Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#226 Nový příspěvek od mastnacek »

Fikejz, tohle je aby vlk zustal nazranej a celej.

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#227 Nový příspěvek od Tomas6 »

https://zlin.rozhlas.cz/v-okoli-vseminy ... ci-9174469
Sousední dědina.... Ještě že je mám zatím zavřené. Co bude až budou na pastvě, těžko říct.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#228 Nový příspěvek od Čárls »

No nazdar za chvíli se budem bát jít i do lesa na houby Synovec co dělá v lese taky říkal že to není nic příjemnýho když jdeš za praci a vidíš čerstvý stopy a hovno na cestě
je to lesák a živí ho dřevěný chleba
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#229 Nový příspěvek od mastnacek »

Hlavne nezapomenout zminit ze stat dava dotace .)))

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#230 Nový příspěvek od Tomas6 »

Dotace dává. Na opatření které nejdou moc realizovat. Určitě ne pro mne.... Stát platí i náhradu škody. Z loňské zkušenosti celkem tučné odškodnění, dokonce tak, že by se vyplatilo si pořídit i nějakého toho vlka, nicméně podle pána z KÚ co to řešil , tak i to půjde údajně brzy dolů. A nejhorší, že si dovolí i na hovězí. Vím o případu kdy loni zadávili plemenného býka. Takže co? Zavírat je na noc? Kam? Mám asi 10 pastvin, v každé postavit nějaké obydlí? Každý večer je zavírat a každé ráno pouštět? Jak? Chodím do práce... Většinu sezóny je kvůli nesmyslnému nařízení unie musím mít na tři stáda... Jako vážně uvažuju že se na to vykváknu. Udělám sena, ty prodám koňákům ať ty louky neleží ladem a zbytek roku budu houpat nohama, nebo chodit do práce, kde mi nehrozí že mne sežere vlk....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#231 Nový příspěvek od mastnacek »

Tomas6,vem si priklad ze zmrda Groessla ( Pastevci jaku, CSOP Libosvary ). Vic ti k tomu nereknu, nejak me to nebavi, nic osobniho.
Kup si kloboucek a natacej videa o tom jak to pases a pis poutave pribehy pro 50+ tetky.

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#232 Nový příspěvek od mastnacek »


Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#233 Nový příspěvek od Lišák1 »

Mohu potvrdit, na Slovensku je již nebezpečno. Mám kamaráda v obci Lazisko, když jsem u něj byl loni na návštěvě, chtěl jsem si udělat nějakou tůru po okolních lesích. Řekl mně, ať klidně jdu, on že nepůjde, domácí mají strach z napadení medvědem. Že není žádná jistota, že na nějakého nenarazíme a jak by mohlo setkání dopadnout.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#234 Nový příspěvek od duchodce »

Oni si ti "ochránci" měli uvědomit ,že ano ,tyto zvířata tu kdysi byla. Zrovna tak jako i jiné druhy . Ale ať si uvědomí ,že se taky medvědi , vlci a jiná škodná lovila a tím pádem tyto šelmy měli respekt z člověka a nechodili na snídani do vesnic a chat. Přičtěte si k tomu ,že ti "ochránci " hustí do lidi přez televizi ,že to vlastně nejsou zabijáci z přirozenosti ,ale plyšáci na hraní.... když chovateli vlci zdecimují stádo ovcí tak on si za to může podle "ochránců" sám ,že pro to stádo nevybudoval pancéřový bunkr....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#235 Nový příspěvek od Čárls »

Asi tak a přesně řečeno a taky předci věděli proč je hubili jak se jen dalo Klidně aši tady v nějakých rezervacích sou ale jak budou a začnou škodit právo lovu Není možne aby z daní byli kompenzovány škody jen proto že si par šilenců myslí že vlk patří do hustě obydlených oblastí Jen si vemte kolik lidí tu bydlelo v době kdy tužil než byl vyhuben a kolik v dnešní době a stejně stavy divočáků a vysoký nezmenší na to by jich tu muselo být 100x tolik smeček a nesměli by mít vubec jinou možnost obživy
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

mastnacek
Příspěvky: 7136
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#236 Nový příspěvek od mastnacek »


z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#237 Nový příspěvek od z4011be »

