Sklizeň "postaru"

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Sklizeň "postaru"

#31 Nový příspěvek od 123 »

Stroj na videu se mi nelíbí. Chápu teda, že ten člověk se snažil pomoct si jak nejlíp věděl a uměl, ale mlátí proti koši a buben se mu přitom točí obráceně než by měl. A není mi ani jasné, kudy mu z toho odchází sláma, cpe to tam všechno a připadá mi že nikudy, podle toho začátku videa, toje dobrý akorát tak aby se to ucpalo a chytlo mu to.
Jestli takovouhle jednoduchou mlátičku, tak spíš snad, až na ten šílenej kardan, tohle
https://www.youtube.com/watch?v=nBUKDVAh2rA
má u toho sice i větrák, ale taky to asi nebude žádný zázrak, ztráty u toho budou a kor třeba u pšenice, ta se mlátí špatně.
Osobně bych nad mlátičkou, kdybych jí neměl už vůbec neuvažoval. Uskladnit se musí stejně jako kombajn a ty malý z německa či rakouska o moc větší než mlátička nejsou, postarat se o ní musí stejně jako o kombajn, díly na mlátičku už dávno taky žádné nejsou. Navíc ta práce okolo - posekat, povázat snopy, pak svozit, mlátit, u mlátičky jeden člověk ztracenej kdežto s kombajnem si v jednom přinejhorším i vystačit jde, kombajny byly veliký ulehčení, přejede a je posekáno a vymláceno, pak už jen uklidit slámu.
Kdybych měl pěstovat obilí, tak osobně bych pořídil kombajn dřív, než bych zasel, abych měl jistotu, že i sklidím a nepřijde mi to nazmar. Někde si možná ještě zjednat vymlácení jde, ale třeba tady u nás je to problém. Je pravda že bych ho použil jen třeba 3 dny v roce, jenže to už tak je s většinou zemědělských strojů, kromě traktoru a vleku nic dalšího univerzálního celoročně použitelného osobně neznám.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Sklizeň "postaru"

#32 Nový příspěvek od Pavel »

před rokem tu sly do srotu mlaticky osevan nikdo to nechtel ani za cenu srotu to by bylo pro tebe idealni

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Sklizeň "postaru"

#33 Nový příspěvek od creative »

Mě se takové stroje nelíbí vůbec a ti lidi jsou blázni. To jim vůbec nevadí, že mohou někoho zmrzačit ? Mimo jiné v 21 století řešit takovou věc je dost divné. Na pozemek trávu a kozu nebo mulčovač a je to. Na kozu si sežeň dotace a nemusíš řešit kraviny. Sorry, můj názor.

oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sklizeň "postaru"

#34 Nový příspěvek od oshurty »

nedá mi to , abych nezareagoval:
- asi máš dost peněz a neznáš radost z něčeho vlastnoručně vypěstovaného a vyrobeného. Jistě otázka bezpečnosti tě+ch Homemade výtvorů je na místě, to si
ale každý konstruktér musí srovnat v hlavě sám
- o zakladateli vlákna moc nevíme: elektro, PC, stroje, slepice, třeba zdědil kus zahrady nebo pozemku a je příznivcem BIO potravy, tak proč mu kazit radost radami typu: tráva, mulč???

Pro Jana-2: lV Čelákovicích mám dceru, občas tam jezdíme, kdybys potřeboval konzultaci ohledně konstrukcí, písní. rád se zastavím a pokecám

Jinak pro všechny: ctím zákon všech kutilů: Proč si to mám koupit levně, když si to můžu dráž vyrobit. :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Sklizeň "postaru"

#35 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...taky mě to pár let drželo . Nejdřív jsem dotáhl domů secí stroj a trochu ho poladil...

Obrázek

...pak jsem dovlekl torzo malé mlátičky...

Obrázek

...deset roků jsem si s tím hrál , než jsem došel k závěru , že je to zbytečně promarněný čas . Ze sklizně a mlácení nemám žádné obrázky , o ty jsem přišel při povodni . Pole jsem zatravnil a protože mlátičku nikdo nechtěl , skončila v kovošrotu. Její poslední cestu jsem zdokumentoval...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#36 Nový příspěvek od Jan_2 »

dekuju za konstruktivni odpoved, te mlaticky je skoda, je fakt pekna, narozdil od tech drevenych monster,
co jsem videl. Budu o tom premyslet, premyslim i o MF 60 , nebo jinym malym kombajnu.
Kvuli mistu. Kolik byla Vase vymera na hrani s obilim ?

Za odpoved diky.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#37 Nový příspěvek od Jan_2 »

Pavel: no jo, pozde bycha .....
Predpokladam, ze uz sou pryc.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#38 Nový příspěvek od Jan_2 »

creative: Nerikam, ze musim napodobit kazdyho, ale treba drevoobrabeci stroje, to je teprv neco na mrzaceni.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#39 Nový příspěvek od Jan_2 »

123: no a stou mlatickou, tu jen mate, nebo i pouzivate ? na jaky vymere ?
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Sklizeň "postaru"

#40 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...bylo to opravdu jen na hraní - 6 arů ...

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sklizeň "postaru"

#41 Nový příspěvek od palobobo »

Obrázek

Aj ja sa hrajem.....

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#42 Nový příspěvek od Jan_2 »

no a sklizi se jak, kombajnem, nebo postaru mlatickou?
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#43 Nový příspěvek od Jan_2 »

Vladimír2 píše:...bylo to opravdu jen na hraní - 6 arů ...
6 aru nerikam, ze je malo, pokud ma covek v ruce kosu , nebo motyku,
ale slo mi mou otazku o ty vymery tak kolem 1 ha.
Diky za odpoved.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Sklizeň "postaru"

#44 Nový příspěvek od palobobo »

Zatva je kombajnom. Je v okoli 512 takze da sa zohnat aj ked to je o nervi kym sa ho clovek docka. Tiez toho mam cca 0.8 ha. Neviem si predstavit to kosit rucne a mlatit mlatickou v dnesnej dobe.

oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sklizeň "postaru"

#45 Nový příspěvek od oshurty »

Jan_2 píše:no a sklizi se jak, kombajnem, nebo postaru mlatickou?
Chlape, dneska jsem jel autem ze Štěchovic přes Nový knín do Příbrami (nebo ě- příbramáci mě jistě opraví) a tuším, že to byly Mokrovraty - tam ti stál u silnice na podstavci malý kombajn a o kus dál hrsťovka a 50ka Super? Byl jsem zamyšlený a naštvaný, protože mě navigace vedla z Ruzyně do Příbrami podle Vltavy.....(asi moje vina, musím se podívat do nastavení, kudy má vést), takže jsem koutkem oka zaregistroval a až teď doma jsem si uvědomil cože jsem to vlastně viděl

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“