Myši , myši , myši !!!

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#166 Nový příspěvek od PEST »

a nebo šup na školení na postřiky, na tohle stačí druhý stupeň, ten je o tom odsedět dva dny a napsat test, za 5 let jednodenní školení pro obnovení, stojí to pár korun a máte vyřešený i nákup postřiků 8) stejně to správně máte mít když máte doma s postřikovač a stříkáte :jazyk:

javax55
Příspěvky: 96
Registrován: pon úno 13, 2017 5:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Myši , myši , myši !!!

#167 Nový příspěvek od javax55 »

JARDY píše:Taky bych potřeboval,dvě balení extra hořkých granulí z obi za měsíc pryč a furt strašně chutnají.Jako generálního sponzora zdravé výživy už mě to nebaví.Kdo mi prodá něco lepšího?
Koupil jsem na potkany takové voskové taštičky + granulky. Neměl jsem žádný úspěch. Potkanů jsem se zbavil následně. Asi týden jsem jim dával každý večer malou misku pšenice s cukrem, pak jsem udělal vývar z větviček tisu s cukremm a po vychladnutí nalil do pet-láhve s pšenicí. Na druhý den jsem vylil nevsáknutý jed z láhve a obilí večer nachystal potkanům. Za tři dny bylo po potkanech. Je to již 14 dnů a je stále klid. Pozor na výluh nebo vývar z vetviček tisu. Je to velmi silný jed!!!! Buďte opatrní při zacházení s ním.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#168 Nový příspěvek od tomous »

A prosím ještě tu o Karkulce. Děkuji.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myši , myši , myši !!!

#169 Nový příspěvek od JARDY »

https://www.tartarugasprint.it/rodentic ... 99337.html sehnal jsem tenhle utrejch ale svěřencům to nešmakuje prý taky hořké ochutnají obal a málokdy si dají repete.Co tam přidat na chuť?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#170 Nový příspěvek od tomous »

Na ně nejvíc platí olovo. Jenže díky svojí vychcanosti je to na dlouho a asi se nikdy nepodaří vyhubit ůplně. Mám doma šrot,obilí. Zadělat to prostě v tomto množství nejde(obilí),tak zkouším co se dá,ale vychcanost potkánů nezná mezí. Chvilku žerou(ztrácí se a jestli ho sežerou nebo ho nosí někde na hromadu těžko říct) jeden jed,pak nic. Zkusím jinej po chvilce zase nic. Sem tam nějakýho chytnu do skopce. Nejhorší jsou sousedi co na jed serou ůpně a až to běhá za bílího dne po dvoře začínají to řešit. Tahle pakáž přežije vše.

javax55
Příspěvky: 96
Registrován: pon úno 13, 2017 5:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Myši , myši , myši !!!

#171 Nový příspěvek od javax55 »

tomous píše:A prosím ještě tu o Karkulce. Děkuji.
Proč???
WIKIPEDIE:
Téměř všechny druhy tisu jsou prudce jedovaté. Jedovatá je celá rostlina, vyjma dužiny jedlého míšku, semena jsou jedovatá také. Obsahuje alkaloidy, např. taxan. Udávaná smrtelná dávka pro člověka je odvar z 50 g nebo 200 g čerstvého jehličí,
Zralý nepravý míšek, který je sladký a červený, není jedovatý. Jedovaté semeno se doporučuje vyplivnout, ale ani při jeho pozření by se nemělo nic stát, pokud je člověk nerozkouše. Jed se snadno vstřebává trávicím ústrojím a působí velice rychle (výplach žaludku musí být co nejrychleji); zpomaluje srdeční činnost do té míry, až způsobí jeho zástavu. Smrt může nastat v řádu desítek minut po požití rostliny.

Zaznamenány jsou smrtelné otravy po čaji z jehličí tisu nebo po žvýkání jeho větviček či jehličí. Rovněž se lze otrávit odvarem ze semen.[5]

Jed rostliny může být nebezpečný i pro nezkušená či zdomácnělá zvířata (kůň, skot), která někdy umírají ještě dřív, než stihnou své hodování dokončit.[

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#172 Nový příspěvek od tomous »

Vím,že tis je jedovatej ovšem pochybuju,že jsi s ním otrávil všechny potkany. U "nového" krmení mají ochutnavače-nejmladší jedinci. Tak možná těch jsi se zbavil,ale na starý mazáky zapomeň. Ty se možná na nějakej čas zdekovali a za měsíc je tam máš znovu.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Myši , myši , myši !!!

