Krtek

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
drevo107
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 22, 2009 9:33 am
Bydliště: Větřkovice
Kontaktovat uživatele:

Krtek

#1 Nový příspěvek od drevo107 »

Jak bojujete s krtkem na zahradě. Máte nějaký osvědčený recept. Letos se strašně rozmnožil.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Krtek

#2 Nový příspěvek od Toreto »

Včera otec jedneho zabyl, zbadal ze nadhazduje kopček z hlinou.. a čistou nahodou mal v ruke motyku, potichu prisiel k nemu... a ako nadvihol otec sa zahnal a vykopol ho a ani sa už nemal snahu hýbať, asi mu dal šupu po hlave :-/ Je to smute, ja vime ale čo snimy ked to na dvore vypadalo ako na tankodrome . :vztek:

Uživatelský avatar
Brendak
Příspěvky: 2790
Registrován: sob říj 06, 2007 12:44 am
Bydliště: okr. Břeclav

Re: Krtek

#3 Nový příspěvek od Brendak »

Nevíte někdo jak na krtka? U máti na zahradě pod stromama je to jeden krtinec vedle druhého. Zkoušeli jsme ty pípací plašiče co se zapichnou do zemi , ale nepomohlo to. Naštěstí nejde do záhonu se zeleninou a drží se jen pod stromama kde je tráva. Půjčil jsem si fotku od Vladimíra2. Snad se nebude zlobit. Takto nějak to vypadá. http://postimg.cc/image/fq3poo7q1/

Rici
Příspěvky: 146
Registrován: pon bře 08, 2010 9:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Krtek

#4 Nový příspěvek od Rici »

Nejlepší způsob je ho vykopnout a zabít. Tenhle problem jsem měl loni, začal mě dělat krtince v trávníku, jsem si na něho počítal a vykopl ho.Je to sice trošku náročnější, ale nejúčinnější.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Krtek

#5 Nový příspěvek od Leo »

No a pokud se nemáte rádi se sousedy, není nic jednoduššího než krtka chytit a poslat ho na sousedovic zahradu.... :smich: :smich: :smich:
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Krtek

#6 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,tak sa ně z čista jasna zdá,že sem to tu už gdesi psál.Já sem znytovál nytama na kožu,ze dvuch petek a osmi den,takové ty vrtulky a naházál na palice z ohradníka.Zajímavé na tom je,že už je to nejaké tři,štyři roky a ten hajzľ sice ryje nejakých dvacet metrů vedľa na sůsední parceli,tam ně to alě nevadí a tady už sa neukázá.Jo a ty vrtulě už tam ze dva roky nejsů.Lóni sem jich nadělál aj švagrovéj na polě alě už nejak pozďéj napodzim a tož ečtě pořádně nevím jak to dopadlo.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Krtek

#7 Nový příspěvek od vitex »

Asi nasypeme karbid,zasypeme hlínou,zajejeme,zapálíme z velké dálky a budeme rychle utíkat.

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Krtek

#8 Nový příspěvek od exot »

Tam kde mame kone (vybeh) nebyla nikdy jedina krtina !Bohuzel tam kde jsou kone se neda udrzet anglicky travnik.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Krtek

#9 Nový příspěvek od Britt »

ola: Mě se tahle metoda taky osvědčila. Zkoušel jsem je topit, karbidovat, elektrické plašiče jsou na všechno možné ale na krtky rozhodně ne. Pak jsem z petek nadělal větrníčky, do země jsem narval roxorové dráty a na ně nasadil ty fofrníky. Už 5 rokem je od těch zmetků klid.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Krtek

#10 Nový příspěvek od Jožka30 »

