Škubačka

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Škubačka

#1 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ahoj,
máte někdo zkušenosti z stavbou škubačky?
Kolik a jaké hroty?
Otáčky a průměr bubnu?
Chci postavit jednu velkou a jednu malou.
-Slepice+husy+kačeny
-Křepelky
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Škubačka

#2 Nový příspěvek od Pavel »

udelej jen skubaci valecek

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Škubačka

#3 Nový příspěvek od vašík »

Škubačku do vrtačky jsem dělal. Je v regále. Trhalo to kůži. Chce to vychytat teplotu vody a otáčky. Na to jsem se vy... Nikdy toho nemáme hodně na škubání a tak si sednem ke stolu s ženou nalejem si zatopím v brutaru a dáme se do toho.

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: Škubačka

#4 Nový příspěvek od honzauta »

Koupil jsem od Poláků, píšou kuřata 65 st. 3 min., Kačeny 75 st. 3 min.Funguje to

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Škubačka

#5 Nový příspěvek od cenda.t »

Válec na vrtačku - prům. 75mm, délka cca 200mm, trny v řadách 5-4-5-4-5-4-5-4, nejmenší trny (mám je černé z Číny za pár kaček...), otáček přiměřeně :) , u křepelek paření +-66°C a 50 křepelek ve třech lidech a za dvě hoďky se už uklízí...
Dají se v poho škubat kuřata, ostatní jsem nezkoumal, staré vynošené slepice manželka vyslíká z kůže... :smich:
p.s.: Tu teplotu je třeba fakt hlídat, studená - neoškubeš, horká - roztrháš kůži....
p.p.s.: Konstrukce relativně primitivní, pod válcem pytel na peří a bordel, až budu doma (asi neděle) tak nafotím a nahodím...

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Škubačka

#6 Nový příspěvek od ota »

Kdysi kdysi dávno jsem známému dělal nějaké věci na škubačku. On to měl celé z nerezu. Měl takový kotlík třeba velikosti jako je brutar asi víc otevřený směrem nahoru a od něho odřízl dno. Kotlík nasadil na stojan. Místo dna jsem mu dělal takovej kruh na kterým byly díry. Ten kruh se nasadil na hřídel s motorem. Kruh se točil jako točící dno kotlíku. Do děr se natáhly takové gumové špunty. Do boků kotlíku vyvrtal také díry a natáhnul tam ty špunty taky. Ty koupil někde z netu. Byly to špunty přímo do škubačky. Jsou takové pružné akorát na to dělané. Zapnul motor, dno se točilo. Do škubačky dal škubené zviřátko a za pár chvilek bylo oškubáno. On když škubal, tak měl třeba 50 husejch, nebo 100 kuřat, větší množství. Tohle mu to za chvilku oškubalo. Myslím, že tam měl ještě nějak řešenou vodu. Pouštěl tam teplou vodu, aby to zajedno odplavovalo peří a taky udržovalo teplotu ideální na škubání. On to někde uviděl na netu. Pak se jel podívat k prodejci s blokem a tužkou a metrem. Pak si něco sešmoulal doma sám a ten spodní talíř jsem mu dělal já. Fungovalo to leta. A asi dobře, když mi dovezl za práci husu, byla jak prdýlka. 8)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Škubačka

#7 Nový příspěvek od Britt »

Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Škubačka

#8 Nový příspěvek od vašík »

Obrázek
tuhle jsem vyráběl

cenda.t
Příspěvky: 1548
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Škubačka

#9 Nový příspěvek od cenda.t »

Tak jsem se k tomu konečně dostal:https://cendat.rajce.idnes.cz/SKUBACKA. Když to někomu pomůže, budu rád... 8)

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“