ultra zvukova cisticka

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Dablik
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 09, 2014 2:56 pm
Bydliště: pardubice

ultra zvukova cisticka

#1 Nový příspěvek od Dablik »

Zdarec soudruzky a soudruzi
napadla me takova vec viz prilohy

/www.youtube.com/watch?v=RI7E-JGSzuQ
www.youtube.com/watch?v=6cSdL7I4AHM
www.youtube.com/watch?v=R1DtY2VwSyY

co vy na to? nekdo nejake zkusenosti?

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: ultra zvukova cisticka

#2 Nový příspěvek od Jakub »

Ten z posledního odkazu vytahuje ten menší karbec po 1h15min... Nevím, za jak dlouho se s tou bruskou můžeš rozloučit :zapomel:
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

PA
Příspěvky: 651
Registrován: čtv zář 06, 2007 10:53 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ultra zvukova cisticka

#3 Nový příspěvek od PA »

Ultrazvukové čištění funguje na principu kavitace. Generátory mívají 25 - 35kHz.
Ty z odkazu fungují spíše jako vibrační pračka, zdá se mi.
Na mě se nemusí řvát , mě to stačí říct 16x.

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: ultra zvukova cisticka

#4 Nový příspěvek od Reider »

V dobe, kdy nejaky maly ultrazvuk de kupit u cinana do 1000kc my tohle pripada zbytecny

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: ultra zvukova cisticka

#5 Nový příspěvek od kenybz »

jo a náplň pár litrů nebo míň a pokud chceš větší třeba 50 litrů tak si zhruba tolik litrů připrav..
nápad zajímavý s tou životností to už bylo napsané no ale třeba pneumatická vibračka ta už je solidnější konstrukce spíš jde o to že na občasné použití je to dobrý nápad 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: ultra zvukova cisticka

#6 Nový příspěvek od nabocklish »

Zdravím všechny! A zejména servisáky, kteří pracují s ultrazvukovou čističkou. Rozhodl jsem se, že ji hrozně nutně potřebuji...
Rád bych něco profi/poloprofi. Rozměry vany.. těžko hádat ale řekněme 30x20x20 cm. Chci určitě ohřev. Nepotřebuji časovač. Jsem ochotný do toho pustit do 10 tis Kč. Podělíte se se mnou o Vaše osobní zkušenosti z praxe?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: ultra zvukova cisticka

#7 Nový příspěvek od Britt »

Za tuhle cenu to nekoupíš ani v Číně.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: ultra zvukova cisticka

#8 Nový příspěvek od nabocklish »

ahoj ještě jednou... Zkusím to jinak. Našel jsem na internetu dva stroje (shodné, pouze jiná značka) https://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazv ... gLYwPD_BwE a https://www.hadex.cz/p702-ultrazvukova- ... gKIAPD_BwE u kterých mi zadané parametry + - vyhovují. Podobný je potom ještě tento https://www.bovram.cz/ultrazvukova-digi ... gKQ1vD_BwE rozpočet překračuje, parametry podobné, liší se digitálním displayem oproti analogu.
Moc bych ocenil rady na konkrétní značku kterou používáte. Jakou frakvenci zvolit na čištění kovových součástek atp.
Trollení je Britte k ničemu. :-/ Možná že je to ale Tvůj osobitý styl komunikace, který jsem ještě neprokoukl a budeš pokračovat hodnotným příspěvkem.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: ultra zvukova cisticka

#9 Nový příspěvek od Britt »

Jestli já trollím, tak sorry, ale za tím co jsem napsal si stojím. Slušnou mašinku se slušným obsahem do 10 K nepořídíš. Nevím co konkrétně chceš čistit, ale 10 L je vhodné pouze na drobotinu.
Před dvěma lety jsme s kámošem, který servisuje motorky, vybírali nějakou vhodnou pro jeho potřebu a samozřejmě jsme začali stylem, hodně muziky za pokud možno málo peněz. Po recenzích na Čínské zboží jsme se rychle obrátili na Evropské značky a dlouho jsme se dohadovali na velikosti a výkonu. Jeho představa byla cca 30L (dnes už přiznává, že je to málo), rozsah frekvence čištění, stabilita teploty a odolnost pro dílenské využití. Ve finále to vyhrála nějaká německá značka (název si z hlavy nepamatuji), která má 3 frekvence čištění s možností přepínání, regulaci teploty 20-90°C, časovač, digitální displej a velkou výhodou je bohaté příslušenství, jako nejrůznější koše a průhledné víko, kterým lze sledovat průběh čištění.
Nevím, jak se dnes pohybují ceny, ale tenkrát to vycházelo u těch slušnějších modelů cca co litr obsahu, to 1000Kč, ale není problém i dvojnásobek.
To jsem si krásně zatrollil. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: ultra zvukova cisticka

#10 Nový příspěvek od duchodce »

Takže si taky zatrolím, levná 10litrů Čína nevyčistila ani součástky do hodin. Z ultrazvuku zbyl spíš jenom zvuk.. v jednom místě nádoby trochu i ultra....a nechci být prokouknut... ;-)
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#11 Nový příspěvek od Fizz »

Tvl co kupujete? Mam nějaký krám za4t cca, už nevím, časovač i ohřev s termostatem to má, nerezovej košík na čištěný veci, nerez viko. Pár karburátoru to udelalo, par pokusných krámků taky. Nad ocekavanit bezvadné, ...

Vypadá takhle:

https://www.tipa.eu/cz/cisticka-ultrazv ... gITBPD_BwE

Za mě je klíčový ten "nálev"... Na to vytáhnutí párkrát za rok to stačí a jsem spokojený, kraviny z motorové pily atd super, ...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: ultra zvukova cisticka

#12 Nový příspěvek od peyrak »

já teda mám osmilitrovku nějakou něměckou, stála asi 11kKč, koupit se tehdy musela, má 3 frekvence, ohřev i časovač digitálně a čistí to, no
pak jsem objednal z aliexpresu 30l jednofrekvenční a k ní byla ještě 6l za hubičku, taky to má digi termostat a časovač a čistí to mnohem líp, německou vytahuju, jen když mi sem jede audit na servisní centrum, jinak je ve skříni a nepoužívá se

no a na tom nálevu sakra záleží!

Fizz
Příspěvky: 7858
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#13 Nový příspěvek od Fizz »

Mě na tom sere akorát jak to kvičí, no to už bude spíš vlastnost než neduh co :D ...

No nálev mam nějaký docela drahý, ale když přepočítám koncentace, a výsledky. Tak je to spíš levný. Že do toho nedám motor z traktora je jasný, na čištění takových věcí mám nerezovou samohohřevnou varnici (nějaký gastro i s termostatem) povařím to v militu, vydrhnu kartáčem a je to dokonale čistý i odmašteny.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: ultra zvukova cisticka

#14 Nový příspěvek od krajan »

jeden cas som riesil ultrazvuk do prace . Pomerne palica , ale pozicali nam na skusku ..... Vyskusali sme a slo to . Pozor pozor , ak si myslis ze nalejes vodu a ides omyl . Problem je vo vzduchu co voda obsahuje . Ono to vlastne kmita , ale na suciastku to nepride . Bol tam spec program na odplynenie ..... Ale vraj ak tam das palenku tak co 5 minut to jeden rok starnutia :-) .Neviem niesom odbornik na tuto oblast ale nakoniec mozno .... :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: ultra zvukova cisticka

#15 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, a jakej je tedy nejlepší nálev ?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“