Technika k pozemku 1 ha

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Technika k pozemku 1 ha

#31 Nový příspěvek od hajney »

Ono u těch ovcí je třeba zvážit ještě jednu skutečnost - Jestli to doma někdo jí, protože v opačném případě je třeba jehněčí prodat někomu kdo ho jí.

Uživatelský avatar
serykarel
Příspěvky: 262
Registrován: úte říj 21, 2008 6:00 pm
Bydliště: Kamenička

Re: Technika k pozemku 1 ha

#32 Nový příspěvek od serykarel »

Na sekání kde je potřeba manévrovat mezi stromy bych doporučil lištovku BCS http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=18297. Naši louku cca pul ha mám do hodiny posekanou je to nepravidelný tvar a hodně otčení.
Zetor 6911,3011 vleky 7t 701 H, T3,5 S BSS, TEK 2, pluh PN 252, kultivátor, welger wsa 350,sazeč SA2-074
Domaděl 1,9D 2x kára, smyk, obraceč sena, secí sroj
Sekačka BCS http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=18297

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Technika k pozemku 1 ha

#33 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak jako 1ha s prehledem pojezdi i emefka. Bezprstovku, tonika nebo ten celni pavouk a hura do alce. Bcsku aby dotah z italie nebo rakouska? V cr jich bude par. Stroj je to ale hezkej to jo. Mfka ma vyhodu dostupnejsiho prislusenstvi i na jiny prace.

Uživatelský avatar
serykarel
Příspěvky: 262
Registrován: úte říj 21, 2008 6:00 pm
Bydliště: Kamenička

Re: Technika k pozemku 1 ha

#34 Nový příspěvek od serykarel »

Práve že Bcs se k nám za minulého režimu dovážala docela hodně na sekání vlhkých luk. V místním družstvu byly dva ks a jedna dodnes pracuje u soukromníka. Moje první bcs pochází taky ze zd, netvrdím že je jich hodně ale občas se v inzerci objeví.
Zetor 6911,3011 vleky 7t 701 H, T3,5 S BSS, TEK 2, pluh PN 252, kultivátor, welger wsa 350,sazeč SA2-074
Domaděl 1,9D 2x kára, smyk, obraceč sena, secí sroj
Sekačka BCS http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 73&t=18297

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Technika k pozemku 1 ha

#35 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, nějak jsem nepochopil tvojí otázku DYKu .

HappyCZ
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 04, 2018 9:34 am
Bydliště: Brno

Re: Technika k pozemku 1 ha

#36 Nový příspěvek od HappyCZ »

Diky vsem za nazory a komentare, byl jsem ted par dni mimo, tak reaguji az ted. Ovce vidim jako rozhodne zajimavou cestu, ale zrejme spise az v dobe, kdy stromy budou natolik vzrostle, ze je nebude potreba moc extra chranit. Coz par let zabere :( Vychazim tedy ze zkusenosti, ze co maji kamaradi ohradu s ovcemi, tak veskere mladsi stromky je treba chranit nejen pletivem, ale k tomu i tycemi a i tak ty mrsky maji tendenci zkouset si kousnout. V jeho pripade je to rozume realizovatelne, nebot jich tam ma jen par. Ja jich planuji vyrazne vic a to nemluvim o krovinach, ktere by se asi musely komplet oploti? Ale mozna mi to vyvratite a pak by to byla jiste moznost pred nakupem techniky preferovana. I kdyz tedy samozrejme nejaky trakturek by se mi libil, to zase jo, co si budem povidat ;) Jinak to pak do budoucna bude jiste nejsnazsi varianta, nebot kamarad kamaradu ovce ve velkem chova a stale shani pastviny, takze by jen dovezl a na podzim zas odvez. Nas by asi na nejake velke jezeni jehneciho/skopoveho moc neuzilo. Dam si tak jednou rocne a to kdo vi jestli.

HappyCZ
Příspěvky: 9
Registrován: pon čer 04, 2018 9:34 am
Bydliště: Brno

Re: Technika k pozemku 1 ha

#37 Nový příspěvek od HappyCZ »

Jinak BCS ci MF (chapu neco jako MF70) jsem v podstate v ramci uvah oklikou zpet u VARi, ne? I kdyz uznavam, ze BCS na videich vypada jako sikovna hracka. Jen by to pak zase chtelo neco dalsiho na otaceni.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Technika k pozemku 1 ha

#38 Nový příspěvek od Atlan »

Nesusit a urobit kmpostovisko, sa ti zide kompost do zahradky.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Technika k pozemku 1 ha

#39 Nový příspěvek od DYK »

Otázka nebyla na tebe. To patřilo k příspěvku nad.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

heykalov
Příspěvky: 58
Registrován: čtv pro 06, 2012 4:24 pm
Bydliště: bzová u hořovic

Re: Technika k pozemku 1 ha

#40 Nový příspěvek od heykalov »

Dneska jsem dosekal 0.8 hektaru bubnovkou VARI. Drbal jsem se s tím celej den a byl to dost očistec. Na pozemku jsou jsou vysázeny nízkokmeny ve čtverci 4x4 metry pod který se blbě může ap otřebuju to něčím srovnat, nebylo to pár let sekané a jsou tam mraveniště a díry asi po slepicích když tam ještě mohli. Mělo by efekt sjednat někoho s větším traktorem a polochtat to mulčovačem? Takovým co by vzal i překážející drn aby se to trochu srovnalo, mám strach že mi tam nahrnovač s MFkou nebude chtít jezdit přes ten tankodrom.
Díky za názory.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Technika k pozemku 1 ha

#41 Nový příspěvek od Cobrow »

..ty jo, hektar jsem jako malej smrad , tak 8 roku, sekal s otcem kosou . Otec mi, protože jsem furt otravoval , a chtěl pomáhat - (což se o pár let samozřejmě změnilo :smich: ), vyrobil zmenšenou kosu, naučil sekat a už jsme jeli...
Krom toko s dobrovolnýma hasičama se sekly příkopy, a td... seno prodalo na družstvo - za to přivezli prasce a na konci prázdnin se peklo na rožni.... mňam :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“