Čárls píše: čtv úno 15, 2024 12:34 pm No nazdar za chvíli se budem bát jít i do lesa na houby Synovec co dělá v lese taky říkal že to není nic příjemnýho když jdeš za praci a vidíš čerstvý stopy a hovno na cestě
je to lesák a živí ho dřevěný chleba
A už nějakýho potkal ? Nebo má jen divný pocit ze zvířete, který nebylo dlouhou dobu v lesích obvyklé ? Já mám třeba v lese větší strach, že potkám bachyni se selaty, ta není plachá ani teoreticky...... A při počtu černé v našich lesích je napadení černou o několik řádů pravděpodobnější než napadení vlkem/medvědem. A to nepočítám rozdíly v plachosti.

Čárls píše: sob bře 16, 2024 10:19 pm Asi tak a přesně řečeno a taky předci věděli proč je hubili jak se jen dalo Klidně aši tady v nějakých rezervacích sou ale jak budou a začnou škodit právo lovu Není možne aby z daní byli kompenzovány škody jen proto že si par šilenců myslí že vlk patří do hustě obydlených oblastí Jen si vemte kolik lidí tu bydlelo v době kdy tužil než byl vyhuben a kolik v dnešní době a stejně stavy divočáků a vysoký nezmenší na to by jich tu muselo být 100x tolik smeček a nesměli by mít vubec jinou možnost obživy
No já bych nebral cokoli udělali předci jako automaticky správné. Třeba si jen mysleli, že je to dobré. Vem si např. odvodnění rašelinišť nebo založení smrkových kultur. Obojí čas ukázal jako blbý nápad.
Kdo ví, jestli vyhubení predátorů nebyla chyba. Třeba kdyby k němu nedošlo, lidi by na ně byli zvyklí a nebylo by tolik problémů co dnes.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#238 Nový příspěvek od Čárls »

Jo ale vem si kolik tenkrát žilo v čechách lidí a kolik dnes Najdi si na Čt zaniklé osady doost to vypovídá o životu našich předků a jak žili a co a jak dělali aby se vubec uživili
a jak museli bojovat s přírodou aby vubec mohli přežít
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#239 Nový příspěvek od Killer Koly »

z4011be: souhlas, lip bych to nenapsal. pracovne se dost casto pohybuju v mistech, kde tyto selmy ziji. za poslednich cca 20 let jsem jednou z dálky z auta videl rysa a jednou vecer zaslechl vlci vyti. zato bachyne se selaty vidam pravidelne pri kazde jarni ceste a neni to zrovna nejlepsi pocit. dokonce jsem videl i lesackou toyotu, na kterou bachyne zautocila. na tu zmuchlanou traverzu vepredu, roztrhane tereni gumy a utrzene blatniky nebyl zrovna vesely pohled.
Čárls: tenkrat taky nebyly technologie, ktere mame dnes. uz neni nutne bojovat s prirodou jako nasi predci.
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13213
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Návrat velkých šelem - vlk, rys, medvěd

#240 Nový příspěvek od Čárls »

Jenže vrátit to už prostě nejde max tak někde v rezervacích ne v hustě obydlených oblastí a co se týká divočáků pročpak se přemnožili polož si tuhle otázku podívej se kolik je aktivních myslivců v tvém okolí a jak se změnilo hospodaření za posledních 30 let a jak vypadají remízky a pod co se dřív páslo dnes zarostlý bordelem prostě když není intenzivní odlov ta se černá prostě přemnoží a žadná smečka vlků tomu nezabrání vždy bude lovit dostupnější kořist
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“