Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#151 Nový příspěvek od Britt »

Teď to řeším s doktořicí a podle ní hrabat umí všichni jmenovaní škodiči a podle bobku se to nedá poznat, protože je to jedna čeleď.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kuny

#152 Nový příspěvek od duchodce »

Dík za odpověď . Budu muset vymyslet nějako protiakci . Pro začátek na půdu umístím radio a když ji seženu, tak to tam trochu postříkám čpavkovou vodou. On tam jinak za celý týden nikdo nejde a to je asi ta příčina proč se tam jinak docela sympatická zvířátka nastěhovala..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#153 Nový příspěvek od Britt »

K poslech a tanci hrajeme Kunám. Věřím, že si tam udělají candrbál. Jiný účinek to rádio mít nebude.

Skoč si do kadeřnictví pro vlasy nebo si kup sprej proti Kunám a vystříkej to tam. Pak také fungují Lví hovna, ale ty budeš asi těžko někde sbírat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kuny

#154 Nový příspěvek od duchodce »

Místní ostrostřelec -soused - to s vlasy zkoušel - zastlali mu je do hnízda. Rádio pomůže tak na týden ,vyzkoušeno na chatě.Sprej proti kunám -známému na autě dvakrát slupli kabely . Reklamace že to nefunguje - jo pane to musíte nastříkat každý den a hlavně když nejezdíte.... garáž kilometr daleko..... No to bude boj . Před lety už u nás nějaká havěť byla a od sousedů si nanosili vlašáky a v noci tam hráli fotbal /dvojité stropy/ tam bylo nanošeno pastiček a všelijakých strašítek a pak těsně před podpálením baráku se odstěhovali .Ale tenkrát mám dojem že je nejvíc nasral ten čpavek .....Zajímavé je že ty důlky se objevili letos po prvé.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kuny

#155 Nový příspěvek od DanculSK »

Proti kunam funguje WC blok
Te smradľavé guličky....
Mám to zavesené v motore
:zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kuny

#156 Nový příspěvek od Britt »

Co na to oklí, když pak zastavíš někde u Kauflandu? Nehledají, kde stojí ToiToi? :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kuny

#157 Nový příspěvek od DanculSK »

:smich: :smich:
No Ono to z toho motora nieje cítiť von...
:friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Kuny

#158 Nový příspěvek od murár »

Ja som to mixoval tým kunám. Ked sa vypratalo seno a bola povala prázdna tak tam mali kľud tak som im mixoval kto čo poradil. Raz som rozsypal mletý peper, pálil voňavé sviečky, občas som tam vyniesol psa aby si to tam označkoval aj tie voňavký čo sa používajú v autach. A keď niečo robím okolo traktora tak aj rádio ostane niekedy hrať cez noc. Tak bol kľud od kún pár rokov až teraz tam chodí plch.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kuny

#159 Nový příspěvek od Pavel »

na kunu plati zase kuna

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#160 Nový příspěvek od bourač »

Dane tady je vlákno o kunách :D
takže neplatící podnájemnice která u mě bydlí a taky už vyvedla mladé někdy před 3 lety se mi poprvé ukázala.
Hnědá, bílou náprsenku, akrobatické pohyby a skoky. Chová se slušně, žádné škody jsem na ničem nezaznamenal.
Je uplně potichu, jen v noci skáče po terase, pergole atd. To jí slyším ale myslel sem že jsou to kočky.
Asi před 10 lety když jsem stavěl, tak se mi v nedodělané zdi usídlil Rehek zahradní, ač nerad musel jsem mu hnízdo zrušit.
On si ho ale udělal jinde a každé jaro vyvedl houf mladých. Bylo to každý rok ale poslední 2 - 3 roky všichni zmizeli. Podezírám kunu že staré vylovila. :(
V noci jsou slyšet bitky mezi kočkami a kunou. :-/ Kdo je vítěz nevím.
Dávám kočkám na terasu ohryzaný kosti a zbytky masa. Vždy to zmizí. Domnívám se že se kuna takto krmí.
Takže je zvyklá a já jí zkusím chytit živou.

