Zvedání celého auta...

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zvedání celého auta...

#31 Nový příspěvek od pepa.traktor »

ahoj je to moje dítě základní rozměry jsou na netu a zbytek je jenom na mě čepy ,silnostěnné futra a sváření -vrtání bimetalovými korunkami to je sakra paráda
uvidím jak to půjde dál ted mě čekájí ty ramena a gumy pod prahy samé vrtání 30mm a vaření :pistol:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
cartmanxv
Příspěvky: 535
Registrován: úte lis 06, 2007 7:59 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Zvedání celého auta...

#32 Nový příspěvek od cartmanxv »

Já jsem do svodidel přišrouboval dřevěný hranol, uříznutý z fošny, a v pohodě tam najíždím gumama 205/55/16, jen to boční vedení je samozřejmě menší, tak si víc hlídám najíždění na rampu.
Tak dlouho jsem si stavěl malotraktory, až jsem si koupil Zetor.....
Zetor 5718

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4253
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zvedání celého auta...

#33 Nový příspěvek od pepa.traktor »

tak už skoro dovařené ale došel materiál :vztek: -aspon orazím a popřemýšlím o kolečkách a ojce na přepravu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Zvedání celého auta...

#34 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »


Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Zvedání celého auta...

#35 Nový příspěvek od amatér »

Svoje mazlíky zvednu dvěma ještěrkami a když na nich potřebuji dělat, tak stačí 36 europalet.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zvedání celého auta...

#36 Nový příspěvek od StaPo3011 »

a nebojíš se pak pod to auto vlézt?
Mám sice dřevěný palety rád, ale vocamcaď pocamcaď :nene:

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Zvedání celého auta...

#37 Nový příspěvek od amatér »

Určitě se není čeho bát, používám nové europalety, které jsem za roky nastřádal. Kola jsou uprostřed, kde mají palety špalek a na rovné podlaze je to naprosto v pohodě. Jenom jsou palety zrádné v tom, že lákají k odkládání nářadí a šroubů do vzniklých polic a potom se to pracně hledá. Když jsem neměl ty ještěrky dvě, tak jsem to zvedal po částech s postupným podkládáním palet, byla to pakárna, ale fungovalo to taky.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14606
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Zvedání celého auta...

#38 Nový příspěvek od DYK »

Jak se zajistí společný zdvih ještěrek? :red:
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvedání celého auta...

#39 Nový příspěvek od kenybz »

koordinátorem
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
amatér
Příspěvky: 904
Registrován: sob pro 22, 2007 4:02 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Zvedání celého auta...

#40 Nový příspěvek od amatér »

Správně, byl tam třetí, který jenom ukazoval, kdo je výš, tak ten ubral.
Taky jsem to jednou zvedal sám, přebíhal jsem od jedné ještěrky ke druhé a po deseti centimetrech to šlo nahoru, ale není to nic moc. Na vidle fošnu, aby to nesklouzlo, vepředu pod nápravu a vzadu pod most tažného zařízení. Ta amerika je sice stará, ale je to člen rodiny, tak se o ni starám, jak mohu co nejlépe. Při váze 2800 kg a délce 6,3 m jsem nenašel u známých zvedák, na který by se to vešlu a tam, kam se to vešlo, bych jej zase nesvěřil, tak to řeším vlastními silami.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20866
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zvedání celého auta...

#41 Nový příspěvek od ota »

S tou ještěrkou a zvedáním auta. Brrr zkušenost. Sice při zvedání auta se nic nestalo naštěstí. Ale můj příběh s tím:
Dávněji pár let naspátek jsme ještě v bývalé firmě za dobrého vedoucího mohli odpoledne využít možnosti firmy. Samo že to bylo za ochotu pak zase když bylo třeba tak i opačně. No koega z protisměny si vzal svojí škodověnku a zvedl terenkou destou. A vařil si tam děravej výfuk. Samo, že celá opolední směna se na něj koukala, jak to tam schnilí látuje. Stálo nás pod škůdkou 10 a diskutovalo co kde ještě zalátovat a měl i barvu tak ponatírat. A pak někdo povídá, kruci ty to nemáš ani zajištěný klackem, kdyby rupla hadice. Donesli jsme mu hranol, podložili tu věž kdyby něco. Vše doopravil spustil škůdku zaparkoval ještěrku na místo a jel dom. Druhej den manipulant sednul do ještěrky a jel převážet plechovou střechu. Střecha vážila cosi kolem 400 kg. Nabral ji a jeb. Střecha slítla na zem. Kouká proč? A pak došel na dílnu a pojďte se podívat co se mi stalo. Ještěrka má ty řetězy co zvedají věž zajištěný do rámu tuším M24 šroubem? Už si to nepamatuju. Na konci řetězu je takovej držák a do něj začepovaný ty řetězy a celé to drží v rámu tím šroubem. Tím lze štelovat nějakou vůli řetězu či co, je ten šroub celkem dlouhý. No a ten šroub prdnul jak z tvarohu. No ještěrka nazvedala tisíce tun všeho možnýho i po terénech a ten šroub rupnul zrovna při tom lehkém nákladu. No spotili jsme se všichni, bejt to odpoledne o den dřív, tak jsme asi tu škůdku na hlavách neudrželi, i když nás tam bylo cosi 10. Proto mám už docela bobany, zvednout auto nad hlavu a stát pod ním jen tak bez dalšího zajištění.
Jinak palety snesou na zatížení hodně. Běžně jsme stavěli na hromdadu vyrovnanejch palet i 16 tunovej kontejner. 4 hromádky palet na každej roh kontejneru jednu a jeřábem položit. Ale nikdo pod to nelezl. Nikdy nic palety neudělaly. Musely bejt pěkný.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Zvedání celého auta...

#42 Nový příspěvek od Killer Koly »

ota: mam podobnou zkusenost. kdyz jsem stavel, mel jsem pujcenou terenni destu, skoro novou. slozil jsem cely nakladak cihel a chtel jsem to vozit na desku. kdyz jsem zajizdel pro prvni paletu a chtel ji zvednout, jen jsem ji naklonil na sebe a ozvala se rana. praskla hadice co vysouva vidle nahoru, tesne u toho pistu. nastesti nikam nic nespadlo, jen vsechno kolem v okruhu 20m bylo od oleje
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“