Broušení řetězů motorových pil

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Broušení řetězů motorových pil

#1 Nový příspěvek od picus78 »

Chlapi nevite nekdo jestli se meni kotouc podle typu retezu,na tech bruskach k brouseni retezu k motorovkam?

Uživatelský avatar
pilčikbs
Příspěvky: 332
Registrován: pát říj 12, 2007 6:15 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřič řetěřu.

#2 Nový příspěvek od pilčikbs »

myslim asik ze hej podla hrubky kotuca len niesom si isty ak mas mensiu retaz nastav uhli opri o retaz a vidis jak to pojede :friends: 8)
co nejde klucom to ide autogenom !!

moj svet je les, lesna vyroba

Uživatelský avatar
picus78
Příspěvky: 843
Registrován: stř led 21, 2009 8:20 pm
Bydliště: 54401

Re: Ostřič řetěřu.

#3 Nový příspěvek od picus78 »

No prave me to moc nejede,nevim kdyz je retez 3/8 nebo 3/4 jestli jsou ty kotoucky stejny.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Ostřič řetěřu.

#4 Nový příspěvek od zde »

picus78 píše:Chlapi nevite nekdo jestli se meni kotouc podle typu retezu,na tech bruskach k brouseni retezu k motorovkam?
ano podla reteze ,tak ako priemer pilnika ked kupujes k retazi

Uživatelský avatar
allias75
Příspěvky: 283
Registrován: stř pro 26, 2007 7:44 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ostřič řetěřu.

#5 Nový příspěvek od allias75 »

Mení sa. Ja som mal dva druhy. Na reťaze 3/8" picco sa dával 4mm hrubý, na ostatné ako .325, a klasický 3/8" 4,5 mm.

jiri kokes
Příspěvky: 9
Registrován: sob kvě 30, 2009 5:21 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Ostřič řetěřu.

#6 Nový příspěvek od jiri kokes »

nalistuj si http://www.zahrada.cz/forum/ a tam hledej brouseni retezu. je to moc pekne rozebrany, v podstate vystacis se 2 kotouci. 6mm na omezovaky a 3,5 ma vsecko ostatni, pokud nebrousis 0,4 retezy pro harvestory... jde v podstate o to aby kotouc vlezl do mezery u noveho retezu. uhel se brousi bokem kotouce a tloustka kotouce dela adius pro odvod trisky. S pilnikem to nema nic spolecneho, tim se nenechej mylit.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Broušení řěťezů motorových pil

#7 Nový příspěvek od chavier »

jestli už je zde podobný téma hoďte link

mám "profi" brusičku řetězů a řetězy na Husqvarnu typ H30. Při použití předepsaných úhlů se mi nedaří ideálně nabrousit, buď jede křivě, nebo se brzo otupí, navic pouhým okem lze poznat jak je odlišně nabroušen oproti orginálu.
Tak jsem zkusil upnout orginální nový řetěz a podle něj úhly nastavit, do dřevotřísky jel jak do másla, ale na suchém dřevě se trápil a relativně brzo se otupil.

Jaké máte vy zkušenosti s brusičkama?

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#8 Nový příspěvek od DYK »

Já si brousím řetězy taky sám a není problém. Jde o to jaký řetězy jsi brousil jak tlustým kotoučkem. Řetězy Oregon se brousí myslím pod úhlem 30° nebo 35° sklon ramene 60° a deset stupňů sklon na upince. Novější oregony X se brousí pod sklonem kotouče 55°. Podžezávání - máš stejně dlouhý hoblovací zuby na obou stranách? Pak by to mohla dělat i lišta. Je toho skrátka víc.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Ráďa Škoda
Příspěvky: 120
Registrován: pon pro 22, 2008 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#9 Nový příspěvek od Ráďa Škoda »

chavier píše:jestli už je zde podobný téma hoďte link

mám "profi" brusičku řetězů a řetězy na Husqvarnu typ H30. Při použití předepsaných úhlů se mi nedaří ideálně nabrousit, buď jede křivě, nebo se brzo otupí, navic pouhým okem lze poznat jak je odlišně nabroušen oproti orginálu.
Tak jsem zkusil upnout orginální nový řetěz a podle něj úhly nastavit, do dřevotřísky jel jak do másla, ale na suchém dřevě se trápil a relativně brzo se otupil.

