Naše kočky

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pani-kenybzova
Příspěvky: 4667
Registrován: pon srp 24, 2009 2:09 pm
Bydliště: u kenybzů

Re: Naše kočky

#256 Nový příspěvek od pani-kenybzova »

Murár kamarádi do deště 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naše kočky

#257 Nový příspěvek od ota »

Tak máme doma maroda. O víkendu jsme si s manželkou všimli, že naše kočka pořát nějak pospává. U ní je to celkem běžné, přez den spí a v noci chodí po venku. Třeba 5x za noc musí na obchůzku ven. A teď nic. Vzbudili jsme ji, hladili kočka předla, ale byla taková zaražená, ospalá pořát. Tak jsme ji zkoušeli prochmatat, jestli ji třeba netrefilo auto. Nic jen potom trochu kašlala. Tak manželka včera volala doktorovi a zrovna pak navečer jeli k doktorovi ,,na pohotovost" :vysmech: Doktor ji taky prohmatal, poslechl a prej má něco na plicích. Podle poslechu. Tak ji dal 2 píchance. Kočka celou dobu apatická, předla si na tom ponku a v pohodě. A on že ty jsi hodná kočička a hladil ji a kočka po chvilce chramst a kousla ho do ruky. Ona to dělá, když se ji něco nelíbí jak by ona chtěla. Takže ho rafla jen tak lehce, jako že ho upozornila ,,takhle se mnou ne" Tak doktor že dal bych tabletky. Sežere je? No pane doktore ona je hodná mazlivá, ale tabletku? To když by jsme ji chtěli dát a ona bude vědět že ji nechce, kousne nás. I když je to mazel. Hm tak prej ještě 2x na injekci raději přijeďte. Doma asi za 2 hodiny kočka už špacírovala po baráku. Večer už valila ven. Tak snad to bude dobré. Už ožila a injekce zabrala. 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#258 Nový příspěvek od Britt »

Kočky vydrží strašně moc a na to předení moc nespoléhej, protože předou i když jsou ve stresu a pak vyletí jako Habešan z almary a je veselo. Na takové pacienty mám zimní svářečské rukavice a stejně mám zjizvené ruce, když si je nevezmu.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Naše kočky

#259 Nový příspěvek od ota »

Taky jsem je manželce nabízel. Ale prej však je hodná. :vysmech: Kočka když jede k doktorovi tak ji dáme do té přepravky. Je v pohodě. vleze si do vnitř a nemá s ní problém. Máme ji v chdbě a občas v ní i sama chrní. Ani u doktora taky je tam v pohodě. Když by doktor přijel k nám s injekcí ( když očkuje vzteklinu a smíšenou ) tak jak ho kočka uvidí uteče. Prská a dělá jak satan. Ale když ji dovezeme k němu tak je v pohodě. To i Axis když má na očkování zajedem k doktorovi. Máme to asi 6 km. A on letí do auta. To se vozí rád. A rozumí když mu řeknu že ,,doktor" a jedeme tam je v pohodě. Sedne si na zem v ordinaci a je v klidu. On i doma když doktor přijede pozná ho a nevadí mu. Doktor přijde z boku a pích a Axis ani neví že něco píchlo. :vysmech: Když jdeme po silnici on pozná i doktorovo auto. Vždycky za ním čumí a vrtí si ocasem. Nějak mu doktor nevadí. Sranda je, včera byl se mnou v dílně a syn s manželkou jeli s kočkou. Stojí na židly u okna a kouká ven. Povídám mu ,,kočka jede k doktorovi" čumí nastavený uši a kroutí hlavou jak kdyby rozuměl. Pak přijeli a letěl kočku celou očuchal. Jakože ukaž co s tebou ten doktor dělal! :vysmech: On ví, že kočce něco je. Asi to pozná. Nezlobí ji a kočka leží doma na dece třeba na židly. On k ní přijde, položí tlamu vedle na židly a čumí na ní. A že kočka je nemocná a on jak kdyby to věděl. Jinak normálně ji čumákem šťourá ze židle.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#260 Nový příspěvek od Britt »

To si piš, že to pozná a stejně tak pozná, že je něco s tebou. Stačí, abych se v dílně říznul o šponu a když příjdu nahoru, pes mě pokaždé vítá, jako bych se vrátil z 30leté války a hned mě očuchává. Bezpečně zjistí, kde jsem se říznul a hned mě chce ošetřovat jazykem, ještě než se stačím umýt. Začne čuchat a špičkou jazyka se lehounce dotýká rány.
Puntikočka zase pozná, že sotva lezu, když mě chytnou záda. Na tom není nic divného, protože sotva lezu a hekám hůř než při souloži, ale ona mě doslova žene do postele a pak mi na zádech tancuje dupáka, aby mě namasírovala.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Naše kočky

