výpočet kubatury podle pařezu

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
boril
Příspěvky: 213
Registrován: čtv pro 10, 2009 9:57 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

výpočet kubatury podle pařezu

#1 Nový příspěvek od boril »

zdravím, dá se dopočítat už poražený a advezený strom podle pařezu -soused v lese mi jich na podzim 10 skolil a jelikoý jsem špatný hospodář tak jsem to zjistil až teď.
budu podávat trestní oznámení, tak možná budu potřebovat i znalecký posudek.

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#2 Nový příspěvek od bibos »

Dá se to pouze odhadnout.
Ale nemáš jedinou šanci uspět a domoci se práva. (musel by jsi ho chytnout při činu )
Vyrábím stěpkovače,štípačky,navijáky a štípací kužele
Vyrobím na soustruhu,fézce cokoliv -dodám materiál

Vyrábím drážkové hřídele zemědělské -výrábím je tvarovou frézou.
https://www.kovovyroba-bibos.cz/

Jakub Svoboda
Příspěvky: 1295
Registrován: pát bře 21, 2014 7:43 pm
Bydliště: Senec u Rakovníka

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#3 Nový příspěvek od Jakub Svoboda »

Tak tak, já chytil zloděje přímo při činu a i dokonce jsem si je vyfotil a na PČR řekli, že káceli jen tam kde měli a nic z toho nebylo. No já jsem je tedy alespoň donutil nechat stromy na místě, takže jsem v podtatě o dřevo nepřišel. :-/
Zetor 5611
Fendt F12HL
Bibošuv špalíčkovač v.č.278
Paletizační vidle do 3.bodu, PAJ 1V-sklopka, Nesené brány a smyk,
Fekál 3m3, Fahr KM22

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#4 Nový příspěvek od Johnny55 »

skor by som to ako policajt riesil stopou reu na kmeni a porovnal stopu rezu na odvezenom strome, ak vsak uz nieco odrezal tak to neporovnas, jedine nejakou chemickou expertizou, ale ako hovorim za Slovensko, tak tu by take nieco tiez neplatilo, tu by sa to muselo najskor zacat domovou prehliadkou, a na to ti v tejto veci suhlas nikto neda. Chytit len pri cine a aj to je velmi obtiazne. Neviem ake mate zakony v CZ. Ale drzim place

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#5 Nový příspěvek od Šéďa »

Bohužel s tím nic nenaděláš, musel by jsi mít mějakou fotodokumentaci při činu a při odvozu.
Mi jsme chytli cikány, jak nám kradou plechy z plotu, zavolali jsme četníky a k ničemu to nebylo, prokázali jsme jim jen poškození cizí věci tím, že plechy demontovali, za což dostali v přestupkovém řízení 500,-Kč pokutu od úřadu, kterou stejně nezaplatili. Krádež se jim prokázat nepodařilo, protože jsme je chytli na místě s plechama, nikoliv při jejich odvozu. Těch pár plechů jsem dal do kůlny, příští noc zmizel zbytek plotu.

Nokia
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv pro 10, 2009 10:15 pm

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#6 Nový příspěvek od Nokia »

boril píše:zdravím, dá se dopočítat už poražený a advezený strom podle pařezu -soused v lese mi jich na podzim 10 skolil a jelikoý jsem špatný hospodář tak jsem to zjistil až teď.
budu podávat trestní oznámení, tak možná budu potřebovat i znalecký posudek.


Začal bych asi tím, zda byla u Vás udělaná digitalizace a odsouhlasené a podepsané hranice pozemků.

Soused může tvrdit že ty tvoje stromy jsou vlastně jeho.

Spočítat by to asi mělo jít. Kužel ?

Zeptej se na to chlapů z lesa.

havtor
Příspěvky: 205
Registrován: sob dub 25, 2009 2:10 pm
Bydliště: Řepka

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#7 Nový příspěvek od havtor »

Zdravím,kubatura podle pařezu se dá spočítat pomocí aplikace která je zdarma ke stažení po registraci na stránkách UHUL(zatím jen smrk),sám jsem aplikaci loni použil když mi jeden překupník co koupil vedlejší parcelu na těžbu"omylem"skácel a samozdřejmně rychle odvezl 42 stromů,po zaměření pařezů a zadání a spočítání jsem mu výpočet předal a bez problémů uznal a potom jsme se jen dohadovali o ceně,nicméně jsem s něj peníze dostal.

J.A.Y.
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#8 Nový příspěvek od J.A.Y. »

když to stejně nehodlal zaplatit, bylo mu asi celkem jedno, jestli máš výpočet o 20 kubíků jinde :smich:

peyrak
Příspěvky: 1240
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#9 Nový příspěvek od peyrak »

předloni se mi v lese nenápadně začali ztrácet stromy, vždycky tak 2-3ks, za pár dní zas, vždycky jsem volal policajty, po měsíci jsem tam chytil chlapa, nic jsem mu neříkal, vyfotil jsem ho jak kácel, řezal, nakládal i odjížděl, hned jsem volal policajty, oni ho chytili a všechno mu to přišili, byl v podmínce za nějakou rvačku tak si šel sednout a já dostal 60000Kč, teď tam mám 4 fotopasti protože mi tam nějakej hňup dělá skládku pneumatik, zatím se ale nechytil

boril
Příspěvky: 213
Registrován: čtv pro 10, 2009 9:57 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#10 Nový příspěvek od boril »

no je tam právě problém se zaměřením, nějak mu to špatně zaměřili a teď nedokáže pochopit že hranice je jinak, s doznáním asi nebude problém, vidělo ho pár lidí, taky si to nechal písemně potvrdit u městského úřadu že jsou mýtně zralé a policie bude spíš jako výhružka, jsme tu venkov a lidi se znají, měl by z hanby kabát, spíš mi jde o to jak dopočítat ty stromy.

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: výpočet kubatury podle pařezu

#11 Nový příspěvek od HONZAD »

boril píše:no je tam právě problém se zaměřením, nějak mu to špatně zaměřili a teď nedokáže pochopit že hranice je jinak, s doznáním asi nebude problém, vidělo ho pár lidí, taky si to nechal písemně potvrdit u městského úřadu že jsou mýtně zralé a policie bude spíš jako výhružka, jsme tu venkov a lidi se znají, měl by z hanby kabát, spíš mi jde o to jak dopočítat ty stromy.
Existují i tabulky pro výpočet zásoby dříví z pařezu.
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“