S úspěchem několik roků používám past, kterou jsem si udělal.Mohu konstatovat, že od září v loňském roce na mém pozemku nebyl žádný krtek.Sousedy nemám jen kamenité okolí a tam se nikdy nezdržovali.
V průběhu loňského roku od jara do září jsem jich chytl 11 a přestěhoval.
K tomuto typu pasti je však nutno dodat, že je potřeba najít nějákou hlavní chodbu, kde krtek chodí často.Tyto chodby jsou pod povrchem hluboko 10 až 20 cm.Pak stačí jen chodit každých 6-8 hodin na obhlídku a vydělávat krtky z pasti.Pokud by jste šli daleko později krtek uhyne, potřebuje každých 6 hodin potravu.Dva roky trvalo než jsem se s tímto obeznámil a pak už to byla zábava.Největší zabava byla když vnoučata poprvé viděla krtka.První bylo a kde má kalhotky.Hodně zdaru při lovu.
Jen tak na okraj uvádím, že krtek je chráněný zákonem a jeho zabití, pokud vás "hodný" soused uvidí, jak jej mordujete,může přijít na pěkný peníze.
Po naistalování do chodby přikryji past, abych ji mohl prohodlně prohlédnout, zda není úlovek.
Po naistalování do chodby přikryji past, abych ji mohl prohodlně prohlédnout, zda není úlovek.
Možnost vlezení z obou stran, ale ven se už nedostane,klapky a otvírají dovnitř.
Možnost vlezení z obou stran, ale ven se už nedostane,klapky a otvírají dovnitř.

toyotatoyotatoyota
Příspěvky: 711
Registrován: čtv led 19, 2012 12:06 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Krtek

#11 Nový příspěvek od toyotatoyotatoyota »

Jak poznáš,že máš úlovek??Máš tam nějaké "upozornění"?? :)

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Krtek

#12 Nový příspěvek od Chip&Dale »

No, ja bych na tohle tema mohl vydat knihu. Spise ale jako zalm, nez jako navod. Jako kluk jsem kdysi natroubil do zeme acetylen s kyslikem a skrtnul. Krtek tam pak dlouho nebyl, ale to, jak vypadala zahrada, se neda popsat jednim slovem :wink: . Dalo hodne prace to dat dokupy.

Pak jsem prosel fazemi vojenskych dymovnic, vykurovani fichtlem a husim krkem, vyroby vlastnich dymovnic z ledku a cukru... piskani jsem zavrhl a fofrniky jsem nechtel mit na okrasne zahrade. Verim tomu, ze v zahonech to funguje.

Soused mel vysazene v zahonech jakesi cervene rostliny a pry to fungovalo. Nevim, jak se to jmenuje a soused uz neni. Rostlina mela vyrazne bordo barvu, velika snad metr, vyrazne velke listy. Jako velika paprika, nebo tak neco. Zajimave bylo, ze ta rostlina byla cervena cela, jak listy, tak stonek. Pry jim to smrdelo. Bohuzel nevim, co to bylo. Soused byl zahradnik, znal to odkudsi.

Ja jsem zatim s uspechem aplikoval ty polske dymovnicky od Brose. Sice az doma clovek zjisti, ze treba jsou nektere polamane (krabicka nejde bez roztrzeni otevrit a v obchode s tim triskaji), ale pokud se podari koupit ty dymovnicky v celku, tak to funguje dobre. Chce to ale krticince rozhrabat a pak koukat, kde se objevi novy a hend po nem jit. Opatrne odhrabnout, aby se clovek dostal k chodbe, pak to zapalit a fofrem tam nacpat. Uz jsem to pouzil dvakrat a vzdy s uspechem.

Jinak motykou je likvidoval muj deda. Rikal, ze krtek prej vylejza dvakrat za den. Rano v pet a vecer v pet. No, na ten cas bych se asi moc nespolehal, ale deda odpoledne po ctvrte hodine zasedl s motyckou na stokrle a cekal. A mel uspechy.
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Krtek

#13 Nový příspěvek od Jarda-k »

Taky jsem měl zahradu samou krtinu. Vloni jsem poprvé sekal celou sezónu zahradu traktůrkem s mulčovačem a od tý doby ani jedna hromada.
Asi jsem mu rozšlapal cestičky..... :D :smich:

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Krtek

#14 Nový příspěvek od Malej Peťa »

My sme si pořídily celkem ostrýho psa a na zahradě nemáme myši, krtky, ondatry, ptáky, prostě nic. Někdy se ztratí aji slípka.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Chip&Dale
Příspěvky: 986
Registrován: pon úno 03, 2014 1:44 pm
Bydliště: Velhartice

Re: Krtek

#15 Nový příspěvek od Chip&Dale »

No ja mam travnik jako koberec, hustej jaxvina a jakmile ten hajzlik udela hromadku, tak ta hlina logicky nekde chybi, takze paxi da clovek nekam zidli, sedne a noha zahuci do zeme. Kdyz mam v ruce kafe, to bych pak nejradeji vzal brokovnici "onanyrku" rovnou ji rval do tech der :vztek:
Cim vetsi kladivo, tim vetsi odbornik...

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“