Myši , myši , myši !!!

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Myši , myši , myši !!!

#136 Nový příspěvek od jenicek »

Kdybych doma měl myši, taky bych nemoh jedovat nebo sypat střepy, protože máme dvě kočky.
No, ale vzhledem k tomu, že máme ty dvě kočky (odrůda pouliční směs), tak jsem eště za 6 let co bydlíme neviděl doma, ve stodole ani na zahradě a poli jedinou myš.
Když du přes louku k sousedoj, tak až k jeho ohradníku není po zimě v podstatě jediná díra, přeskočím ohradník a tam je to samá díra a chodbička. Má totiž vlčáka a ten s kočkama nekamarádí, takže ten oplůtek je pro kočky taková hranice teritoria.
Občas přijde krtek, ale vydrží tak 2 tejdny a pak se válí na zádech na sluníčku a nechá po sobě lízt mouchy :vysmech:
Bohužel i ptáci se musej mít na pozoru, jak ňákej sedne na zem nebo na blbý místo, má to spočítaný. Jednou takhle čučím ze vrat stodoly na louku a ty dvě naše potvory tam naháněly straku, po který někde předtím škvrkli a zlomili jí křídlo. No druhej den už sem našel jen peří.
Jinak kočky jsou tak 80% času venku a občas doma a jedí, to co nám zbyde od oběda, občas psí granule.
Takže doporučuju pořídit nějakou kočku, která nebude líná si chytit něco k žrádlu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20836
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#137 Nový příspěvek od ota »

Jo kočka je dobrá. Taky nejeduju kvůli kočkám. Doma máme jen jednu. Už je to stará fronťačka. Taky pouliční směs. Ale asi 2 roky naspátek se naučila občas nosit myšáka na ukázku. Takže už to poznáme, kočka tak zvláštně mňouká. A s manželkou valíme za kočkou. Bo se ji přihodilo, že se přišla pochlubit s myšákem položila ho a mňouká. No a myšák nohy na ramena a to se ví, do uplně nejmenší škvíry. Kočka u škvíry nasraná, mi za kočkou nasraný taky, dobejvali myšáka. Tak pastičku a večer cvak a byla myš tam. Manželka vždycky kočku chválí, ale musíme ji hlídat. Aby ji myšul zase nezdrhnul. Taky nevíme co je myš u baráku. Kočka všechny zmorduje. Ale jak říkám pantaťíkovi v jeho ,,élentu" když nebude mít myšák co žrát, nebude tu. Nj když on tam všude má herberk a tam mají myši pré. Že co by tu tak měly? Však tu skoro nic nemám! :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši , myši , myši !!!

#138 Nový příspěvek od kenybz »

včera jsem chytil 4 myšáky na jednu pastičku to jsou ludry takové malé myšky rejsek to není ale ty svině co neudělaly...vedle kotle mám rošt na kterém sušíme chleba pro králíky no a jak je suchý, tak ho dáme do smaltované mísy...no a dal jsem tu mísu na viadrus a říkám si to je oplechované a po tom plechu nevylezou...hovno hovno zlatá rybko...jdu do dílny a slyším křupání tak jsem vzal vysoký plastový kýbl a vysypal tam chleba i s myšákem a v kýblu ho zamordoval zmrda :cert:
na druhý den hledím co trčí izolace kolem regulátoru tahu no ta svině myšák prolezl izolací a vylezl mezerou mezi plechem a regulátorem tahu zmetek jeden :vztek:
jo večer jsem je pozoroval jak si pěkně dva myšáci nacpávaly břuchy na chlebě pastička s lískovým oříškem je vůbec nezajímala. dokonce jen myšák přelezl přez past ale na opačné straně pastičky tak to nesklaplo :-/
klasická dřevěná pastička s vytuněnou spouští stačí na ni dýchnout a cvakne.
Všechny ty myši byly cvaklé přez tělo takže lískáček jich neláká. Tak dám dneska kousek opečeného chleba zapalovačem jenže to zase tak voní, že to příláká myšiska z širého okolí
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Myši , myši , myši !!!

#139 Nový příspěvek od jenicek »

Jo, naše kočky taky nosej na ukázku. Spoustu však v noci, takže o to nikdo nemá zájem si to prohlížet a chválit. Takže to sežerou a ráno když jdu ven, tak akorát rozšlápnu přede dveřma žlučník a pajšl a jako bonus je vo kus dál krvavej flek z večerní hostiny. Občas taky do baráku průvanem nalítá peří pode dveřma. No a parkrát se taky stalo, že kočka vyvrhla natrávenou myš na koberec a to se mojí drahý polovičce vůbec nelíbilo :typek:
U babičky zase jednou kocour dotáh domů tříčtvrtečního zajíce. No a tohohle kocoura pak zase na oplátku odtáhla liška, holt příroda :)

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Myši , myši , myši !!!