Jinak to mládě co jsem tady před lety dal fotku a poptával co to je - tak paní doktorová Brittová měla pravdu, bylo to mládě kuny. :ano: že paní vinšuju pozdravení. 8)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Ready
Příspěvky: 391
Registrován: sob kvě 29, 2021 8:03 am
Bydliště: Karolinka

Re: Kuny

#161 Nový příspěvek od Ready »

U nás bydlí kuna pořád a já ji rozmazluju,občas jí strčím do stodoly vajíčko nebo kus masa.... jeden soused níž takové lehce hardcore hospodářství s množstvím potkanů,takže i k nám občas zabrousí a kuna je spolehlivě likviduje. Než sypat jedy a čekat ,jestli je vůbec sežerou,kuna je spolehlivá. Zajímavé,že do našich aut neleze,slepice taky nelikviduje,někdy mám pocit,že jsem ji snad ochočil. :smich: .....a protože Ňufizna je přes nos s náma,má na noční život klid. Čas od času zmizí a pak je to hned poznat,že soused inseminovat údolí hlodavci velikosti kočky :vysmech:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#162 Nový příspěvek od bourač »

jj, máš pravdu :shock: zapoměl sem dodat - kuna loví také myši.
Já nic nechovám ale sousední sousedi z obou stran mají oba slepice, kachny, králíky atd. takže myši poblíž se mají také dobře
a lezly až ke mě, ale poslední roky nic - nejspíš také práce té kuny.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Kuny

#163 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked ti dalej nelikviduje strechu na viacerych miestach ale je iba na tom jednom a nekuse kabely v aute tak by som ju nechal. Je to take mensie zlo :D Ja som mal zase ,,stastie,, na tie ku.r.v.y -ny co sa radi stahovali po stresnej izolacii + chutili im kable v autach a na potkany a mysi ani nepomysleli :jazyk:

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#164 Nový příspěvek od other-side II »

já jsem včera sundal okap asi 12m v kuse, abych se dostal k větrací mřížce stěna/střecha/námět

blablablabla

v jednom místě chyběla cihla, tak jsem ji tam vrazil, druhou díru taky zazdil, obojí byly vchody, jeden aktivní, jeden nepoužívaný

na okapové háky k námětu jsem pověsil 4ks kuních nožiček

večer v 19:30 začlo čoro moro, kuna chtěla ven, do cca 2:30 tam lítala za sádrošem jako splašená, evidentně v podkroví jiná díra není

ve 2:30 jsem to nevydržel a šel na lov, vyrobil jsem si z klacku, drátu, oček a vrutu jakés odchytové zařízení (strčíš hlavu, utáhnu oko drát na klacku), vymontoval jsem dvě protilehlé zásuvky se zádroše, za jednou je trám, takže na nic, za druhou je volno, během demontáže krabičky na mě kuna packama škrabala, vyndal jsem krabičku, přiložil oko a čekal, jako na rybách, 2x strčila čumák do díry, ale nikdy ne víc jak ven, natož aby hlavu úplně ven, ve 4:30 jsem to vzdal a šel spát, nechal jsem jí otevřený střešní okno, kdyby chtěla ven, ale nechtěla

no nic, hodil jsem děti do školky, dosnídám a jdu vyříznout větší díru do sádroše 20x20, a snad někdy vyleze, pod dírou nechám sádroš prach, abych viděl stopy

bydlí za sádrošem v hostinském pokoji v podkroví
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1241
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#165 Nový příspěvek od other-side II »

tak změna

už v noci, dle čumáku, jsem si nebyl jistý kunou, to je něco většího

ano

dopoledne to na mě vykouklo a je to mýval, střední velikosti

je tu téma mýval? :)
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“