"Slépkomat"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#16 Nový příspěvek od kenybz »

to je nápad tož nebude to mět ta slépka vpichnuté ale bude mět na zádoch baťůžek s čipem a možná aj dejlem haha.
aby ste si jako nemysleli že u nás doma je všecko také eletrické tož to neee...akorát jsem chtěl aby brácha napsal nejaký program na to rozsvěcování a že si dip svičem nastavím čas prodloužení a je to a on sa poškrábal na hlavě a říka šak displej neni tak drahý tož sa bude divit jak sa naráz zvedly požadavky aspoň sa o volných chvílách nebude na čVUT nudit že...no
jak ho znám tož z nedočkavosti to napíše o víkendu...tož gdyž vás neco napadne tak dajte vědět myslím to vážně s tema radama v kurníku teda v tej plechovej šopě je eště kurník zateplený do kerého chodíja spat. na noc je v tom vzimě zavírám a majů tam teplučko a díky tomu aj nesů protože sa nevysilujů zahříváním no a tam sů taky dvérca také melučké tož ty by to taky mohlo umět zavřít pokáď bude nízká teplota tak a včíl pořešit vodu
Přílohy
DSC04525.jpg
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#17 Nový příspěvek od kenybz »

jak je ten obrázek tam tam chodíja chrápat no a vlétě sů ty okna vysaděné
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Slépkomat"

#18 Nový příspěvek od aumirek »

trošku se přidám něco podobného mám teda ty vrátka co tu někdo nakreslil.Není pro mne problém uělat něco co je bude otvírat podle světla.Přesto uplně nejjednoduší a osvědčené je dát spínaci hodiny a nastavit kdy to otevře a kdy zavře ono to osvětlení je trošku problém v případě že je zamračeno a co chvilku vykukne sluníčko tak ten stmívač pracuje spíše jako gilotina to znamená neustále otvíra a zavírá no a stejnýma hodinama mužeš ovládat i to světlo nebo cokoliv jiného

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#19 Nový příspěvek od kenybz »

to je jasné že tak blbě funguje neco co vymyslel člověk kerý neví jaký je denní cyklus a že tam musí byt zpoždění atd...u kupovaných věcí normálka...
mám tento kapacitní snímač k tomu dávkování dosah má 15mm
http://www.rechner.de/de/suche/index.php?nummer=562510
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#20 Nový příspěvek od kenybz »

dřív existovaly fotoodpory, které byly pomalé a ty se dávaly na srmívače...dnes se tato necitlivost na krátké zatmění řeší zpožděním v programu prostě se to takto vyfiltruje
třeba enika dělá stmívače pro venkovní osvětlení a to automaticky pozná délku dne a na základě toho si to zvolí časové konstanty gdy to nemá vůbec reagovat
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
xbedla
Příspěvky: 517
Registrován: stř kvě 12, 2010 1:03 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#21 Nový příspěvek od xbedla »

Co kdybys "vážil" bidlo kde slípky chrápou a tak bys poznal až byly všechny vevnitř? :)

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#22 Nový příspěvek od kenybz »

zajímavá myšlenka 8)
pružinu mám, snímač dráhy taky už enom nakalibrovat....no ale zas tak jednoduché by to nebylo...
ty bydla by mosely byt na jakémsi rámu na "kameňoch" přesne jak je to udělané u normální mechanické váhy..no a proti tomu by působila pružina a měřila by sa dráha celé by to moselo byt hore nohama protože gravitace způsobuje to, že kuřince padajů dole a časem by jedna slépka chyběla
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: "Slépkomat"

#23 Nový příspěvek od chobotek »

Zbytečně složité, stačí na bidlo nalepiť na každó stranu tenzometr a máš to.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Slépkomat"

#24 Nový příspěvek od Jan.F »

to přisvětlení by mohlo bejt třeba klasickou slabou žárovkou(v lampičce), teda pokud by nato nebyl nějakej spešl zdroj světla, a otočená ke stropu aby se světlo odráželo od (bílého) stropu a rozptilováno po okolí.

A to krmení - kdyby se použil motor co se může otáčet na obě strany, tak by ten sněk mohl mít výsypky na obouch koncích... při otáčení do prava byse zrní sypalo dovnitř a při otáčení do leva by ten šnek hrnul to zrní do venkovního výběhu.

A nějaké ty čipy by mohly mít ty slepice jako kroužky na nohách ne...
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
franta.janov
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 18, 2010 6:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: "Slépkomat"

#25 Nový příspěvek od franta.janov »


Uživatelský avatar
flukas
Příspěvky: 179
Registrován: pon led 10, 2011 8:24 pm
Bydliště: Brno

Re: "Slépkomat"

#26 Nový příspěvek od flukas »