#140 Nový příspěvek od Veteranista! »

To malý zmetky jsem měl v dilně taky právě, zkus vzít flašku, třeba od lahváče(možná je i ta vůně od piva láká), hoď tam něco k jídlu(já tam třeba hodím trochu obilí od slepic) a flašku postav ze šikma, nebo třeba i kolmo, aby mohli hrdle vlést dovnitř, ven už nevylezou, někdy to funguje hned, někdy třeba až za týden to najdou. Na pastičku jsme nechytil žádnou, ale než jsme je natáhl jak jsou citlivé, flaška funguje super.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši , myši , myši !!!

#141 Nový příspěvek od kenybz »

jednou se mě dostaly potkáni do sudu se zrnem a pak jsem je umlátil motykou no možná bych mohl nastražit 50l sud na potkány na dno trochu zrna a je to bo lahváč je na potkány malý na myšiska to zkusím...dokonce bych mohl tu flašku prostrčit tím roštem kde se chleba suší a vklouznou tam jak nic
a použiju jinou lahvinku která není vratná to je nápad 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15785
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Myši , myši , myši !!!

#142 Nový příspěvek od oco13 »

Veteranista prosím ťa odfoť ako postavíš tú flašku, potrebujem loviť myši aj medzi sliepkami.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Myši , myši , myši !!!

#143 Nový příspěvek od kenybz »

si říkám určitě to i někdo natočil a jo
https://www.youtube.com/results?search_ ... i+do+lahve
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#144 Nový příspěvek od tomous »


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Myši , myši , myši !!!

#145 Nový příspěvek od vitex »

Já ne ale někdo mě říkal,že na to chytil i kunu.

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Myši , myši , myši !!!

#146 Nový příspěvek od vašík »

Měli jsme na kartonu natřeno a nachytalo se toho hodně. V druhé mezeře sem měl pastičky a skoro stejná úspěšnost.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Myši , myši , myši !!!

#147 Nový příspěvek od Britt »

Já nedám dopustit na kocoura. Puntík převzal žezlo po šedivým kocourovi a má celkem slušnou úspěšnost, jenom mu chybí trpělivost. Starej kocour vydržel sedět u slepic celý den a dokud neulovil aspoň jednu, nešel domů. Puntík tam jenom nakoukne a i když ji cítí, ale nevidí, jde pryč.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20836
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Myši , myši , myši !!!

#148 Nový příspěvek od ota »

Člověče s kunou. Teď nedávno jdeme s Axisem na vycházku a dojdeme k sousedovi co má u silnice panely. No pes jako blázen. Nemohl jsem ho urejdovat. Lítal kolem štosu a rval hlavu do škvíry mezi panelama. Jsou v nich takoví drážky pro kolejnice, jsou to tramvajoví ( po Moravsky ,,šalinoví :vysmech: ) panely. Tahám ho a on jak blázen. Tak čumím a v prostřed sedí cosi chlupatýho. Kurva kuna! Tak volám mladýmu pojď sem Axis našel kunu. Vezmi baterku. No kuna jeb ven, ale hafan hned k ní a ona jen vykoukla a šup spátky. Posvítili jsme na ní baterkou a fakt kuna, nějaká docela mladá. Tak šup vzduchvku posvítil jsem na ní a jeb trefa a kuna byla tuhá. No každou chvíli to tu v noci kvičí, jrbe se to mezi sebo asi kvůli teritoriu. Jsou tady asi 3 stodoly, kam nikdo nechodí. Tak tam mají pré.
Teď jdeme s Axisem kolem a pokaždý to tam pročichá co kdyby náhodou.

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Myši , myši , myši !!!

#149 Nový příspěvek od tomous »

Neví někdo náhodou jak se jmenovali takový sáčky velikost čajovýho pytlíku a v tom byla hmota vonící jak žvejka pedro? Případně kde koupit?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Myši , myši , myši !!!

#150 Nový příspěvek od DYK »

Situace s hraboši se nemění, asi nebude taková zima, aby je to zredukovalo - co soukromí zemědělci? Bude na jaře povolen plošný zásah? A tím se uvolní prodej nástrah - jedu?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“