Sklizeň "postaru"

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Sklizeň "postaru"

#16 Nový příspěvek od sita »

Killer: pak je otazka, kolik jsi tam za pivo uz nechal. Mozna uz by za to byl kombajn... :D

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Sklizeň "postaru"

#17 Nový příspěvek od peyrak »

mám ve stodole mlátičku, tuším Smékal, fofr mám taky a mám i elektrický stabilák a všechny řemeny, jen jsem to ještě nezkoušel, ale chystám se na to i když mě doma přemlouvají ať to dám z baráku

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sklizeň "postaru"

#18 Nový příspěvek od pavel sk »

Daj foto. My zvykneme mlatit na tomto Obrázek

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Sklizeň "postaru"

#19 Nový příspěvek od Killer Koly »

sita: no, mam za sebou dvoje zne a platil jsem asi 10 piv za jedny, z toho 5 jsem vypil ja. jestli za to sezenes kombajn, okamzite ho koupim a zaplatim ti 2x tolik
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklizeň "postaru"

#20 Nový příspěvek od exot »

Je mi uz lehce pres 40 pamatuju jak se u dědy sekalo obili zensky vazaly snopy ktere byly na poli 2-3 tydny a potom se to svazelo do stodoly kde se to na mlaticce vymlatilo a slama sbalikovala.Jo a pak se obilí čistilo od plev.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sklizeň "postaru"

#21 Nový příspěvek od pavel sk »

Niejak takto :) : Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
sita
Příspěvky: 1170
Registrován: pát bře 13, 2009 3:10 pm
Bydliště: Křemže

Re: Sklizeň "postaru"

#22 Nový příspěvek od sita »

Killer: jeslti do hospody zajdes, jen kdyz neco potrebujes a vzdy odchazis s porizenou, tak to uznavam, ze ti to funguje dobre. U nas je to zase jinak, clovek musi bejt v hospode pravidelne a navic delat "kamosum" protisluzby :D Ale uz toho nechme, kazdej mame svuj pristup...

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Sklizeň "postaru"

#23 Nový příspěvek od peyrak »

tak jsem kecal, naše mlátička je Jan Pujman, Nové Ransko, prý se na ní mlátilo jen 2x

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

fotky jsou staré 14 let

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Sklizeň "postaru"

#24 Nový příspěvek od Killer Koly »

sita: ty jsi zacal...
neboj, je mi uz dost let na to, abych vedel, jak to v hospode chodi, nemusis me o tom poucovat
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#25 Nový příspěvek od Jan_2 »

kratce, ad kombajn, v okoli je par lidi, co uz je nebavilo cekat, az nekdo bude mit cas a koupili si svuj a o dovolene si s nim posekaji SVOJE , zajemcu o posekani je dost, idealne zadara. Ostatnim se snazi nesekat.

ad torzo - byla to ta s vytrasadlama, tohle je jen mlatici buben ve forme tezkeho polotovaru. Vytrasadla byly shnily taky. Po shlednuti par videi o vyrobe mlaticky na youtubu se jen bojim, ze to bude uzky. Ale pokud by se mi podarilo vytvorit snopy, a pak jen klasy strkat blize k bubnu, treba by to slo.

uz jsem mlatil i klackem , nebo malym cepem - nunchaku , ale tohle bude lepsi.

ad nakup - tady uz zavrely prodej v malym, a cena byla , nez to zavreli asi100 drazsi, nez bezna.


Proste co jsou inzeraty se sluzbama , ty nepojedou na 0.4 ha , mistni statek sluzby nedela, a pokud nekdo ma kombajn, tak pro sebe. Pred 2 lety jsem mel na sklizen kombajn - ano me to ani ne za hodku a stalo to 1500, ale ty uz kombajn nemaj.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#26 Nový příspěvek od Jan_2 »

creative píše:To je sranda? Nebo k tomu zhnilýmu monstru chceš fakt připojit řemen ?

ne, drevo pujde pryc. To je to, co zbylo z mlaticky, kdyz mi ji majitel se slovy "je jak nova" nakladal na prives.
Koroze zeleza je povrchova.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#27 Nový příspěvek od Jan_2 »

pavel sk píše:Jan_2: To co si kupil je jedna s uplne prvych mlataciek bez cistenia. Je to mlatacka s dolnym mlatom a od neho isli len vytriasadla ktore vynasali len slamu. Niektore nemali ani tie vytriasadla a slama sa musela odoberat rucne od masiny vydlami alebo vyhrabavat. Boli to vlastne prve mlatacky po cepoch. Zrno s plevou padalo na druhu stranu a po vymlateni sa muselo cistit tzv. vejarkov. Potom sa zrno este triedilo na muku a na skrmenie a na to bolo treba triedic (u nas sato volalo cilinder). Pozri bazos historicke stroje. Tam sa da najst slusna mlatacka u s nosich modelov. Mlatacky boli s horny mlatom a dolnym mlatom.
ano, mela vytrasadla a cisteni bylo zvlast. Bohuzel stala dlouho sice pod strechou, ale ve vlhku a totalne ji sezral drevokazny hmyz.
Tenhle typ tady v okoli casto nevidim, spis kolem Zlina.
Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#28 Nový příspěvek od Jan_2 »

pavel sk píše:Niejak takto :) : Obrázek Obrázek

no ackoliv nestrikam, tak takhle vysoko mi psenice nevyroste. Ale jako inspirace diky.
Videl jsem prodavat bud samovaz, o tom jsem cetl, ze se to vazani dost porouchava a sam jsem jeden mohl mit, ale je to strasny monstrum, nebo hrstovky , ty jsou o fousek mensi, ale predpokladam, ze to krovinakem zvladnu .

Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Sklizeň "postaru"

#29 Nový příspěvek od pavel sk »

Jan_2: To vysoke bolo u nas žito. Na vysku malo cez 2m. Jeto s roku 2014. Vies dat odkaz na to video vyroby mlatacky???

Uživatelský avatar
Jan_2
Příspěvky: 1423
Registrován: úte pro 28, 2010 9:00 pm
Bydliště: Celakovice

Re: Sklizeň "postaru"

#30 Nový příspěvek od Jan_2 »

samodomo mlaticka :

Zetor 6911
BSS 5 tuna 3x
BSS 7 tuna
Belorus EO 2621 V

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“