz »

proč to dělat jednoduše když to jde složitě :-)
No my máme kurník a vněm zateplený kurník a pak výběh, kde sa slépky hrabů a hrajů zábavné hry :) Třeba chytání much a tahání za hřebénky. Majů popeliště a vajíca snášajů v temných hnízdách pěkně na měkučké slámě, kde majů klid a fotky oblíbených kohůtů:-)
Tento relax jim nechcu ubírat a tak vymýšlám hlůposti keré udělajů aj neco za mňa
vajica budu stejně sbírat ručně, ale už mám malý nápad na samosbírací automat :ano:
Tá juta mě totiž zaujala pod ňů by mohl byt tenký molitan, celé by to mohlo byt na sklopné desce a jak by vylezla slépka ven, tak by sa to nadzvedlo a vajico sa skotůlalo do žlábku, na dopravník....pod tou deskou by byl mikrospínač a vždy jak by slépka vylezla, tak by sa aktivovala optozávora, která by zaznamenala pohyb vajica řídící jednotka by započítala vajico a spustil by sa dopravník, který by dopravil vajíčko k robotu který by ho uložil do krabičky. tiskárna by vytiskla na krabičku jméno slepice, protože když majů na krůžkoch čipy tak je přeca jasné kerá to snésla esi to byla pipka 1 nebo 10 nebo stará blažková :)
Navíc bych měl snadno dostupné statistické data o snášce.
tak a teď mě budete mět doopravdy za blázna.
Nic sa nebude přeháňat halvne aby to zavíralo a svítilo
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: "Slépkomat"

#45 Nový příspěvek od zde »

:D :D nedaš pokoj ,Maš uz asi dost placu tak zase znašaš :smich: :smich: do stodoly .

Len ma zaujima prečo to chceš robit ..........ale asi aby si si užival dlhšie rano s pani kenybzovu :smich:


ked to budeš mat možno začnem aj ja :D :D :D


PS. ale ja som radšej zrušil chov :D :D :jazyk:

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“