odolný telefon

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#196 Nový příspěvek od mastnacek »

Fikejz, xiaomi, huawei ale i apple maji nebo meli v systemu aplikace, ktery odesilaly kdovico kdovikam. Predinstalovanych kupa ptakovin, ktery bez rootu neodinstalujes. Verit komukoli je blaznovstvi. Komunita kdyz je dobra, tak si posuky hlida. Market Fdroid obdahuje udajne provereny open source aplikace. Google play je plnej podvodniku. Chces bezpeci? Aligator za 500.

chobotek
Příspěvky: 10615
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: odolný telefon

#197 Nový příspěvek od chobotek »

Tak fikejz aspoň normálně odpověděl... A skoro bych s ním souhlasil, přestože jinak jsem pro to, aby si každý se svým zařízením mohl dělat co chce. Je třeba si uvědomit, že tohle už nejsou telefony, ale kapesní počítače.
A až budu chtít bezpečí a chcípne mi tlačítková Nokia (nebo vypnou 2G, podle toho, co nastane dříve) bude na kapesním počítači s modemem běžet postmarketOS ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#198 Nový příspěvek od mastnacek »

Cbobotek, tohle jsem daval na asi 10 let starej samsung tablet. Ale je to uz vykopavka. Pred minulym uelfounem jsem dlooouho drzel pri zivote motorola telefony. Oba prosly vymennou displaye, pak i sasi. Ale do nekonecna to nejde.
Zatim jsem nenasel aplikaci nebo modifikaci, ktera by umela stopnout nabijeni pri dosazeni zadane kapacity, 80-90%. Vsechno to jen blika, zvoni a upozornuje.
ACC by zo mohlo zvladnout, jdu zkouset.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#199 Nový příspěvek od mastnacek »


mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#200 Nový příspěvek od mastnacek »

Slape to :)
Obrázek

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: odolný telefon

#201 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Ja ti s tim nabijenim nevim... Mam poco x3 uz 2,5 roku, nabijim jednou az dvakrat za dva dny podle aktualniho pouziti, vetsinou z 30 az 40% a to pres noc a do plna. Nepouzivam superhyper rychlou nabijecku co k tomu byla, alebrz obyc adapter 5V 2A. Nemuzu rict, ze by na zacatku pouzivani vydrzel nejak vic. Kdyz ho pres vikend skoro nepotrebuju, vydrzi patek az nedele a nabijim v ne v noci. Porad stejne.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#202 Nový příspěvek od mastnacek »

Ja to tak delal taky. Uvidim jak se osvedci tohle.
Mrkni na https://youtu.be/uU1_gTQhoCI

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#203 Nový příspěvek od mastnacek »

Rezimy prace s baterkou

Obrázek

J.A.Y.
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: odolný telefon

#204 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Praci J. Bekra sleduju uz delsi dobu a nejen proto, ze je "soused" ze Skalice... tohle video jsem uz probehnul (moc dlouhy abych udrzel pozornost celou dobu :smich: ) a vim, ze doporucuje nabijeni ne do plna. Mozna prave Poco je jednim z mala, co (treba nejakym omylem) ridi nabijeni podle toho, co je dobry pro baterku. Napr. kdyz pouzivam navigaci, nabije se jen na cca 80%. Dneska v 6 jsme prijeli z dovolenky, byl prakticky od 9 hodin na nabijecce v aute, za sklem, zhavej jak petnik. Ted prave ma 77%.
Soused ma jakyhosi Blackview, tedkom po trech letech je smutnej, ze misto pocatecnich deseti dnu (!) mu vydrzi uz jen ctyri. Tam je ubytek kapacity znat, ale vzhledem k jeho pristupu si umim predstavit jak ho nabijel a nenabijel - z nuly na sto, pak tri dny na nabijecce, pak zas do nuly, dva dny vybitej v aute atd.

mastnacek
Příspěvky: 7123
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: odolný telefon

#205 Nový příspěvek od mastnacek »

To jsem ani nevedel ze je odcad. Mozna u toho nabijeni v aute vypina dobijeni protoze hreje.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“