Myši , myši , myši !!!

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#151 Nový příspěvek od tomous »

Na podzim jsem sypal do pšenic Stutox-pěkně poctivě do nor. Nachodil jsem asi milion km. Stejně je myší plno. Trochu to asi pomohlo. V jatelinách a kmínu to vypadá jak prostřílený od kulometu-tam jsem to vzdal a uvidím jaká bude zima nebo jestli povolí plošný rozmetání. Pro jed na myši/potkany chodím do deratizační firmy-mají tam jed stále s plnou dávkou té sračky co ředí krev-v drogerijích ap. je jí tam polovina. Jinak vymejšlí novej jed-s ysokejma dávkama vit.D. Pakáž by prej po sežrání měla dostat infarkt. :vysmech:

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Myši , myši , myši !!!

#152 Nový příspěvek od Tomas6 »

A to ti tam normálně prodají? Já chtěl zredukovat hlodavce ve chlévě tak z drogerie o ničem,to jsem mohl sypat a furt to mizelo, ve Zlíně nějaký kšeft s deratizací,ti nic neprodají pokud nemáš nějaké povolení či co. Nakonec tady v obci dělali plošnou deratizací,tak se dalo s tím chlápkem domluvit a donesl nějaké krabičky. Tak to asi vyzdychalo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myši , myši , myši !!!

#153 Nový příspěvek od JARDY »

Taky bych potřeboval,dvě balení extra hořkých granulí z obi za měsíc pryč a furt strašně chutnají.Jako generálního sponzora zdravé výživy už mě to nebaví.Kdo mi prodá něco lepšího?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#154 Nový příspěvek od tomous »

Jo,bez problémů. Koupil jsem 10 kg granulí a 8 kg sáčků ať mám zásobu......
Dost jsem je probral olověným krmením,tak teď se mají na pozoru.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#155 Nový příspěvek od ota »

Jo klucí já mám novího kamaráda! Asi týden mi štrachá myšák v podkroví v ložnici za sádrákem. Nahoře mám podkroví. Klasika, sádrák, folie, vata, folie, tašky. No a myšák nějakou skulinkou našel cestu asi po pozednici a trochu vyšplhal po šikmém stropu a tam si udělal asi hlavní stan. Takže jdu spát kolem 23 hodiny. Myšák začne štrachat. Jako kdyby tam jezdil na kole. No a štrachá dobu. Za chvíli je klid. No asi jde někam na noční. Pak se k ránu vrací asi ze šichty dom. Je to tak na před 5 hodinou. Začne znovu štrachat. No a pak se rozednívá a myšák se zklidní a je ťicho. No včera jsem doma našel modrý granule v pytlíčku. Vlezl jsem nahoru nad strop, tam je ještě trochu pochozí půda. Vše celkem utěsněno, ale přecijen někde sem tam nějaká škvíra asi bude. No a nasypal jsem plný víčka od zavařovaček. Ty tam mám a občas zasejpám. Byly všechny vymetený. No nebyl jsem tam dobře tři roky sypat. A ještě jsem našel v tubě jak je třeba lukopren nějakej přípravek na myši a potkany. Normálně se to dá do té vytlačovací pistole a znovu jsem asi na 15 víček namačkal tu tubu. Takovej modrej jako tmel. Píšou že to voní po rybě a je to šmakovací pro myšáky. Tak uvidím, no od toho hnízda toho nastěhovanýho myšáka to je tak necelej metr. Tak snad by ho to mohlo přitáhnout. Jinak nevím, asi se chvíli nevyspím! Pořát cituju, aby se neprokousal sádrákem.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Myši , myši , myši !!!

#156 Nový příspěvek od AlexTc »

On se ti pomstí, zaleze chcípnout někam do tý vaty a tam bude smrdět. :smich: Takhle jsem měl myš ve stropě, naštěstí zůstala u prostupu na trubky tak šla vyndat.

andre.marek
Příspěvky: 658
Registrován: stř črc 05, 2017 8:24 am
Bydliště: Nový Jičín

Re: Myši , myši , myši !!!

#157 Nový příspěvek od andre.marek »

On časem vysmrádne :smich: bohužel to znám. Pokud žije někde kde nemá moc potravy, je lepší mu tam dát past...
My takhle myši v sdk stropu odlovili. Třikrát po sobě dokonce dvě myši v jedné pasti, asy měly hlad. :-/ Jenom jedna potom ke konci nějak vyklouzla z pasti a za trest nám tam někde umřela. :vztek:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Myši , myši , myši !!!

#158 Nový příspěvek od DYK »

Nevíte - Existuje nějaký ruční aplikátor se zásobníkem na hrabošovi granule?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Myši , myši , myši !!!

#159 Nový příspěvek od vitex »

Ano,existuje.Správný název je ruka a kapsa.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myši , myši , myši !!!

#160 Nový příspěvek od JARDY »

Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#161 Nový příspěvek od tomous »

Mám toto. Kupoval jsem v Agrokop HB

https://www.ekolas-profesional.sk/index ... er=product

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20831
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#162 Nový příspěvek od ota »

Jo tak jsem si vzpoměl. Nasypal a natlačil jsem myšákovi papání. Jak jsem psal. Ještě jednu noc štrachal. A od té další je klid. Sice myslím, že to tak rychle neučinkuje, když to sežere. No ale od toho ,,nadopování" mystiček na horní půdě je ticho. Ani hrábnutí. Jestli tam někde zůstal ve vatě není problém. Vyschne a to ani nepocíťím. Jo kdyby to byla kuna, tak to by asi smrdělo. Právě nahoře co sypu, tak tam je občas nějakej skelet z myšáka. Vyschlej jen tak že je vidět, že to byl asi myšák. Je to oddělené od obytného.
No takže asi zabralo sypání a je klid. 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Myši , myši , myši !!!

#163 Nový příspěvek od DYK »

Za aplikátory díky, ale nechou prodat STUTOX.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#164 Nový příspěvek od tomous »

Musíš přes někoho kdo na to má papír. soukromník,JZD.... Ta jehla se dá udělat doma,když mě to dovezl koukal jsem jak je to jednoduchý.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Myši , myši , myši !!!

#165 Nový příspěvek od DYK »

Ani JZD to nechtějí prodat!!! Aby to neházeli po poli. Na posklizňovky dostali jen předepsané nožství, v kilech a šmitec. Prostě není možný, aby si JZD koupilo metrák a neexistuje, aby jim to někdo prodal. Čekají na jaro co bude a jestli se někde něco pohne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“