Kuny

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mufik
Příspěvky: 1584
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Kuny

#226 Nový příspěvek od mufik »

Mě se ta potvůrka nastěhovala do střechy v dílně. Ani jsem o ní nevěděl, až když jsem zaslechl šramot za sádrokartonem. To bylo už podruhé co tam zahnízdila. Zjistil jsem že tam vlezla odchlíplým větracím páskem mezi taškami na střeše a podbitím. Protože kuny mají rády klid a nesnášejí hluk, použil jsem pro vypuzení vibrační brusku. Položil jsem brusku na poličku přišroubovanou na zdi, zajistil aby nespadla, připojil přes časovací spínač nastavený na 15 minut provoz, 15 minut klid. Rambajs to dělalo neskutečný, po 1 dnu byla kuna pryč.
Zajistil jsem odchlíplý pásek a půl roku byl klid, venku ani jedno hovínko. Jenže si našla jinou díru na kterou jsem zapomněl, znovu stejný postup. Díru jsem zadělal a momentálně klid, venku beze známek přítomnosti. Tak doufám že už nikde žádný vchod nezůstal a bude klid.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

náplava
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 15, 2022 11:12 am
Bydliště: 15000

Re: Kuny

#227 Nový příspěvek od náplava »

já jsem kunám na půdě na chalupě pustil radio na plný pecky přes týden, kdy jsme tam nebyli a s ohledem na zprávy, které dostávali se odstěhovali...myslím, že na stanici už tak nezáleží.
ale v autě mi sežrali tapecírung v motorovém prostoru, tam věším pytlík s psími chlupy. jako spolehlivý zdroj chlupů nám slouží zlaťák...a kuny už tam raději nelezou.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20479
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kuny

#228 Nový příspěvek od vitex »

Tak tomu nevěř.Mám vše vyzkoušeno a okolo celého baráku mám hovna.Kuny jsou prostě kundy.

oakenfold
Příspěvky: 334
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Kuny

#229 Nový příspěvek od oakenfold »

Na kuny je nejlepší pes, co může běhat kolem baráku.
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

gepoting
Příspěvky: 231
Registrován: sob pro 24, 2011 3:22 pm
Bydliště: 38773

Re: Kuny

#230 Nový příspěvek od gepoting »

Pes na volno kolem baráku nejlepší řešení,jednu jsem ráno sebral už ztuhlou a druhou držel ne švestce snad celou noc,než jsem ráno vylez.Šla taky do pytle a od té doby je už asi 3 roky klid,horší je,že taky mu na pozemek zabloudí i jiná zvířena,která ale končí podobně.
Obrázek

oakenfold
Příspěvky: 334
Registrován: stř říj 20, 2010 7:58 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Kuny

#231 Nový příspěvek od oakenfold »

Správný hlídač, tak to má být. Ale když mi z kraje noci začne u lesa vyštěkávat liška, tak tam psa na ní pošlu, ale nejde, bojí se :)
Z7711, Z3011, Z Super P, Nakladač Nujn 100, Bss 3,5t, Bss P73S, RUR 5

náplava
Příspěvky: 14
Registrován: pon srp 15, 2022 11:12 am
Bydliště: 15000

Re: Kuny

#232 Nový příspěvek od náplava »

možná to funguje, možná to nefunguje, ale kuny z baráku se odstěhovaly a do auta ani nepáchnou. tak asi byly specializované na nějaké jiné chutě.
a ještě něco mea culpa, mea maxima culpa - psal jsem o kunách s měkkým -i- a patří tam tvrdé. to pro případné hnidopichy...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 16076
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Kuny

#233 Nový příspěvek od oco13 »

gepoting píše: úte kvě 21, 2024 8:15 pm ,horší je,že taky mu na pozemek zabloudí i jiná zvířena,která ale končí podobně.
Pokial tak nekončí poštárka a nahodní dôchodci tak je to v pohode. :typek:

Odpovědět

Zpět na „Zvířata, chovatelství“