co chovat

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: co chovat?????????

#106 Nový příspěvek od myky »

Pastviny- 300 metrů výběh co je na fotkách, jinak jezdí na zelený a sena asi 85 kulatých balíků.

zapa
Příspěvky: 331
Registrován: pon lis 15, 2010 6:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#107 Nový příspěvek od zapa »

má pro zábavu nebo sníma pracuje

myky
Příspěvky: 1453
Registrován: čtv říj 23, 2008 2:02 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: co chovat?????????

#108 Nový příspěvek od myky »

Když je co (málokdy) tak s nima pracuje, jinak je to jeho velký kůň.

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: co chovat?????????

#109 Nový příspěvek od Jan_2 »

MAD BEAR píše:Ahoj. Kdo má zkušenosti s ovcemi? Mám zahradu 1000m2. Nechce se mi každý týden pobíhat dokola se sekačkou. Je reálné, na tak malou zahradu dát zjara dvě jehňata a nechat je tam do podzimu, aby pozemek průběžně spásala. Nechci s tí mít mnoho dalších starostí, nějaký přístřešek se slámou je asi samozřejmostí, nechci jim na zimu shánět seno, takže na podzim asi do klobás a na jaře zase nové, popřípadě mám možnost část masa se řezníkem vyměnit za vepřové. Podobně bych si představoval tak 5-6 slepic. Zajímá mne tedy, zda je to reálné, jestli je pozemek uživí a nebude se stávat, že ho vypasou a vydupou úplně, jestli se nemusí zvířata někde evidovat, a za kolik se dá takové jehně pořídit? Nechci na tom vydělávat, ale asi už nadešel čas, zjistit, jak chutná domácí vejce a co to je čerstvé maso.
Zdravim,
ja osobne ne, ale sousedi je meli - furt beci, vetsinou sezerou hlavne stromky a travy si nevsimaji a musej se krmit. Ohledne toho beceni to muze byt problem se sousedama. Ja bych spis doporucil husy, ovsem pocet zalezi na tom, jestli bude prset, nebo ne, mel jsem na 500 m ( cast svah) 3 husy a od srpna jsem je pak musel krmit - vsechno sezrali. Pokud je to mozne, je dobre jim udelat male oplutky - ale to i u tech ovci.

Honza

Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 385
Registrován: pon říj 22, 2007 7:22 pm
Bydliště: Místek u Frýdku

Re: co chovat?????????

#110 Nový příspěvek od Piston »

Pro husy jsme vždy měli takovou pojízdnou ohrádku, která se stěhovala. Co totiž husy nesežerou, to zašmatlají a pokálí. Po husách zůstává měsíční krajina :) A taky je musíš přikrmovat zrním, samozřejmě, o nutnosti mít někde vodu na pití a koupání nemluvě. Ale jo, bydlet na chalupě, husy bych mít chtěl.
Pivo je moje palivo.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: co chovat?????????

#111 Nový příspěvek od sychrovak »

Jan_2: Vše je o sousedech .........Na ten pozemek dvě ovce je moc,ale pokud jim budeš sekat až vypasou jinde proč né.Samotná ovce bečí,pak bečí když má vypaseno,kopřivy ti sežere jenom když je pokosíš a oni zavadnou.Když tě soused nepráskne hlásit nemusíš.Když ti tam budou bečet tak záleží co máš za souseda.Mě bečí když vypasou a chtějí přepustit jinám.Jinak tak nějak přirozeně si zábékaj :)

Jinak já nechávám 1500 jehně větší a maso zabité cca 130Kč/kg
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: co chovat?????????

#112 Nový příspěvek od sychrovak »

Nechováte někdo nutrie???Docela by mě to zajímalo.Má zdravé maso a je to pochoutka.
A Nutrie.jpg
A Nutrie.jpg (3.14 KiB) Zobrazeno 2497 x
http://www.vitejdoma.cz/chovatele/svet- ... .9110.html
Zajímají mě Vaše rady né članky...........
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#113 Nový příspěvek od chameleonn »

mr.prazdroj12 píše:zdravíčko,

Dozvěděl jsem se, že je před schválením nějaká novela, která bude dovolovat porážet hovězí doma. Nevim ale jak přesně to bude řešený co se týče samotný porážky, likvidace zbytků apod. Jak se něco dovim nebo najdu tak napíšu
Tak na to se těším, jelikož hovězina nebyla u nás nikdy povolena doma porážet a po vstupu do unie veřím tomu že nadále nebude.

Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#114 Nový příspěvek od chameleonn »

Jak zpět povolí, ani za první repunliky to povolené "oficiálně" nebylo.

Uživatelský avatar
chameleonn
Příspěvky: 447
Registrován: úte lis 04, 2008 11:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#115 Nový příspěvek od chameleonn »

Tak jsem si pročetl opravdu celé tohle vlákno a musím říct že to bylo lepší jako nějaká komedie v televizi.Tak jsem se už dlouho nezasmál, hlavně rady některejch, kteří o tom ví kulový, ale strašně rádi radí.

Uživatelský avatar
DOOM
Příspěvky: 694
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#116 Nový příspěvek od DOOM »

už to prošlo prvnim čtenim a je zřejme že to schvali ale určitě za nějakych podminek

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#117 Nový příspěvek od tibik »

neviem či je to niekde spomenute ale najvýhodnejšie sa teraz javy chovať jelene . Aspoň mne sa to tak javy na cca.2ha oplotenom pozemku môže byť 1Oks a zhruba z 2,5ha treba na zimu seno ( nedavno bola o tom reč v TV) a s mesom nie je tiež problem predať sa da do reštavracii za dobru cenu , a ako ďalšie alternatíva je chov bizonov tam odpadava poražanie na bitúnku ako aj pri jeleňoch akurat , že bizon sa musi strielať priamo na pastve - vo velkom sa chovaju niekde pri Mnichove tušim.
Poražka dobytka doma je aspoň na SK. možna ale musí prisť veterinár vziať vzorku z miechy u staršieho kusa ako 24mes. , do 24mes. len vypíše odhlasovaci list ak je kus prihlásený. Ak nieje tak o starosť menej :)

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: co chovat?????????

#118 Nový příspěvek od trikko »

tak tak hlavne ta lesna zverina 8) zaujimalo by ma ake su tam potrebne povolenia :zapomel: a tuším tie bizony sa chovaju pri mnichove albo norimbergu ak sa nemylim 8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

tibik
Příspěvky: 520
Registrován: čtv úno 17, 2011 3:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: co chovat?????????

#119 Nový příspěvek od tibik »

trikko - nie je to ťažke a naročne , inač bol o tom niekedy v zime prispevok v farmarskej revue na STV

trikko
Příspěvky: 3157
Registrován: ned črc 11, 2010 2:15 pm
Bydliště: TN kraj

Re: co chovat?????????

#120 Nový příspěvek od trikko »

ja som rozmyslal skusit chovat s otcom muflony na skušku to by sa mi celkom páčilo 8)
Šibaj, furman, kone bičom, ak si dobrým pohoničom...

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“