co chovat

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#136 Nový příspěvek od tibik »

Paťas píše:Kurňa kolik chceš za takovů hlavu s rohama? Já by sem ju bral! :shock: 8) :)
A načo by ti bola? Hádam len nestavaž vstupnú bránu na ranč ?
Inač ak je na blízku bitúnok tak ti predaju za par šupov ( volakedy asi tak 7-8r nazad susedoví chlapci chovali vlčiaky a chodili na bitunok kupovať komplet hlavy ako krmivo a ešťe mali aj kopec mäsa pre seba z ních

ursina
Příspěvky: 23
Registrován: úte srp 16, 2011 8:12 am
Bydliště: Prachatice

Re: co chovat?????????

#137 Nový příspěvek od ursina »

Tak mě se zdá docela reálné chovat krůty. Masa je na tom dost a zájem u lidí, si myslím, je docela velký. 8)

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: co chovat?????????

#138 Nový příspěvek od kutil tim »

Myslet znamená ho... vědět, krůta žere a sere odchov mladých problematický náročné na teplo, aby to rostlo potřebuje kvalitní krmení nebo velký pozemek, kde si najde co potřebuje, ale déle roste. Když tady čtu ty příspěvky, tak se musím smát , rentabilita chovu v zemědělství je mizerná, vlastní práce nezaplacená.Pokud nemáš vlastní krmení tak se to vůbec nevyplatí snad jen jako koníček nebo na přilepšenou a prodat mezi lidi.Vím ,o čem mluvím, protože kromě koní a lam jsem měl vše a dnes říkám, co chce denně žrát ze dvora ven.Chce to zkusit, ale EU tomu podmínkami nepřeje.V naší vesnici jsou dva prázdné kravíny a šest vepřáků a také soukromník skončil.Když jsem se ptal v Tesku odkud je maso tak vepřové Německo a Rakousko a hovězí Irsko, kuřata Posko .Jsme dobré odbytiště EU ,kde jsou vyšší dotace a tak se vše přetahuje z místa na místo a jsou jen rozbité cesty a spotřebovaná nafta :pistol: :pistol: :pistol:Zemědelská produkce mimo řepky a obilí na 50% roku 90.

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: co chovat?????????

#139 Nový příspěvek od Kapo »

Ej boha bisťu dobre vravíš.
Chovať na kšeft sa dnes neoplatí. Ak teda nečerpáte dotácie. Jedine sa to trochu oplatí, ak si chovatel najde maloodberatelov, ktorým ide hlavne o kvalitu a zdravé mäso. To znamená, že takýmto produktom nechce konkurovať veľkovýkrmom chovaných na zmeskách a dotovaných od EU.
Cena tak minimálne raz taká. Ako je to bežné aj v zahraničí.
A je jedno, či to bude jahna, tela, hus, morka, vajce...
A ešte lepšie predávať už hotové výrobky.
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

kutil tim
Příspěvky: 1301
Registrován: pát srp 28, 2009 5:00 pm

Re: co chovat?????????

#140 Nový příspěvek od kutil tim »

Je to běh na dlouhou trať, dám ti příklad , pěstuji 30 let brambory, mám stálé zákazníky ,rozdíl v ceně jedna kč mezi ručně sbíranými ekologicky pěstovanými a pěstovanými velkovýrobními technikou. Poměr prodaných jedna ku třem.O tom ,že bych prodával s cenou jednou takovou je pohádka nejsou tu peníze ani uvažující zákazníci, raději koupí levné v supermarketu za 3 kč budou mít 50% odpadu než ručně sbírané kvalitní, hnojené kompostem.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: co chovat?????????

#141 Nový příspěvek od Paťas »

Pro tibik: Přesně! Chci hlavu kamarádovi na ranč. U nás na jatkách ti neprodají nic. :nene: Před nekolika lety jsem sháněl hovězí krev na barvářské zkoušky psů kapou se tím v lese stopy. Neprodali ani deci kvůli BSE. Bylo by s tím spousta papírování a povolování. Musela se použít vepřová a to není ono.

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: co chovat?????????

#142 Nový příspěvek od Kapo »

V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: co chovat?????????

#143 Nový příspěvek od sadlicko »

kutil tim píše:Myslet znamená ho... vědět
nevím, jestli jsem hodně nepřeskočil. Je pozdě a všechno jsem nečet. Ale co mám "vlastí zkušenost" tak se dobrý vyváží a sračky dováží. Já jako maleej šmrdla mám to štěstí, že tady u nás je někdo, kdo vyváží.

sadlicko
Příspěvky: 1417
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:52 pm
Bydliště: Mukařov u Úštěka

Re: co chovat?????????

#144 Nový příspěvek od sadlicko »

Paťas: na krvi k BSE neni nic. Jde spíš lenost, tím pádem jsi je málo mazal...
Rohy dneska jsou málo i u živejch. Zejména ve větších chovech.

JoeF1
Příspěvky: 376
Registrován: sob črc 04, 2009 9:45 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#145 Nový příspěvek od JoeF1 »

Jak je to s tim krizenim ovce s muflonem? A kde byh sehnal muflona? Nechci je honit v lese

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: co chovat?????????

#146 Nový příspěvek od Kapo »

Netreba krížiť. Stačí zohnať kamerunskú ovcu.
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

Lazar123
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 23, 2019 7:50 am
Bydliště: Čelčice

Skot nebo vepřové?

#147 Nový příspěvek od Lazar123 »

Ahoj, mám dotaz. Vyplatí se chovat prasata na výkrm? Nebo je lepší třeba býky? Na výkrm a na jatka. :)

Lazar123
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 23, 2019 7:50 am
Bydliště: Čelčice

Re: co chovat

#148 Nový příspěvek od Lazar123 »

Nikdo nic?

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: co chovat

#149 Nový příspěvek od jojof »

Všetko sa oplatí chovať,keď máš stálych a dobrých odberateľov. Kamarát chová býky aj prasce,ale kupuje ich až keď mu niekto povie,že aby mu vykrmil býka alebo prasiatko.

Lazar123
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 23, 2019 7:50 am
Bydliště: Čelčice

Re: co chovat

#150 Nový příspěvek od Lazar123 »

Já jsem myslel na jatka, jestli se vyplatí vykrmit a prodat na jatka :) ale díky za názor.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“