Chov koní

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Chladnokrevníci

#691 Nový příspěvek od Leo »

Léta tu nedáváme fotky do přílohy, ale tímto postupem - http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 91&t=40932
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
ondřej zetor 25K
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 26, 2010 8:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chladnokrevníci

#692 Nový příspěvek od ondřej zetor 25K »

Ahoj chlapi. Tak přítelkině si koupila nové koníky a jeden je chladas tak ji tak nějak pomáhám s chovem :-)

Tady je foto a postupně budu přidávat : http://ondra-kutil.rajce.idnes.cz/Darinka#DSC_0998.jpg

Obrázek
Zetor 6945 Zetor 25 K Suzuki Samurai 1,9 D Nissan Terrano 2 2,7 Tdi Plato na 2 tuny a tak dále :-)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Chladnokrevníci

#693 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Viťa1
Příspěvky: 1446
Registrován: čtv led 21, 2010 10:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Deklarace chovu koní

#694 Nový příspěvek od Viťa1 »

Je tu někdo kdo neodeslal deklaraci nebo se mu špatně odeslala a tím nesplnil zatížení a pastvu? :)
Každý dobrý skutek je po zásluze potrestán

Gurgul
Příspěvky: 323
Registrován: čtv pro 25, 2014 1:31 am
Bydliště: pelhrimov

Re: Chov koní

#695 Nový příspěvek od Gurgul »

Zdravím chlapi, prosím Vás, jaké udidlo používáte na tahání s koněm? Já koupil uzdečku, ale udidlo si vždy půjčuju od pani, co má na ježdění. Myslím, že to ale není to pravé :(

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Chov koní

#696 Nový příspěvek od gastly »

Klasický stíhlo. Ale na průměr alespoň 2 cm a dlouhý na šířku koníkovy huby.

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Chov koní

#697 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Priatelia, viete mi tak nejak poradit-usmerniť aké sú mesačné náklady na koňa +-...??? Je to môj celoživotný sen len neviem či si radšej nedam zájsť chuť.... :'( :'(
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Chov koní

#698 Nový příspěvek od Šéďa »

Nestor.Kea
ono jde o to, zda budeš mít koně doma nebo někde na ustájení. Pak záleží, jak hodně a často bude kůň pracovat a taky co je to za koně myšleno velikost.
Když bude koník doma, tak je to především o práci než o penězích.
Když budeš mít koně jen pro radost, nějaká ta rekreační vyjížďka, tak počítej cca 0,5kg jádra na den + pastva nebo seno. Přes léto pasu, jen na noc přidávám trochu sena a spotřebujeme 8 velkejch kulatejch balíků sena za sezonu. 2 - 3 měsíce ostrouhat, to podle toho kde chodí a pak jen nějaké vytamíny, minerály, odčervení, běžná veterinární péče.

Uživatelský avatar
Nestor.Kea
Příspěvky: 240
Registrován: ned kvě 22, 2011 11:49 am
Bydliště: Čadca

Re: Chov koní

#699 Nový příspěvek od Nestor.Kea »

Tak koňa by som mal hlavne na jazdenie, na prácu mám traktor. Ale kedže mám 190 cm a skoro 120 kg predpokladám že by to mal býť koník mohutnejší. Na výbeh mám záhradu s ovocnými stromami cca 12x12 m takže predpokladám že by mal mať prísun sena každý deň + teda nejaké jadro...kedysi sa robila konom sečka neviem síce načo to bolo a ani čo v tom bolo len viem že sa to robilo
Iseki TU 180f

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Chov koní

#700 Nový příspěvek od Matúš »

Sečka sa robila hlavne z ovsenej slamy alebo mládze. Ale to asi skôr koňom, ktoré pracovali, aby mali dostatok energie a tiež napríklad kravám - dojniciam.
Ako spomenul kolega vyššie, trochu sena a trochu ovsa alebo granúľ. Nie je to nič drahé si myslím, pokiaľ to chceš len pre seba, nie na súťaže alebo tak. Len pozor na tie ovocné stromy, aby mu to neuškodilo. 12x12 je na napasenie pre koňa málo, ako vravíš, takže seno bude potrebovať určite každý deň.

alchstuip
Příspěvky: 246
Registrován: pon lis 21, 2011 5:47 pm
Bydliště: Nove Zamky

Re: Chov koní

#701 Nový příspěvek od alchstuip »

Pridam sa s otazkou - priatelka sniva o Belgickom chladnokrvnikovi. Ma niekto skusenost s tymto obrom? Osobne to vidim tak v horizonte 2 rokov.

Naroky na ustajnenie - velkost, material, odolnost plemena..... proste, neviem o tom zatial nic... napriklad kolko casu denne si vyzaduje starostlivost o kona... Kon by bol ustajneny doma, nie niekde v "podnajme"

vyuzitie - pre radost a ciastocne aj na pracu, drobne oracky po dedine a podobne....

Asi mi vacsina povie ze je to blbost, ale tak, zistujem informacie a snazim sa pochopit, co vsetko to obnasa, mat kona.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Chov koní

#702 Nový příspěvek od Britt »

Když pominu pořizovací cenu koně, zajímal bych se o náklady na léčbu a tam to může v případě úrazu vyšplhat na statisícovou částku. Nic levného není ani péče o kopyta, takže si zjisti ceny podkovářů. Krmení je ta nejmenší položka.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Chov koní

#703 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

na 12x 12 metrech mezi stromama udělej výběh králíkům!kluci,splnte si svůj sen,my jsme si ho taky splnili a byly to naše nejkrásnější roky.i to dále ovlivnilo profesní život ségry.rekfalifikovala se z ekonomického oboru na podkovářku a je u koní stále..ale ted už bez snění,chce to zodpovědný přístup.výběh je velmi dobrý,nemáš na koně čas,dáš ho na pastvu,ale aspon půl až 3/4 hektaru na koně.nejlíp je mu ve stádu,stádní typ.kůn potřebuje práci,vybít energii.jinak tě i malej poník rozseká,změní se v saň,ani se k němu nepřiblížíš!!zvládneš ho jen svojí hlavou .jinak není síla,ktera by půltunový zvíře udržela,když se rozhodne odejít....a bez jádra.seno ,pastva.z dobrýho jídla jsou nemoci,jak píše Britt.schvácení,koliky....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Chov koní

#704 Nový příspěvek od super 50 sk »

Alchstuip začni pomáhať alebo pracovať niekde pri koňoch najlepšie typu o aky máš zaujem to je najlepšia cesta sam si odpovies na všetky otázky

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: Chov koní

#705 Nový příspěvek od špalek »

Trošku mě straší že si chce někdo koupit chlaďase jen tak na doma. Jestli chceš koníka jen pro zábavu, kup si třeba hucula nebo něco podobnýho. Belgik ja kůň NA PRÁCI. Dobře využívá krmení a třeba v lese je k nezaplacení stejně jako ostatní chlaďasi. Ale když nebude pracovat tak to pro něj nebude dobrý. Když si budeš s koněm jen hrát tak žádný jádro. Stačí seno, trochu slámy a voda. Jak už tu je psáno, příliš mnoho kvalitního krmení je pro koně špatný. Je to stepní zvíře a dokáže si dostatek živin vycucnout i ze stařiny na stepi.
A k nákladům na koně nutno přičíst i likvidaci těla po smrti. A za to chtějí 8,80 Kč+ 21 % za kilo.Tak se mějte HEZKY a hlavně MĚJTE ROZUM. L

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“