#173 Nový příspěvek od Pavel »

na potkany a podobnou havet platil olovenej prach z akumy bouzel zasoby uz dosly

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#174 Nový příspěvek od tomous »


duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Myši , myši , myši !!!

#175 Nový příspěvek od duchodce »

Minulý týden na Primě předváděli takovýhle "dávkovač" víceřádkový. Je fakt že tažný prostředek spotřebuje dost nafty ale je to řešení protože se k jedu dostanou jen myši. Že by místo keců a "odborných"ministerských rad, jako chodit po poli a klacíkem zastrkovat jed do děr aby se k tonu nedostala zvěř , tak toho pitomce vyhodit a za ušetřené peníze koupit zemědělcům naftu.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myši , myši , myši !!!

#176 Nový příspěvek od JARDY »

Píšou že hraboši zlikvidovali sami sebe.To bych chtěl vidět kde.Tam kde nejsou díry od hrabošů tam jsou kopce a tunely od hryzců velkých jako nutrie, zoufalství.Brambory které nezamrzly spolehlivě sežerou.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Myši , myši , myši !!!

#177 Nový příspěvek od JARDY »

Tak po roce zajímavost. Chytil jsem velkého hryzce . Byl ještě čilý,tak jsem ho hodil do nádrže na zalévání.Evidentně jsem ho potěšil, dováděl tam jako bobr.Po půl hodině jsem ho chtěl zlikvidovat. Když mě viděl potápěl se a dělal ksichty.
Vždycky jsem zaléval a viděl noru tak jsem tam strčil hadici, už vím že jim to jenom prospívá.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#178 Nový příspěvek od ota »

No s tou vodou do díry. Kdysi jsme kopaly na zahradě novou studnu. Studnař po dokončení řekl, chlapi párkrát tu novou studnu vyčerpejte až na dno, aby se pročistily prameny a studna byla funkční. Děda natáhl hadici a nejdřív naplnil všechny nádoby. Pak podruhé natáhl hadici a hele díra od hryzce. Počkej já ťi zaplavím chodbyčky. Strčil hadici do té díry. Nevím kolik tisíc litrů tam nateklo. Ale studnu jsme vyjeli do dna. Dobře 5m vody. Studna je kopaná a od skály od 4m dolů do 9m je asi 150 cm průměr. Tedy vody habaděj. Z hadice šla voda do díry, kde se uplně vpohodě sťíhala strácet. Skoro jak kdyby pouštěl do kanálu. Vždycky jsme si už říkali, to neni možný, ta voda musí někde vytékat. Nikde ani kapka. Stále to teklo do díry jak do kanálu. Jak to mají ošéfovaný pod tou zemí kdo ví. Schválně jsme koukali na dvoře do kanálu, jestli to není ,,prokopaný" a v kanálu ani kapka. Kam se ty kubíky vešly je záhada.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Myši , myši , myši !!!

#179 Nový příspěvek od Fizz »

Docela by me zajímalo do jaké hloubky se dostávají tihle hlodavci. Jedna zahrádka u pole je prohrabana fest, bude se tam dělat opěrná zeď a plot, klidně muzem dát základ zreba o pul metru níž než je treba, pokud by ke to alespoň výrazně omezilo nebo odklonilo jinam.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#180 Nový příspěvek od ota »

Na zahradě je torzo skleníku. Kdysi byl záměr tam mít zeleninu. Pantáta s jeho otcem vybetonovali fundament. Právě kvůli myším to kopli 120 cm hluboký a vybetonovali. Je to asi 6x3m velkej potvorec. Když jsme do toho naseli, nasázeli jakousi zeleninu tak to žraly myši odspodu. I tam jsme do děr průměru lešeňové trubky strčili hadici a vypumpovali studnu. Mysleli jsme si, že to bude jak bazén. Dole asi v 80 cm je schnilka, že do ní nedosteneš krumpáč. Museli to tehdy lámat špičkou když to kopali a betonovali. A stejně kanál hadr. Třeba 5 hodin pumpa jela studnu do dna a nikde ani kapka. Vše tam jelo jak kdyby to pustil do kanalizace. Takže 120 cm u nás je málo. Stejně tu ohradu pro skleník méli podhrabanou a zasíťovanou jak město.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“