Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Na jakou návnadu chytit KUNU?

#106 Nový příspěvek od Britt »

Železa jsou zakázaná :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Kuny

#107 Nový příspěvek od JARDY »

Do sklopce jsem dával hlavu z uzenáče,kuna zatím žádná jenom devět kocourů.Na každého jsem vylil 2 kýble vody a pustil.Ze začátku jsem dával kandovanou švestku ,sklopec dva krát sklapnul ale kuna zdrhla,pak už to nezkoušela.Na kunu věřím jenom jedům,jenom kde je sehnat?Prodávají se takové jedovaté kapsle ale to kunám moc nejede.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kuny

#108 Nový příspěvek od Pavel »

na kunu plati jedine kuna

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kuny

#109 Nový příspěvek od peyrak »

Soused dává vejce napíchaná fridexem, funguje to

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Kuny

#110 Nový příspěvek od elbarto »

To jardy: ty kapsle prodavaji Polaci a bezne posilaji, nasazenmi v akci jsem jeste nezkousel. Urcite to chce dat nekam, kam se na 100 procent nemuzou dostat jina zvirata jako psi akocky !

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Kuny

#111 Nový příspěvek od JARDY »

Nějaké kapsle,sáčky s práškem jsem kdysi dostal od deratizéra ,ty byly účinné.V obchodě mají podobné ale moc nešmakujou ani myším.Kuna se mi přes zateplenou fasádu dostane na malou půdu a tam celou zimu sere.Zatím podle stop jenom chajdu obchází,až venku víc přituhne změní wecko to je jasné.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kuny

#112 Nový příspěvek od Pavel »

poves tam mrtvou kunu uz sem to tu psal

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Kuny

#113 Nový příspěvek od JARDY »

Ta půda je malá,vím jak smrdí kuna, když ještě žije a kde mám sehnat mrtvou kunu,když nemám ty kuní šmakosy?
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: Kuny

#114 Nový příspěvek od alesmacat »

Zajdi do Zoo a sežen hovno tygra rozřed a parkrát do roka kápní kolem baráku a máš klid 8) vše ostatní mě selhalo , mrtva kuna smrděla a stejně po čase přestala vadit, otravena vejce mě jedno odnesla na zahradu tak jsem to dál nepokoušel,plašidla vubec.
zetor a liaz navzdy

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Kuny

#115 Nový příspěvek od 123 »

Ten polskej opěvovanej zázrak je běžně ke koupi i u nás, akorát pod názvem ratimor měkká návnada myslím a funguje jak jsem tak někde, pro jistotu už nevím kde, hodně už totiž zapomínám, zaslechl. Rozdíl bude asi jen v tom, že polák ti možná i poradí jak to položit, aby to kuna vzala. Tak, jak to je, ti to nejspíš nechá ležet obojí. To je to samý jak s železama, který jsou samozřejmě zakázaný, ale kdyby třeba nebyly, tak když budeš vědět jak je položit a co do nich, tak tam kuna vleze jak slepá ovce a byl by od ní pokoj.
Počítám ale, že se nejspíš nenajde odvážlivec, který by ti v tomhle veřejně a konkrétně poradil. To by mu mohlo být dobrý jen k tomu, aby se po něm začal vozit nějakej zelenej de...., co si to tady náhodou přečte, dobře za to zaplacenej od nějaký neziskovky ( takže z našich peněz) aby se patřičně zviditelnil, tahal ho po soudech a udělal mu z života peklo.
Kuna je v týhle divný době chráněná, takže i s tím sklopcem opatrně aby se v něm třeba nevystresovala nebo tak něco, takže jediný přípustný je snad pokusit se jí vypudit ( no hodně štěstí přeju, dřív fungovaly ty ruský voňavky, dnes o ničem spolehlivém nevím) aby se odstěhovala o 2 baráky dál, kde jinému nešťastníkovi bude chc.., sr..., hryzat, hrabat a ničit úplně stejně jako tobě, no připadá mi to na palici.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Kuny

#116 Nový příspěvek od imaginaro »

