Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#136 Nový příspěvek od bourač »

vitex píše: rádio.Vlastní zkušenost z novostavby.
tohle se mi jeví jako geniální myšlenka 8)
prostě když jdem všichni ráno pryč z baráku - nechám tam hrát na plný pecky rádio.
Třeba přenos z parlamentu. :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kuny

#137 Nový příspěvek od Joe66 »

Radio ti bude k prdu lebo tie kundy si na neho rychlo zviknu . Ja ked som to skusal tak asi pri tej hudbe aj vecerali a trkosili :smich: :typek:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kuny

#138 Nový příspěvek od thovt »

Stačí chlupy ze psa musí to být velký pes ne prťavá čivava.
Např Kavkazský pastevecký pes, N.O dlouhosrtý atd.
Pes musí být z okolí, aby to fungovalo kuna ho zná po čichu.
Když nezná psa po čichu nebojí se.

Na vlastní oči jsem viděl jak před psem dokáže utíkat po omítce po svislé stěně.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kuny

#139 Nový příspěvek od vitex »

Měl jsem tam foxteriéra.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#140 Nový příspěvek od Britt »

Jedině sklopec a odvést někam hodně daleko, jinak se jí nezbavíš. Železa a otrávená vejce jsou bohužel zakázané.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Kuny

#141 Nový příspěvek od tomous »

měl jsem skopec natáhlej skoro rok a až na kočky jsem tam nikdy kunu nechytil

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kuny

#142 Nový příspěvek od Pavel »

na kunu plati kuna

Irčan
Příspěvky: 2442
Registrován: stř zář 28, 2011 8:55 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Kuny

#143 Nový příspěvek od Irčan »

Usušená?
Dyž sme se nastěhovali na Újezd tak sem eště měl akitu Išenku.Na verandě měla pelech a v noci po zahradě nechodila.Negdy v letě ale spaly děcka ve stanu na zahradě a Iša brala jako svó povinnost že je tam musí hlídat.Ráno tam měla ulovenó kunu a dva pichláky.Šikovné pesan.Budiž jí země lehká!Krátko na to umřela na rakovinu. :'(
Ceterum autem censeo EU esse delendam.
„Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.“ — Benjamin Franklin

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kuny

#144 Nový příspěvek od duchodce »

Mám dotaz . Na dvoře se mě objevily v trávníku vyhrabané důlky asi velikosti a hloubky dlaně jako když děláte hrst,někdy větší. Zároveň se objevily na betonu exkrementy síly asi 8 mm a délky 3-5 cm. Při ůklidu ve stodole byly skořápky vajec ,ale ty tam mohou být déle -úklid jednou za rok. Teď jsenm zjistil že podobné exkrementy se objevili i na půdě domu . Ale žádný šramot nebo zvuky nejsou slyšet. Co se mě to stěhuje do baráku?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kuny

#145 Nový příspěvek od ota »

To by mohla bejt klidně i lasička. Kuny mívají to hovno myslím tlustší na průměru. Lasičku jsem tu měl kdysi na půdě. Jednou koukám za vratama kůlny nacupovaný chlupy. Koukám na kůže od kralíků co se nechávaly vyschnout zevnitř na vratech. Jedna slušně okousaná. Na dřevěnejch schodech do patra taky naděláno. Povídám si, kruciš kuna! A pak jednou jdu kolem vrat a slyším štrachání. Rosvítil jsem a rychle otevřel vrátka a na schodech na mě čuměla lasička. Tak to jsem ještě takhle nepotkal asi na 2m ode mě. Chvilku na sebe čumíme a pak ona frk a byla pryč. Kůže jsem sundal a dal je pryč. Od té doby jsem ji tam nepotkal. Ale v zimě na rohu střechy ve sněhu ťapičky. Koukal jsem na net a byly to stopy lasičky. Uf ještě že jsem nenalíčil na kunu past. Kdyby se chytla lasička to by mě hodně sralo. Když jsem ji viděl, akorát jsem vzal pryč kůže, aby to necupovala a klidně si tu můžeš bydlet! Ona co jsem četl vychytá ve svém teritoriu spoustu myší. Tak aspoň nemusím mít pasťičky na myšáky. No je to pár roků a asi se pak na jaro odstěhovala.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#146 Nový příspěvek od Britt »

Tchoř, Fretka... Před 2 lety tady líčil soused pasti na Tchoře. Místní ozbrojení krmiči lesní zvěře se mu smáli, kde by se tady vzal Tchoř a že to spíš bude zdivočelá Fretka nebo Lasička.
Po hodně dlouhé době se mu podařilo to chytit do sklopce a byl to čistokrevný Tchoř Šuperka, kterého potom věnoval těm chytrákům. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kuny

#147 Nový příspěvek od duchodce »

Co ale ty důlky na dvoře ? Bylo jich 8-10 několik během 2-3 dnů. Při tom se vrátil z toulek náš mizera kocour - dřív se přišel domů jednou za 3-4 dny nažrat a zase zmizel- a drží se doma a bydlí ve stodole ,takže se musí potkávat?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#148 Nový příspěvek od Britt »

Potkávat se mohou, ale rozhodně nečekej, že ti ho kocour přinese na práh.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Kuny

#149 Nový příspěvek od murár »

Ja som sa pred pár rokmi zbavil kún a teraz sa mi tam nasťahoval plch :rohy:

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kuny

#150 Nový příspěvek od duchodce »

Britte nečekám že by mě přinesl něco na práh. Jen jsem si myslel že by se těm kunám nebo co to je to mohlo přestat líbit ,že mají v revíru "šelmu" - no šelmu, on to je mizera polní toulavý. Měli jsme kocoura ten chytal i němkyně. Býval potrhán pokousán , museli jsme ho dost často léčit když měl veletrhu na kožichu kam si netostal ale pokoj si nedal ,jedno takové zranění nerozchodil ,vykrvácel nežli jsme ho ráno objevili.
Jen mě pořád vrtají ty důlky v tom trávníku ,zase nějaké přibyli.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“