Žížaly

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Žížaly

#1 Nový příspěvek od romus145 »

Ahoj
chtěl bych se zeptat, chtěl bych chovat žížaly a na netu jsem se dočetl, že to jde takto:


Já pěstuji hnojáčky podle návodu z níže uvedeného článku o chovu hnojáčků v paneláku. Jednoduše jsem vzal starý plastový desetilitrový kýbl, do něj jsem dal pořádně navlhčenou trávu a tu jsem prokládal rozdrcenými nahnilými jablky určenými na vyhození. Do dna kýblu jsem udělal pár malých dírek aby mohla odtékat přebytečná voda (jinak vám z mokré trávy vznikne tekutá břečka a žížaly v příliš mokrém prostředí dlouho nevydrží). Kýbl pro jistotu přiklápím deklem, ale tak aby byl aspoň trošku zajištěn přístup vzduchu. Tuto chovnou stanici mám po celý rok ve sklepě kde nikomu nevadí. V takovém prostředí se hnojáčci krásně množí a na každou výpravu si jich naberete dle libosti. Dejte si ale velký pozor na to aby horní vrstva kompostu byla stále vlhká, jinak začne plesnivět a to je potom pěkný hnus. Potravu hnojáčkům doplňuji tak jednou za dva měsíce. Za tu dobu se kompost sníží asi tak o čtvrtinu a já doplním tento úbytek. Zhruba jednou až dvakrát za rok měním celý obsah kýblu. Čím jemněji nasekaná bude tráva, případně cokoliv zeleného co přidáváte do kýblu, tím rychleji to dokážou hnojáčci zpracovat a tím lépe budou růst.
Myslíte, že to tak jde taky prosím poradtě :)
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Žížaly

#2 Nový příspěvek od radas »

je to možné, já na ně chodím na hnojiště :)

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Žížaly

#3 Nový příspěvek od Pumpik »

Já sem taky pomatenej rybář už 4 rokem :D .Noo na konci zahrady mam takoví menší hnojiště jinak hnůj navážim vedle pole ale u zahrady mam takovej ten mokrej hnůj od králíků no a ten jednou za 3 dny pořádně proleju vodou no a sou tam hnojačky že odhodim jednu vstvu slámy a už sem v tom kompostu a tam na jedny píchlí vydle naberou žížal na celou mojí 1 denní rybářskou výpravu. :)

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Žížaly

#4 Nový příspěvek od Leo »

Z půdy mizejí žížaly. Odborníci věští ekologickou katastrofu
https://www.denik.cz/regiony/z-pudy-miz ... 90710.html
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Žížaly

#5 Nový příspěvek od ibanez5 »

Můj názor? Myslím, že se není čemu divit... Kdo má v dnešní době u baráku kompost, hnůj na zahradě, kdo v dnešní super době má kolem baráku normální( rozumnou ) výšku trávy, která v zemi udržuje jakž takž vlhkost? Lidi si můžou za to sami... Bude hůř, pokud se lidi nespamatujou, což se podle mě nespamatujou... Většina jsou už jenom tupé ovce co jim nezaleží naničem ohledně normálně fungující přírody...
Všichni a všude slyšíme, že je sucho. Hele, já mám s toho sucha vychodisko. Kdyby každý člověk, nebo jenom třeba každý desátý člověk zasadil strom.... s tím že by se o něho staral, tak to tady za 10-15 let vypadá uplně jinak...
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Žížaly

#6 Nový příspěvek od thovt »

Skoro každy drží mobil a je napojený jako v matrixu.
Až se někdo připeče k asfaltu možná se někdo probudí.

Zasadit strom je hezké , dnes se musí zalívat pravidelně .

Musím už zalívat 10let až 30leté stromy.
Je to vidět na listech.

To je smutné.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“