Ježek

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Ježek

#16 Nový příspěvek od imaginaro »

My jsme tomu ježkovi davali vařeny kuře. Uvařili jsme bez soli kuřecí směs na polivku, všechno vytahli, ježkovi dali kužu a trochu masa. Kosti obrali a polivku pro nás dodělali ;-) Dávali jsme mu to i v zimě, oni se prý i v zimě budí na jídlo a nám se to potvrdilo. Měli jsme ho ve stabilní teplotě která na začátku pobytu byla +5° a na konci +2°(nikdy pod nulu!). Dávali jsme mu to jídlo do misky v bedně a vždycky jak zmyzlo(do týdne), tak tam dostal další. Vodu měl k dispozici furt. Když už tam bylo maso dlouho že se už mojemu nosu nezdálo, dostal novy. Dávali jsme ho zimovat až někdy po vánocích, on si sám "řekl". Nejdřív jsme ho měli doma pod stolem v kuchyni a každej den byl vzhůru i ve dne, za čas se nechal i podladit od děcek po čumáku. No a nějak po těch vánocích už měl váhu víc než dobrou, no a když si ho chtěl někdo pohladit po čumáku tak startoval a vrčel. Tak šel zimovat do domu kde je furt tma, stálá teplota a nikdo tam nebydlí takže ticho. No a na jaře když jsme ho chodili kontrolovat a každej den měl snězeny, vzali jsme ho domů a ještě mu dávali asi dva týdny a pak jsme ho pustili u nás na zahradě, celej rok jsme ho na zahradě nebo vedle vídali(v noci).
Od té doby se to tam hemží, možná je to ta ježica, už to není jak poznat :-/ :wink:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ježek

#17 Nový příspěvek od Leo »

Obrázek
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ježek

#18 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Ježek

#19 Nový příspěvek od hobr »

Ježek je pěkné zvířátko, jen nesmí v létě dupat a chrochtat pod oknem ložnice :tyty: . Vždycky mě vzbudí... ;-)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ježek

#20 Nový příspěvek od JardaCNC »

Na podzim - spíž v zimě jsme před zabijeckou uklizeli u rodičů a našel jsem ježka co hybernoval. Přenesl jsem ho do vlečky co má otec s dřevěnou výdřevou plnou štěpky.
Teď ji otec začíná pálit. Je už dobrá doba na "vstávání" ježka?

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ježek

#21 Nový příspěvek od Leo »

Myslím, že je na něj ještě zima. Dej ho někam do boudy, nastel mu, ať se má čím zahrabat, a uvidíš, co bude dělat.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ježek

#22 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jo dik. Musím se po něm podívat. Od té doby ho nikdo neviděl.
Netušil jsem že se potřebuje napít. Tam k vodě nespíš přístup neměl. Zas z té vlečky si myslím že nemusel mít problém se vyškrábat. Ta štěpka byla většinou z tujek. Tudíž vcelku vzdušná, ale cca 30 cm výšky. Otec že to tam nechá vyschnout.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Ježek

#23 Nový příspěvek od imaginaro »

Doufám že nenajdeš mumijku, pač on se opravdu v zimě občas budí aby něco zobnul a napil se. Je lepší ho nechat na zemi u stromu a vzdušně ho zahrnout listím. Je dobré dát třeba 50mm trubku od něho až ven z hromady, zahrnout ho a pak tu trubku opatrně vytáhnout.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ježek

#24 Nový příspěvek od JardaCNC »

Já ho dal do spodního levého rohu vlečky. Spodního jako že ta vlečka byla ojem dole. Na druhý den jsem se tam díval a on tam nebyl. Otec má vybranou půlku vlečky a ježek nikde. Třeba se " přestěhoval". :wink:

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ježek

#25 Nový příspěvek od Leo »

Nech mu tam misku s vodou, a uvidíš, jestli ho ještě najdeš, nebo šel k sousedům...))
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ježek

#26 Nový příspěvek od JardaCNC »

Prohrabal jsem další polovinu vlečky a ježek v trapu.
Asi si našel jiné lepší místo.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8572
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Ježek

#27 Nový příspěvek od bourač »

Jardo, do kotle jsi koukal? ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Ježek

#28 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jako i to se mohlo stát. Nevím. U rodičů nebývám a tak nemůžu i toto vyloučit. :-/

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ježek

#29 Nový příspěvek od Leo »

https://www.facebook.com/PomocJezkum/

Obrázek

🆘KDY JEŽEK POTŘEBUJE POMOC?🆘
‼ Když je venku VE DNE ‼️
Ježek je noční živočich, neopaluje se ani nevyhřívá na slunci. Zdravý ježek je ve dne schovaný a spí. Pokud ve dne uvidíte ježka, který je viditelně slabý, leží na slunci, pohybuje se pomalu a zmateně nebo se dokonce třese, potřebuje pomoc. Velmi pravděpodobně se totiž jedná o osiřelé mládě nebo zraněného/nemocného ježka. Z tohoto pravidla existuje jen pár výjimek (viz odkaz níže).
Na internetu kolují různé “kalendáře” s optimální a rizikovou váhou ježka v podzimních měsících. Většina z nich se točí kolem magické hranice 600g. I když je pravda, že ježek musí mít alespoň určitou váhu, aby přečkal zimní spánek, hranice 600g platí spíše pro odrostlá mláďata. Optimální váha zdravého dospělého ježka před zimním spánkem je vyšší. Může se tedy stát, že koncem podzimu narazíte na ježka, který sice váží 600g, ale přesto potřebuje pomoc. Bezpečná váha v daném měsíci navíc závisí kromě stáří a celkového zdravotního stavu ježka také na aktuálních klimatických podmínkách a dostupnosti potravy, proto je jednodušší řídit se bez ohledu na váhu pravidlem, že pomoc potřebuje ten ježek, který je venku ve dne.

Jak poznat ježka, který potřebuje pomoc?
https://www.pomocjezkum.cz/jak-poznat-j ... 1eBuonDDVs

Jak takovému ježkovi nejlépe pomoci?
https://www.pomocjezkum.cz/prvni-pomoc/ ... amb36hXquw
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Ježek

#30 Nový příspěvek od JARDY »

https://www.youtube.com/watch?v=prKsGrAMGPY Nevím jakou má šanci ,vnuk ho málem přejel cpal do sebe vlašák a všechno kolem šumfuk.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“