Nic proti ultrazvuku, ale když se to krmení bude odsypávat tak těžko zaručíš rovnou hladinu, navíc se to v té nádobě bude různě odrážet (záleží na velikosti, ale žádná cisterna to asi nebude), každopádně bych se bál že výsledkem budou nesmysly. Navíc zrní bude mít celkem velkou pohltivost pro zvuk a to taky není nic pro ultrazvuk. Takže zrovna kontrolu množství krmiva bych viděl spíš na nějakou variantu měření hmotnosti.
O zvycích slepic nic nevím takže těžko soudit jak je počítat. Kamerou by to 99% šlo (trik je v těch čarách namalovaných na zemi) viedo, ale kamera na počítání pár slepic je asi trochu přemrštěná. Třeba by slepice zvládla projít turniketem ;) Nebo mě napadlo dát pár infrazávor těsně nad zem a počítat nohy, ale chůzi slepice jsem nikdy nezkoumal tak těžko říct, jestli nechává nohy při zemi nebo je zvedá.
Pokud jste v místnosti nejchytřejší, jste ve špatné místnosti.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: "Slépkomat"

#27 Nový příspěvek od zde »

no na zrno staci zasobnik nasypat trebars aj cez ten tvoj mlynek a nepresypes ,ako budu zobat tak bude dopadat do misky.
Přílohy
zasobnik na zrno.jpg

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: "Slépkomat"

#28 Nový příspěvek od Tom »

zde píše:no na zrno staci zasobnik nasypat trebars aj cez ten tvoj mlynek a nepresypes ,ako budu zobat tak bude dopadat do misky.
Lepší je, když je to dno zešikma (uprostěd výš než u krajů), zrno se pak dostane až ke krajům, odkud ho slepice zobou.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#29 Nový příspěvek od kenybz »

to se to tu rozjelo a to je dobře :friends:
V jednom urob si sám je plněautomatické otvírání a aj zavírání dvířek slepicema jedna strana bydla je částečne pohyblivá a na druhé je pant no přez šňůru a několik kladek a západe je to spojené s dvérkama.
O závoře jsem už psal a je tam aj popsané /na první straně/ chování slepic takže by to nefungovalo na 100% ale to hlídání počtu slepic neni důležité nejjistější a nejlevnější by byl ten čip a mosel bych ho nejak upravit nejlíp asi na ten krůžek...tenzometr by nebyl špatný ale cena by poněkud vylezla navrch to za1 no a za další všecky slépky na bidla /jsou 2/ nechodí 3-5 slepic chrápe nad hnízdama, takže by ten slépkomat nevěděl jistě jestli sů všecky doma.
Takže šlo by dat na nohu upravený tento čip:
http://www.flajzar.cz/rfid-prislusenstv ... ponder.htm
prostě ho ostřihat nůžkama dohranata a nejak připevnit na nožisko třeba do toho průhledného plastu vsunůt stahovací alektro pásku takže toto je už pořešené ale dělat to nebudu.
teď k tomu zásobníku...slepice sů hlůpé a eště ktomu rozežrané no a když majů furt nasypané v hrncu či nějakém trvale doplňujícím zásobníku tak si toho po čase nevšimnů a hlavně sa na to naučíja vrabci a ostatní banda potkáni atd...když jim v určitých časových intervalech vypadne malé množství krmiva tak to sezobů hned a vetřelci majů smolu.
Psal jsem že mám kapacitní snímač je tam naň aj odkaz takže pokud by to bylo nutné tak bych ho použil pro kontrolu překypění zásobníku s krmivem...ale jak jsem předchvílů napsal že to bude dávat po troškách tak to asi nebude nutné.
oboustraný šnek se změnou otáčení je dobrý nápad 8)
Včéra jsem krátce řešil s bráchů pohony sehnal jsem si aj servopohon ale na 24V střídavých
No a bude to vše napájené 12V bezůdržbovků která bude stále dobíjena malým proudem takže padla volba na obyčejné stěračové motorky tím se to celé zjednoduší a v menu bude volitlná funkce čas běhu a prodleva mezi dávkami čas to začne počítat od rozednění nebude tak nutné během roku měnit čas krmení
Zjitil jsem že vlhkostní čidla sů drahé jak sviňa a vzpomínám si že na měření vlhkosti sa dá použit rozřízlý keramický kondenzátor vlhkost v jeho dielektriku způsobuje změnu kapacity
má s tím někdo zkušenosti?
Eště řeším tu vodu...na léto by stačila nejaká větší napáječka zatím je tam 3 litrový hrnec, kerý vydrží na cca 3 dny no a v zimě bych pořešil to přihřívání na to by sa dal využit starý friťák a přidat k němu izolacu no a na noc by sa mohl od něho zavírat dekl...a zapnout rozmrazení až při rozednění kvůli úspoře energie
Teď bych potřeboval vhodný šnek nevím skama ho vzít a nebo jak ho udělat?
Co jsem viděl šneky tak ta šroubovica bývá buď v kuse a nebo z takých částí...nejspíš vystřihlý kruh a příčně nastřihlý a roztáhlý
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: "Slépkomat"

#30 Nový příspěvek od kenybz »

ináč olův nápad je taky dobrý:
A nebo by ešče šlo jich ráno pustiť,hodiť zrna,naľéť vody a večér zavříť tajak včéra,předevčírem aj před pedevčírem,protože ten tvůj mlýnek bude v tom dávkování nepřesný,zrno sem,zrno tam a už v tem máme bórdeľ.
každopádně udělám přisvěcování a zavírání
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“