Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#211 Nový příspěvek od other-side II »

však ono to se zvířetem nějak dopadne, beztak už bude po něm

proti Óbrvízentálu je "Králův mlýn", to stojí za vidění, vedle na Vápence je ubytování v hitlácích, na Kovářské, dlouhý story, taky doporučujeme

nebo se dá bydlet u nás
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#212 Nový příspěvek od other-side II »

vyházel jsem tři pytle zničený vaty a včera tam nacpal dvě balení 15m2 vaty nové, dnes to zaklopím zvenku a sádrošem zevnitř,fotku zvířete snad dodám, druhé zvíře nenalezeno, ale nalezena jiná další díra ze střechy ven - ve štítu, dlouhý story

bylo super bejt nacpanej za sádrošem v prostoru 70x50 a cpát vatu mezi krokve a opravovat Tyvek, 3h ve šprcce a prachu
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kuny

#213 Nový příspěvek od fikejz »

Můžeš být rád, že tam máš tolik místa. Jinde je v podkroví mezi sádrokartonem s parotěsnou folií a paropropustnou folií pod větranou mezerou místo jen na tu vatu. Takže třeba 18cm.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#214 Nový příspěvek od other-side II »

no, mohlo to bejt horší

ještě nový sádroš přehnat štukem a barvou a cajk

Mýval po zahradě chodí, ale je tak velkej, že musím udělat větší pascu, vím jak, takže cajk II
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kuny

#215 Nový příspěvek od amatér »

Na kuny máme jednu "hezkou" vzpomínku.
Osm roků jsem šlechtil svého US mazlíka. Po koupi nového si jej vzal ode mne múj dobrý známý, pravidelně jsme se vídali a já kontroloval, zda se o něho náležitě stará.
Práce kuny je vidět na obložení pod oknem, bohužel neunikla jí ani hadička mezi nádrží a vstřikovací lištou. Nastartoval, vyjel na ulici a než uklidil věci a zavřel vrata, tak to bylo.
Když hasiči slyšeli, že mezi barákama hoří US pickup se 130 l benzínu a 110 l plynu v nádržích, tak se na tu ulici ani nevešli.
Nejhoršímu zabránili sousedi se zahradními hadicemi, přesto veškerá elektroinstalace a plastové díly pod kapotou vzaly za své.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#216 Nový příspěvek od other-side II »

v moderním autě není tolik místa v motoru, zatímco tady mají oblíbenou divočinu

tu elektriku jste opravovali?

mně žerou pravidelně káble ke svíčkám, ale bojím se, že když je potáhnu odolnějším materiálem, že půjdou kousat jinam, sklopec nic nechytil, palivovou hadičku mám taky okousanou, ale je velmi tvrdá, takže má jen otisky

je to peklo, několikrát do roka něco řeším a vyřeším to až garáží
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kuny

#217 Nový příspěvek od amatér »

Více než rok se čekalo na dárce orgánů.
Je to model, který se vyráběl jenom asi rok, je to řada 1500 s dlouhou korbou (2,5m) a dlouhou kabinou a starý motor 5,9 V8.
Dnes už je pojízdný, řeší se ještě nový plyn, ř.j. imobilizeru a pak už jenom STK.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#218 Nový příspěvek od bourač »

other-side II píše: stř říj 25, 2023 8:10 am sklopec nic nechytil,
:D :D jj proto jsem odmítl tvojí nabídku. Včera jsem měl s mojí podnájemnicí zase osobní setkání.
Vždy v noci vyleze a dupe v okapovém žlabu. Tam jí dávám různej odpad z kuchyně masného původu.
Už je naučená, takže zbývá jen vyrobit nějakou jednoduchou pastičku - vleze dovnitř a šmytec.
Akorát ještě nevím co s ní provedu až jí chytím. Rozhodně jí nechci ublížit, možná že ji pustím a nechám bydlet dál.
Ta zdevastovaná vata v střešním plášti se zatím nijak na izolačních schopnostech neprojevuje a na wc chodí ven na zahradu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

other-side II
Příspěvky: 1362
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Kuny

#219 Nový příspěvek od other-side II »

pokud nijak neškodí, tak je to dobrý

já po mývalech vybral půl kýble hoven

psal jsem to tu nebo ne? tuhle koukám na brzdový trubky na zadní nápravě, že je vytržená z příchytky, no, nějaký zvíře ji zubama páčilo ven, je okousaná barva a trubička je místy přiohnutá, délka asi 60cm

škodnou likviduju, když ji potkám, u lidí je to horší, obvykle je začne někdo hledat
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Míšánek
Příspěvky: 883
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Kuny

#220 Nový příspěvek od Míšánek »

other-side II píše: čtv říj 26, 2023 10:37 am ...u lidí je to horší, obvykle je začne někdo hledat
:D :D :smich: tohle mě pobavilo 8) :D

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20350
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kuny

#221 Nový příspěvek od vitex »

No a nyní vážně.Na půdu,těsně nad obytným prostorem se mě nastěhovaly kun.y.Doporučené smrady nemůžu aplikovat a sklopec nefunguje.Trávit je nechci,protožeby to tam pak smrdělo.A teď prosím poraďte,jen proboha ne co už je zde napsáno.Ještě složení stropu odspodu:Sádrokarton,parozábrana,kamenná vata,difuzní fólie a prkna.Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kuny

#222 Nový příspěvek od ota »

Musíš počkat, až napadne čerstvej sníh. Pak vzít dalekohled a obejit barák a zjistit, kde jsou stopy co vedou do jejího bytečku. Pak vzít třeba kus plechu, šrouby a díru zadělat. Vedle na tom hospodářském stavení jsem měl kunu taky. V zimě jsem obhlídnul stopy na střeše a pak vzal žebřík a díra byla vidět hned. Díru jsem zadělal a od té doby klid. Kuna byla asi na vejšlapu a když se vratila bydlet, byteček byl zavřenej. Od té doby klid. Zkoušel jsem předtím různé vychytavky. Ale ona je chytrá, hodně chytrá. Ale mechanickou zabranu už nepřechytračila.

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Kuny

#223 Nový příspěvek od vašík »

Když se připletu do kun s vydrou snad nevadí? Jak dostat z rybníčku vydry. Choděj v noci a pleněj rybníček.Mrchy jsou 3 a chdí po půlnoci.

LuboMY
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 19, 2009 4:17 pm

Re: Kuny

#224 Nový příspěvek od LuboMY »

Zdravím všetkých.
Tiež pridám svoju skúsenosť s kunami. Mali sme ich na povale (půdě) domu. Čo mi najviac pomohlo bol sprej. https://www.wilde.sk/kerbl-sprej-proti-kunam malo to vôňu rozmarínu. Pomohlo to najprv asi na 2 týždne potom s ďalšou aplikáciou stále na kratšiu dobu. Po nejakom čase tú kunu chytili susedovi psi.
Asi rok na to sa tu zjavila ďalšia kuna. Táto chodila žene do motora auta. Zlikvidovala 4 sady zapalovacích káblov. Na túto nezaberal ani ten sprej. Nakoniec pomohol obyčajný závesný WC blok čo sa dáva do záchoda. Vždy som ho položil večer na motor. Odvtedy sme mali klud, ale jednu sadu káblov mám v zásobe furt... :)

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“