Dvoukolový vozík za koně

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dvoukolový vozík za koně

#31 Nový příspěvek od Viťa1 »

Právě pro to by byla lepší ta náprava z nějakého auta je tam už všechno :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: Dvoukolový vozík za koně

#32 Nový příspěvek od trikko »

je ale ja by som z nápravi zobral náboje v podstate, a v ohni by som vykul z hrubostennej trubky lahku pevnu nápravu
8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

ribekom
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 30, 2011 8:17 pm

Re: Dvoukolový vozík za koně

#33 Nový příspěvek od ribekom »

Zdravím pánové,
kdysi se pro lesy vyráběly vozy za koně. Dnes známé jako tzv. lesanky. Většinou jsou ve čtyřkolové variantě, ale dělaly se i jako dvoukoláky se dvěma ojaty. na jednu jsem nedávnou narazil za jednou stodolou a hned ji koupil. Teď jen čeká, až na ni někdy budu mít čas :vysmech: . Má velká kola, tuším že se taková dávala na maringotky. Ale sjou vyměnit za menší, ze škodovek, ale nějakých starších. Průměr střeového náboje tma je 9,5 cm (cca). Je odpružená na každém kole dvěma teleskopickými tlumiči a brzděná ruční brzdou.

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Dvoukolový vozík za koně

#34 Nový příspěvek od Fiataro »

Možná,něco z podobnýho vozu jsem nedávno rozdělával.Chtěl bych z toho udělat dvoukolovu káru za samochod.Ty kola jsou fakt velká,chci tam nasadit menší kola z ára,ale ty tam malinko nepasujou.Tak budu muset vyříznout středy z těch velkých kol a nějako navařit na kola z ára.
Pár fotek.
Přílohy
SDC11275 [640x480].JPG
SDC11271 [640x480].JPG
SDC11267 [640x480].JPG
SDC11270 [640x480].JPG
SDC11266 [640x480].JPG
SDC11269 [640x480].JPG
SDC11278 [640x480].JPG
SDC11279 [640x480].JPG
SDC11277 [640x480].JPG
SDC11280 [640x480].JPG

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dvoukolový vozík za koně

#35 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ahoj
postavil jsem vozíček za poničku.
Stavba zacala vloni v prosinci, dokonceno na jare 2013, sem tam po vecerech ve zmrzle dilne.
Postahoval jsem si obrázky z googlu, odhadl rozměry, na inzerát jsem koupil dvě přední kola z babety. A pak už jen spousta práce s jeklíkem 20x20. Ručka je ze škodule, tlumiče z jawy. Polstry vycpané karimatkou, nálezová koženka z půdy. Pro dcerku je tam malá opora pro nohy, původně rovná se neosvědčila, předek jsem pak zvedl a je to OK. Brzdy pedálem (tahá za lanka) a ruční (tahá za bowden).

Ponik nebyl zatahany, ale je moc sikovna a ochotna, vse rychle se naucila.
Na vyjizdky jezdime skoro každý vikend.
Jizda je super, hlavne když to rozbali tryskem :wink: .
Odpružená je jen sedačka, lepší by to bylo cele na listovych perech, tak to udelam az budu delat další vozik za kone.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

video
http://www.youtube.com/watch?v=Hol0_pH3OE4

http://www.youtube.com/watch?v=Rp2vDvyv-gk

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Dvoukolový vozík za koně

#36 Nový příspěvek od Leo »

Jirko, moc pěkný vozíček. 8) Jen by bylo dobrý přimontovat na vozík odrazky zepředu i zezadu, aby náhodou venku vás někdo nepřehléd na silnici.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Dvoukolový vozík za koně

#37 Nový příspěvek od jirka_holub »

Mas pravdu :friends: dozadu planuju trojuhelnik pomaleho vozidla a odrazkove trojuhelnicky.
Ve predu bile kulate. Jezdime pul vyletu po silnici a zpet po loukach.

Sari
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 21, 2016 9:16 am
Bydliště: České Budějovice

Re: Dvoukolový vozík za koně

#38 Nový příspěvek od Sari »

Ahoj zdravím,

také stavím dvoukolák za koně (144kvh) jak jste řešili oje? na internetu jsou originály z trubky a jsou ohnuté směrem ke koni a pak ještě vertikálně dělají takový labutí krk nebo mají očko. Nebo jste je nechávali rovné a přidělali je na šířku koně k vozíku?
Koukala jsem na e-shop kde prodávali originály za 4500 v přepočtu na český a to mi přijde za dvě trubky trochu hodně :D :D

AD 2) Četla jsem diskuzi ohledně odpružení a listová pera se mi zdají strašně tuhá. Mam dvoje z trabanta a než to poskládám tak jsem raději mrkla sem :)
Můj nápad byl kola z fichtla protože je mám doma kompletní a na osu z každé strany dát dva motorkové tlumiče s nastavitelnou tuhostí(nejspíš babetty) každý má nosnost 80kg tzn 160kg, jedno kolo a ty kola spojit U profilem (protože ho mám doma :D ) a náprava je na světě. Co si o tom myslíte?

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“