Jaké máte vy zkušenosti s brusičkama?
Ahoj, můžeš prosím tě Dát Foto té Profi ostřičky na řetězi taky o nějaké přemejšlím.Uš mě neba ostřit Pilníkem. :zapomel: Dík

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#10 Nový příspěvek od zde »

skus pozriet sem http://www.uni-max.sk/foto/manuals/SK_33298_01.pdf
pise sa tam :Bežné reťaze reťazových píl majú rezacie zuby v uhloch 25º, 30º alebo 35º. Uhol rezacích zubov je obvykle
uvedený na balení novej reťaze.
ale inak mam tuto http://www.zlacnene.sk/detail/bruska-na ... -e-326949/


ale inak pouzivam tiez h30 a uhol mam nastaveny na 30 stupnov
Naposledy upravil(a) zde dne pon čer 21, 2010 9:25 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#11 Nový příspěvek od chavier »

brusku mam Güde 2500 http://www.akunaradi.cz/bruska-na-retez ... 0/d-70650/
řetězy Husqvarna H30 hl.úhel 80°, boční 30°, podřezání 10°

když tam dám origo nový, a podle něj brusku nastavim, ukáže se mi 60° 35° a 10°

jinak je to furt lepší než broušení v Mountfiledu apod, za 2kč zub, nebo ručně.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#12 Nový příspěvek od zde »

ja nastavujem len 30 stupnov a hlbku ostatne je napevno a vyhadzovaky sem tam oprem na smyrglovy kotuc v bruske ,zatial v pohode .takto brusim aj kolegom z prace samozrejme zadarmo ,inak sila ze 2 KC zub :shock:

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#13 Nový příspěvek od DYK »

Zdeno, problém je v tom, že nenabrousíš správně novou řadu oregon. Tam se má brousit 55° a to rameno SKS má šedesát a nehne se. Kdybych si já dnes pořizoval brusku na doma tak jedině tuto http://www.gude.cz/naradi/ostricky-rete ... -gude.html Existuje i levnější její varianta, ta má ale plastový upínák. Nic si z toho nedělej, já jsem taky brousil řetězy Stihl obdobou SKS. Je to jednoduší bruska a tím pádem je třeba o broušení něco vědět, aby si pomohl ke zdárnému výslednu. Jinak o broušení a bruskách se psalo v motorových pilách myslím na desáté stránce.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
chavier
Site Admin
Příspěvky: 2568
Registrován: úte črc 03, 2007 9:50 pm
Bydliště: okres Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#14 Nový příspěvek od chavier »

DYK píše:Zdeno, problém je v tom, že nenabrousíš správně novou řadu oregon. Tam se má brousit 55° a to rameno SKS má šedesát a nehne se. Kdybych si já dnes pořizoval brusku na doma tak jedině tuto http://www.gude.cz/naradi/ostricky-rete ... -gude.html Existuje i levnější její varianta, ta má ale plastový upínák. Nic si z toho nedělej, já jsem taky brousil řetězy Stihl obdobou SKS. Je to jednoduší bruska a tím pádem je třeba o broušení něco vědět, aby si pomohl ke zdárnému výslednu. Jinak o broušení a bruskách se psalo v motorových pilách myslím na desáté stránce.
tu kterou bys chtěl, tak tu mám Güde 2500, ale jak píšu předepsané úhly nejsou stejné jak úhly nového řetězu
Zkusim se ješte podívat jaký řetěz nabízí Oregon.

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Broušení řěťezů motorových pil

#15 Nový příspěvek od zde »

DYK píše:Zdeno, problém je v tom, že nenabrousíš správně novou řadu oregon. Tam se má brousit 55° a to rameno SKS má šedesát a nehne se. Kdybych si já dnes pořizoval brusku na doma tak jedině tuto http://www.gude.cz/naradi/ostricky-rete ... -gude.html Existuje i levnější její varianta, ta má ale plastový upínák. Nic si z toho nedělej, já jsem taky brousil řetězy Stihl obdobou SKS. Je to jednoduší bruska a tím pádem je třeba o broušení něco vědět, aby si pomohl ke zdárnému výslednu. Jinak o broušení a bruskách se psalo v motorových pilách myslím na desáté stránce.
:friends: tak ta je super , ale potom by som musel asi vyberat tie 2 kc /alebo 0,10 € / :smich: mne staci aj moja :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“