Jak si ulehčit práci aneb tipy, triky a fičury

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
namabu
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 08, 2012 1:32 pm
Bydliště: Prostějov

Jak si ulehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#1 Nový příspěvek od namabu »

Ahoj, když už jsem založil toto téma, chci se zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti nebo triky, jak odstranit výhonky brambor (kly) pokud možno rychle a nejlíp strojně.
Brambory obíráme ručně, ale protože je vaříme (asi 80 kg za týden) pro různá domácí zvířata, tak bych uvítal nějakou rychlejší metodu.
Napadlo mě pořízení nějaké staré průmyslové škrabky, ale nevím, jestli by to fungovalo. Máte třeba někdo zkušenost se škrabkama? Nebo všichni obíráte brambory ručně? :-D

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#2 Nový příspěvek od wlcoun »

Kdysi jsem viděl u známého buben svařený z plocháčů,mezi nimi mezery asi 2 cm,tento buben se točil v korytě s vodou,kličky propadly do vody a zároveň se brambory praly.Do bubnu se vešlo tak 40 kg a trvalo to chvilku.Beben byl na čepu aby se to dalo vysypat.

namabu
Příspěvky: 46
Registrován: úte kvě 08, 2012 1:32 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#3 Nový příspěvek od namabu »

To zní velmi zajímavě:-) Náhodou foto nebo alespoň nějaký náčrtek bys neschrastil? Abych se měl čeho chytit:-)
Díky moc:-)

wlcoun
Příspěvky: 468
Registrován: stř pro 02, 2009 7:50 pm
Bydliště: Lovosice

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#4 Nový příspěvek od wlcoun »

Fotku nemám.Ale bylo to docela jednoduchý.Valec s plnými čely(na jedné stráně byla menší část čela otevírací na sypání brambor),plášť válce z plocháčů a celé se to točilo na čepech ve ,,vaně'' s vodou.

Uživatelský avatar
ziky31
Příspěvky: 12
Registrován: úte říj 11, 2011 4:21 pm
Bydliště: Písek, Plzeň

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#5 Nový příspěvek od ziky31 »

My jsme to dělali tak, že jsme brambory nasypali do míchačky, zalili vodou, nechali protočit, vysypali do kolečka a pak už jen vybrali čistý brambory.

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#6 Nový příspěvek od Jožka30 »

http://josef49.rajce.idnes.cz/DVERE_zamek
Je to malá vychytávka, kterou člověk ocení až poté co malé dítě otočí klíčem v zámku a zůstane v místnosti, kdežto ostatní venku.Pak stačí jen vzít plochý šroubovák a odekmout.Je ale důležité naříznout klíč, tak jak je na obrázku, protože v opačném případě bych jej šroubovákem vystrčil ze zámku.Protože ta situace se nám stala, když byly děti malé a tak jsem chtěl tomu předejít.První klíč jsem samozřejmě prořízl špatně až na druhý pokus.Za pomocí toho jednoduchého nápadu jsem děti naučil otáčet klíče v zámku.Později se nám to vyplatilo i u vnoučat.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#7 Nový příspěvek od Paťas »

Jo je to bezva věc! 8) Stalo se to několikrát když byli holky malé tak sem to taky upravil. :ano:

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#8 Nový příspěvek od Jožka30 »

http://josef49.rajce.idnes.cz/DVOUKOLAK
Při generálce dvoukoláku jsem si udělal k vozíku ráfkové brzdy, abych mohl bezpečně jezdit s materiálem s kopce a nemusel veškerou tíhu držet v rukou.Bočnice jsou z vodovzdorné překližky.Čela jsem udělal nízké a vysoké, tak jak jsou bočnice.

liba23
Příspěvky: 1215
Registrován: úte led 08, 2013 9:57 pm
Bydliště: Hluk

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#9 Nový příspěvek od liba23 »

Jožka30 píše:http://josef49.rajce.idnes.cz/DVERE_zamek
Je to malá vychytávka, kterou člověk ocení až poté co malé dítě otočí klíčem v zámku a zůstane v místnosti, kdežto ostatní venku.Pak stačí jen vzít plochý šroubovák a odekmout.Je ale důležité naříznout klíč, tak jak je na obrázku, protože v opačném případě bych jej šroubovákem vystrčil ze zámku.Protože ta situace se nám stala, když byly děti malé a tak jsem chtěl tomu předejít.První klíč jsem samozřejmě prořízl špatně až na druhý pokus.Za pomocí toho jednoduchého nápadu jsem děti naučil otáčet klíče v zámku.Později se nám to vyplatilo i u vnoučat.

prima nápad, jen mi zatím nějak uniká proč má být ta drážka vodorovně a ne svisle, jako že je šroubovák širší než klíček a opře se přesahující plochou o zámek ??

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#10 Nový příspěvek od jirka_holub »

Ja si také myslim, ze je to jedno jak je ta drazka. Hlavne musíš vedet jak jsi ji udelal a v nevhodne poloze nesmis na sroubovak zatlacit....

Jožka30
Příspěvky: 248
Registrován: ned pro 18, 2011 10:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#11 Nový příspěvek od Jožka30 »

Proto né,jednak, když klíč není otočen v zámku mohl by jsi jej hned vystrčit ven a když na něj tlačíš šroubovákem a otáčíš s nim, tak při svislé poloze jej rychlej vyhodíš ze zámku.Většinou je však klíč pootočen, aby nevypadl ze zámku, tak rychlým otočením pomocí šroubováku překonáš místo, kdy by mohl vypadnout ven.Prvně jsem měl drážku opačně, ale to se stávalo, že klíč byl vystrčen ze zámku.Pak jsem drážku udělal opačně a už se nikdy nestalo.Nejlépe vyzkoušet a poznáš to.Taky jsem si prvně říkal, že je to jedno.

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#12 Nový příspěvek od xlmen »

My máme doma železný futra a na nich magnety a na ně dáváme klíče, takže děcka na ně nedosáhnou a zároveň jsou pořád po ruce.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#13 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jednoduchou rozpínací spojku z nakupovaných dílů z kardanky jsem sestrojil v práci pouzdro http://www.kardanka.cz/kardany-a-hydrau ... -profilem/ hřídel http://www.kardanka.cz/kardany-a-hydrau ... na-hridel/ nebo T.E.A. ovládaná vidličkou a táhlem.zastavěná délka kolem 130 mm.tak to sem dávám,jako možný řešení spíš pro pomaluběžný stroje,nebo řazení v klidu ..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Frenk
Příspěvky: 231
Registrován: úte říj 21, 2008 8:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#14 Nový příspěvek od Frenk »

Ahoj,
to nějak vidličkou přesouváš pouzdro na drážkovanou hřídel do záběru? Nemáš nějaké foto.
Frenk

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Jak si ulehehčit práci aneb tipy, triky a fičury

#15 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“