Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#211 Nový příspěvek od mastnacek »

Tomas, mel jsi mu dat preventivne po hube a jestli mas decka, tak je nechat taky bouchnout, aby se naucily. 170 sit to je tak udelat si aspon trochu bezpecnej kosar. Ale beda, jak v nem ovce nebudou po setmeni nebo je rano vyzenes moc brzo. Jestli mas potize s parazitama, tak pocitej, ze se to zaviranim do kosaru zhorsi. A taky ho obcas posun at ti nezaroste do zeme. Par mravenist, trsnata trava. .no budes mit veselo. Muzes pozadat o uhrazeni vicenakladu, jestli na to mas zaloudek.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#212 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud je nedostanou v noci a budou mít hlad klidně ti zautočí i ve dne Pes je určitá ochrana ale proti smečce zas velkou šanci nemá i když bude rváč a pokud budš poblíž máš šanci zasáhnout ale jedině tak že nějakýho zastřelíš a jsi v pruseru Vyplácení nahrad je to směšný Pokud víš tak se platí zvíře jako takový a ne zisk z vlny který za svuj život mohlo vyprodukovat Je to tak správně ?
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#213 Nový příspěvek od mastnacek »

Carlsi, kolil ti je, ze pises o zisku z vlny? :))) nyni je vlna odpad a v chovu ovci je jeji strihani a likvidace naklad. Z ovci mas jehnata nebo mliko a to ti nahrada nepokreje. Pasteveckej cokl je nej reseni ale s miliom mimusama pro tebe a okoli. Vim ze ja ho mit nemuzu a tudiz ani nechci. Verim ze za dne neprijdou, ke me. Jaky okoli a podminky ma tomas nevim.
Tomasi, nemels nic hlasit. Ovce napichat ...a nechat lezet.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#214 Nový příspěvek od Čárls »

63 roků za chvíli Jo už něco málo pamatuji Nyní nevím jak to chodí jen co pamatuji za mládí a co řikal tenkrát soused
Loni sem kupoval deky s ovčí vlny z ovečkárny nebo odkud Jo cena na dnešní dobu vcelku přijatelná asi 4,5 ticek jedna v setu s polštářem
Nevím za kolik a nebo jak se vlna nyní vykupuje bohužel bral jsem to jako takový :-/
Vím že život zemědělce jako takovýho není žádná sláva a už ani nebude asi líp Nevím třeba se mýlím a do budoucna to bude mít smysl a bude ohodnoceno
ale to by jsme nesměli být v EU a vláda by musela chránit své nejcennější co v zemi je zemědělská půda a výroba vlastních potravin soběstačnost
To zatím žádná vláda za 30 let neudělala bohužel
Pokud založí stranu a budou ve volbách budu volit je https://www.facebook.com/AsociaceSoukr ... ref=notif Jinak není strana co bych nyní volil Jde to jen od 5 k 0 bohužel a muj vnuk nebo vnučka nas budou jednou proklínat že to došlo kam došlo

Zas jsem mimo tema Jo otrávit ty bestie je taky možnost ale je nebezpečí že to ožere nějaký domácí pesan a vlk pokud bude mít možnost uloví čerstvý kus nebude žrát mršinu To udělá s oblibou medvěd
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#215 Nový příspěvek od Tomas6 »

Hlásil jsem to, páč za jehně dostanu teoreticky 4000. Pokud jsou teda informace správné. To je víc jak ve výkupu. Tvrdil že za 14 dnů tam ty ovce můžu dát znovu. Nic jiného mi stejně nezbude. Tolik pasínků nemám. Uvidím. Stejně koketuju s tím že s chovem skopového skončím a půjdu cestou 6-7 kusů hovězího. Dá to výrazně míň práce. Teď mám 3 kusy a kdyby nebyl problém se zabřeznutím po inseminaci, tak o nich téměř nevím. Jednou za týden vodu a sem tam za nima zajedu podívat jestli je vše ok. K 6, nebo 7.kusum už bych pořídil baboša a byl by klid
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#216 Nový příspěvek od mastnacek »

Hovezina nejde tak rychle. Od ovce mas po prvnim roce jehnata. Jestli nemas plac pro ovce aby je vlci nedostaly, buded ho mit pro hovezinu? Kdyz ti sundaj tele, tal jsou tri roky krmeni kravy v riti

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#217 Nový příspěvek od fikejz »

Karle, když už někdo vlnu vykupuje tak je cena několik desetikorun za kilo. Možná v Polsku dávají víc. Jenže za ty peníze ji ještě někam vozit je čistá ztráta už jen na dopravě! Kde jsou ty časy, kdy naši drželi jen na vlnu čtyři skopce, protože z každého bylo 10kg vlny. To byla v tehdejších cenách jedna slušná měsíční výplata z jednoho každého! K tomu beran, taky deset kilo a nějaké ovce.
A hlavně: ŽÁDNÍ VLCI! :wink:
Jediný co bylo horší, tak z hospodářské kriminálky měli starost, kde táta tu vlnu co prodává vzal, když má trvalé bydliště v paneláku :D
(Ovce jsme měli u babičky na vesnici.)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#218 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo jenže na stádo krav si netroufnou tak lehce jak na stádo ovcí. Kráva by tele asi ubránila. Určitě jedna z těch co mám, z té mám strach i já.
Pro hovězí potřebuju míň pastvy, do zatížení se počítají i telata. U ovcí nikoliv. Hlavně kvůli tomu jsem hovězí začal. 40 bahnic a k tomu 60-70 jehňat už nebylo možné na tom kde hospodařím uživit. Teď mám bahnic polovicu, jehňat taky, k tomu to hovězí a je to výrazně lepší.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#219 Nový příspěvek od mastnacek »

Mam odbyt 90kc/kg, ale to jen proto, ze jsem si pokrizil kvalitu a tech 90 dostanu, kdyz to bude cisty a dobre ostrihany. Striham to sam. Kdybych mel dat 100kc strihacoj, tak se na vlnu z vysoka vyseru.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#220 Nový příspěvek od mastnacek »

Hele podivej se na mym youtubu na dokument vlk vs medved. Hledej jardah81. Jestli si myslis ze krava je nejaka prekazka...

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#221 Nový příspěvek od fikejz »

Když jsem kdysi koukal na stránky kde byla evidence toho co kde vlci strhli , tak tele (v Batňovicích) bylo jednou z prvních obětí tady u nás. Takže na to že si na hovězí netroufnou bych nespoléhal.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#222 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já když koukal na to kolik čeho vlci tady ve zlínském kraji potrhali, tak ano, tela tam bylo, ale jen jedno tuším. Ale jehňat a dospělých ovcí tam bylo výrazně víc. Spolehnout se nedá na nic. Doufám že tu byli poprvé a taky naposledy. Nic jiného jak doufat mi stejně nezbývá
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#223 Nový příspěvek od chobotek »

Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7127
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#224 Nový příspěvek od mastnacek »

Nechce se me to cist ani zrychlene, nez se komise vysere, tak jsou vsichni posrany. Asi tak.

fikejz
Příspěvky: 6172
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#225 Nový příspěvek od fikejz »

Každopádně je to sice drobný, ale přeci jen, krůček správným směrem. Ta vyhláška je psaná složitě jak cyp a vyběhat první povolení bude ještě horší pakárna
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“