Kdyby aspoň vlezla ve stodole pod podlahu a likvidovala potkany, to by bylo super. No jinak, když už dáváte ty tablety s mňamkou, mě napadlo spíš použít to co používám na potkany - je to jedovatý gel a prodává se to v tubě jako silikon. Mě se to na potkavy perfektně osvědčilo - vytlačit pistolí z tuby 3cm housenku do vchodu díry kudy chodí a stačí aby si šlápnul nějakej potkan, navzájem se čistí a vytrávíš je všechny. Předpokládám že když si najdeš místo kudy ti prolizá na půdu a dáš to tam, bude to fungovat stejně.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kuny

#117 Nový příspěvek od Pavel »

sezen nekde prejetou kunu tu vyvrhni a nech vysusit pak ji tam poves nebudes ji vůbec cejtit ale kuny se ji budou bat jinak muzes skusyt naftalin ten je osvedcenej na kable v aute me to funguje a hodne lidem v okoli to taky slouží poradil my to starej myslivec

Rici
Příspěvky: 146
Registrován: pon bře 08, 2010 9:24 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kuny

#118 Nový příspěvek od Rici »

Mě osobně se osvědčilo jen to,že jsem zjistil a zadělal všechny místa,kudy mě do podkrovky lezla.Od té doby,což je asi 6 let,jsem měl klid.Je to svina mazaná a není jen tak ji chytit.Jedenkrát na mě večer čučela otevřeným střešním oknem,jak jsem se dival na TV..

Dindik
Příspěvky: 270
Registrován: čtv úno 08, 2018 4:30 pm
Bydliště: Praha

Re: Kuny

#119 Nový příspěvek od Dindik »

V době, kdy se železa mohly používat, tak se muselo najít místo, kde kuna seskakuje) je to vidět např. v prachu na půdě) a tam ty železa dát a ( tady nevím) dát na ně třeba jen malinko sena či trávy, aby to nebylo tak nápadný. Ale prý i jen tak položit. Druhá cesta je s tou švestkou, kde se pověsí tak metr nad zem a železa položí pod to. Ona jak skáče po švestce, tak si šlápne. Problém je, že je to nebezpečný pro kočky.
Já železa samozřejmě odsuzuji. Koupím tak 3 lahvičky čpavkové vody, když se nastěhují kuny do slámy na půdě chalupy ( mám tam vrstvu balíků jako izolaci) tak do zátky lahvičky udělám hřebíkem díru, zadržím dech a díry vystříkám. Bleskově zmizím - když si dýchnete jen trochu, pustí vás rýma, když víc,je to špatný. Když jsou kuny doma, vyrazí jak blesk ven. Když tam mají mladé,tak si klidně sednou 10 m od vás a vyčítavě čumí.Zbylé dvě lahvičky ( také s dírkou v zátce) postavím poblíž jejich rajonu a nechám tak půl roku. Čpavek vytěká a zůstane v nich jen voda - klidně nalejte do kompostu.Nebojte se, v baráku to nesmrdí, odpar je malý. Mumie kuny fakt funguje.
Léta s nimi bojuji, stejně jako s hryzci a krtky. Vím jedno - vyplašit je dobré, zlikvidovat lepší....Proto jsem nezkoušel sklopec,protože co potom s ní. A někam jí vozit, kde to nezná? to je surové,že? Zvážil bych možnost ponoření pro výstrahu i s klecí do vody na půl hodiny. Pak vyndat a nechat na půdě, kde to zná...

e.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kuny

#120 Nový příspěvek od bourač »

chlapi co je tohle?
Objevilo se mi to za podivných okolností doma. Nebyl sem u toho, byla u toho moje paní. Rána do střechy a druhá rána na podlahu balkonu.
Šla se podívat a našla na zemi toto "kotě". Bylo živé, hýbalo se. Nevěděla co s tím tak kotě vzala a hodila ho do sudu s vodou co má na zalejvání.
Dýchalo, chvilku se plácalo na hladině, pak si asi loklo vody a kleslo ke dnu.
Řekla mi o tom až druhý den. Vzal jsem hrábě a chcíplé kotě ze dna sudu vylovil.
Je slepé, má zalepené oči. Na fotce je ještě mokré jak sem ho vylovil ale jinak má hebký černý kožíšek. Na kočku mi to připadá moc dlouhé a i velké aby to bylo ještě slepé kotě. Je to kuna?
Záhadou je jak se to objevilo - náraz do střechy jako když to spadlo z veliké výšky. Od střechy se odrazilo a spadlo na balkon :-/
Je možné že by to upustil nějaký dravý pták?
Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“