#261 Nový příspěvek od Leo »

Tak to náš minulý i současný pes zacítili 200 metrů od doktora jeho ordinaci a pach dezinfekce, tak chtěli mazat domů. Pan doktor mi pak říkal, že mu o tom povídá více jeho klientů, jak mají psi zaječí úmysly v tom stejným místě jako ti naši psi. I v autě to cítí, a je někdy rodeo je z něho dostat ven do ordinace.
Když jsme potkali pana doktora venku v přírodě, tak už jim tak nevadil.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#262 Nový příspěvek od Britt »

Teď nechci machrovat, ale k nám chodí psi spíš nadšeně, protože vědí, že dostanou po ošetření pamlsek a ti vyčůraní jdou rovnou k místu, kde jsou uložené a dožadují se jich ještě před zákrokem. V sobotu bereme sebou kulekouše a ten nadšeně dělá recepčního v čekárně a běda, když najde parťáka ke zlobení. To slyšíme salvy smíchu z čekárny a už hodně zákazníků chtělo, aby tam byl častěji. Já jsem srdcem pejskař a dokážu ukecat i protestujícího hafana, doktořice je zase spíš micimutr a ty kurvy vzteklý jí poslouchají na slovo. Klokani jsou svině kopavý a musí se držet pouze za ocas, hlavou dolů, mravenečníci jsou jako lenochodi a skunky jsem výslovně zakázal. Zakrslý králík dokáže být horší jak kočka, když je to rozmazlený magor. Nejhorší pro mne jsou kundolízkové. Panička je zpravidla hysterka, která nesnese pohled na týraného mazlíčka, který chroptí vzteky, když mu stříháme drápky a tak odchází za dveře, místo aby mu jí flákla a srovnala ho do latě.
Ono se to zvíře chová docela jinak, když ho při podání narkózy hladíte a při probouzení opět, než když ho bodnete a zavřete do bedny, ať si tam dělá co chce. Dlouholetí chovatelé si prý vybírají veterináře podle toho, jaký vztah má zvíře k doktorovi a asi proto máme narváno i v této prašivé době, kdy jsou lidé na štíru s penězi. Další důležitou věcí je cena za zákrok. Když si klinika účtuje skoro trojnásobek toho, co ordinace, lidé berou ohled i na tuto stránku.
Se zvířatama je to jako s lidma u zubaře. Někdo se budí hrůzou 14 dní předem, jiný se těší, že si bide moci otevřít hubu na doktora a další si říkají, dělej si co chceš, hlavně když to přestane bolet.
Nějak jsem se rozkecal a už jsem skoro jako Ota, takže šlus. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15762
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Naše kočky

#263 Nový příspěvek od oco13 »

Britt sem určite nakukne takže - bol som pozrieť mačiaka s "paňkou", žije vyzerá byť v pohode, ale na žrádlo stále len čumí jak sova z duba :-/ . Celá rodinka mu drží palce a dúfa že to dá.
Ten mačací strom je bez neho tiež taký smutný Obrázek
Prečo v návode na obsluhu mi nikto nenapísal, že aj mačky sa očkujú. :zapomel:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#264 Nový příspěvek od Britt »

To nevíš, že jednou za rok je potřeba zajet na očkování?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15762
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Naše kočky

#265 Nový příspěvek od oco13 »

Už vím, :zapomel: len neskoro :pohlavek: odčerviť raz za pol roka?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Naše kočky

#266 Nový příspěvek od Killer Koly »

vcera jsem musel nechat navzdy uspat meho mazlika. bylo mu 13,5 roku a neskutecny mily kamarad :'(
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#267 Nový příspěvek od Britt »

oco13 píše:Už vím, :zapomel: len neskoro :pohlavek: odčerviť raz za pol roka?
Pokud nemáte doma malé děti, tak stačí každého půl roku, pokud ano, tak každé 3 měsíce.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Naše kočky

#268 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj Jardo,to se bavíte o kočkách,nebo o psech?Protože obě vnoučata jsou s Bóbikem jedna ruka.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2589
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Naše kočky

#269 Nový příspěvek od murár »

Obrázek
Tak návštevník ako prišiel k nám tak po troch dňoch odyšiel. Boli u susedoch deti tak sa vybral za nimi na prechádzku po dedine.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Naše kočky

#270 Nový příspěvek od Britt »

vitex píše:Ahoj Jardo,to se bavíte o kočkách,nebo o psech?Protože obě vnoučata jsou s Bóbikem jedna ruka.
Víťo, neuškodilo by to ani jedněm. Dětem Vermox a Bóbika pilulku na odčervení. Je jich na trhu celá řada a dávkují se podle váhy psa.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“