ultra zvukova cisticka

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: ultra zvukova cisticka

#16 Nový příspěvek od Britt »

Záleží na materiálu,který chceš čistit a pak je to velice idividuální. Každý prodejce vychvaluje tu svoji, každý uživatel má vyzkoušenou tu svou nejlepší... :-/ Univerzální recept asi neexistuje.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#17 Nový příspěvek od Fizz »

drtikol píše:Ahoj, a jakej je tedy nejlepší nálev ?
Vyfotím.

Mám vyzkoušené dva. Určitě ale bude někdo říkat že je to k hovnu takže ve finále to bude na tobě.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: ultra zvukova cisticka

#18 Nový příspěvek od Veteranista! »

peyrak píše: pak jsem objednal z aliexpresu 30l jednofrekvenční a k ní byla ještě 6l za hubičku, taky to má digi termostat a časovač a čistí to mnohem líp, německou vytahuju, jen když mi sem jede audit na servisní centrum, jinak je ve skříni a nepoužívá se

no a na tom nálevu sakra záleží!
Co to je prosím zač? pro mě ultrazvuk aby měl smysl, tak tam musím dát kerbec aspoň ze Škody 120, což ta 30 by dát mohla.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: ultra zvukova cisticka

#19 Nový příspěvek od Britt »

Vyber si nějakou s možností změny frekvence, odplynění kapaliny a časovačem a budeš spokojený.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: ultra zvukova cisticka

#20 Nový příspěvek od krajan »

ono ani nie je podstatne aky je najlepsi ..... Ale nesmie obsahovat vzduch :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#21 Nový příspěvek od Fizz »

Obrázek

Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: ultra zvukova cisticka

#22 Nový příspěvek od nabocklish »

Díky fizz 8) Tohle pomohlo i s hledáním strojku.
Peyraku až budeš na dílně, prosím koukni se mi na značky té číny i toho němce. Pokud nemáš značky, i obrázek pomůže. Díky moc! Prosímtě řekni mi, když říkáš že němec čistí hůře, jak se to vlastně projevuje? A nebylo by řešením to nechat čistit déle nebo použít silnější koncentrát?

K čemu mi bude funkce změny frekvence?
Funkci odplynění má snad každá čistička, né?

umí ultrazvuk odstranit i vodní kámen? Třeba zarostlé parní šoupě, které je sice ještě průchozí ale už nedovírá?

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#23 Nový příspěvek od Fizz »

Na to šoupě ti stačí kyselina solná.

Tak čistím vodni kámen na topných spirálách atd. Bacha smrdí to a chlorovodík není úplně to co bys měl ňufat.

No bacha na dlouhý koupele, to chce nějaký základní znalosti chemie..
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: ultra zvukova cisticka

#24 Nový příspěvek od nabocklish »

To vůbec :tyty: Kyselina solná je většinou konečná.
Provozujeme vyvíječ páry (1,3 tuny suché páry za hodinu). Je lépe rovnou koupit nového hada než pozvat firmu na odborné čistění a nového hada koupit půl roku po jejich zásahu protože je děravý :smich: Tohle už máme za sebou. Ale had se většinou nezanese, častěji až dál v potrubí.
To byla jen taková myšlenka, když jsem dnes otevřel skříň ve které jsou 4 vyřazené ventily. No půjdou do šrotu aspoň budou o váhu vápníku těžší :smich:

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#25 Nový příspěvek od Fizz »

Kotelna, 36t/h :)

Jestli už to máš hladový tak jasný, ale armarury spirály atd, nemůžeš to koupat dlouho, anodová tyč bude pryč. Tak nějaký povědomí o úpravě vody máš ne? Tak kámen máš na sekundaru? Jestli nekde v primaru vyvyjece bude chyba v úpravě - úpravně vody.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: ultra zvukova cisticka

#26 Nový příspěvek od nabocklish »

máš ho většího :D
Vyvíječe nemají primár a sekundár, tam je jen primár. Ale zase se to oproti kotli neroztápí týden, tlak jde za pár minut. Úpravny vody samo fungují. Tyhle "problémy" jsou dány jednosměnným provozem, jede to 8 hodin, pak se vyvječ odstaví a armatury se okysličí. Z toho vzniká koroze a vodní kámen. "Problém" jsem dal do uvozovek záměrně, je to spíš vlastnost tohoto typu vytápění a až zas tak časté to není. Ve finále kdyby chlapi z výroby jednou za čas prošli všechna šoupata a šoupli s nimi, tak je to zase jiný. Letí k nim až když se objeví problém a diví se že to nejde :) :-/

Ale zpět k ultrazvuku...

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: ultra zvukova cisticka

#27 Nový příspěvek od Fizz »

Utz jsem na vodní kámen nezkoušel, otazka je jaký zvolit nálev, jestki by měl kámen vykřehčit nebo povolit....

Zkoušeli jsme čistit zelezo kalený v oleji, a je to jak prdýlka.... Největší alchymie jsou pro mě slitiny hliníku, ta pórovitost je zlo, jeden karbec nešel ani za nic furt to sralo mastný z "masa" a podle mě se k tomu čistič "sotva dostal" až poměrně brutální koupel v odmašťovači brzd s mezifazi nahřívání horkovzduškou a znova a až následné využití utz s utz čističem přineslo vysledky, takže predstava jebnu hrudu hnoje do kádinky a po obědě mam cisto není úplně blízko pravdy. To jen tak všeobecně. A od pohledu to bylo několik v podstatě stejných karburátorů...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: ultra zvukova cisticka

#28 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, Fizz díky .

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“