Dotaz na to co to je?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
oshurty
Příspěvky: 1352
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Dotaz na to co to je?

#886 Nový příspěvek od oshurty »

ota píše: čtv bře 04, 2021 2:45 pm Jo tak to měla moje babička. Pamatovala si z války přesné informace, že i toho a toho bylo pondělí a ve 38 roce to byl čtvrtek, atd. Snědla oběd, moje mamka ji odnesla talíř, dala do dřezu a šla si sednou a babička ji povídá,,a co oběd, dneska nebudeme snad obědvat"? A mamka že teď jsi to snědla a já odnesla talíř. A babina, tak to teda není pravda, dneska oběd ještě nebyl! ................
Přesně jako moje teta - v domově důchodců v 96 letech si v zpomněla, že v mládí paličkovala, tak si nechala poslat potřebné věci a paličkovanými dečkami atd. "uplácela zdravotní personál, Když jsme za nípřijeli na návštěvu, dobře 10 minut trvalo, než si vzpomněla kdo jsme, a začala vzpomínat na mládí....věděla přesně barák od baráku kde kdo bydlel (Loučná pod Klínovcem) a věděla i jměna němců, co bydleli za čárou (přes potok)
Když jsem se zeptal, co měli k obědu, něvěděla, jenom řekla - někde je tady jídelní lístek, tak se podívej... :)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Dotaz na to co to je?

#887 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Zajímavá převodovka. Nevíte někdo, z čeho to je?
Obrázek
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1351151 ... odovka.php

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Dotaz na to co to je?

#888 Nový příspěvek od Shrek »

Nejakej domado trakturek, z ceho je ta naprava, ma to rouru ale Tatra to asi nebude, mysim ze mela zavity na steftech leve a prave, pokud se nepletu... tohle ma oboje prave.
https://photos.app.goo.gl/5C1tghaK3dzkTRqm7
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dotaz na to co to je?

#889 Nový příspěvek od ota »

Shreku, Shreku Jsi tedy ,,mladík". Tohle to je přeci Škodovka jako vyšitá. A přesněji je to Stejšina 1202. Měl jsem doma dva komplety náprav. Měl jsem doma i celou tu stejšinu. Nebo celou ne, měla uplně schnilou podlahu. Takže když jsem jel z lesa a vezl plnej kufr oblic, kastle se šmejkla ve svahu a nešla sešlápnout spojka.
Ta přední náprava má ještě ty tlumiče pákové. Pak už byly klasicky tyčové. A zadní náprava by měla mít ten unašeč bubnu na sazenej na poloose na šestidrážku. Nebyl tam ještě kužel. Ty unašeče většinou srostou v celek a nelze je dostat dolů z poloosy. Měl jsem to tak. Ta trubka je klasika stará Škodovka to tam měla. Jo někde mám i ten rám u zdi stodoly, ne že co kdyby. Ale když jsem Stejšinu rozebral, dal jsem ten trubkovej rám na paletu s cihlama. A nějakou nečekanou manipulací ten rám zahučel za tu paletu. Jinak už tam nebyl. 8)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Dotaz na to co to je?

#890 Nový příspěvek od StaPo3011 »

nebo jsou to obyčejný nápravy ze Spartaka, ne? Novější Oktávie a Felicie už měly na předku místo listový pružiny víceprvek s vinutejma pružinama. A ta trubka vzadu je uřízlej zbytek škodováckýho zadního páteřovýho rámu.
Edit: tenhle to má hezky nafocený:
https://skoda-virt.cz/cz/auta/starsi/10 ... st=3627615
ale předek už má ten novější, s vinutejma pružinama
Naposledy upravil(a) StaPo3011 dne pon dub 19, 2021 6:57 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dotaz na to co to je?

#891 Nový příspěvek od ota »

Dalo by se to zjistit, podle rozměru šířky nápravy. Ta 1202 byla širší. Měla delší poloosy. A myslím, ještě měla uchycení manžet jinak. Ta 1202 měla jen takové malé uzké manžety. Toho spartaka jsem neměl v ruce. Tak nemůžu porovnat odlišnosti. Mohl by tam možná být i trošku jinej převodovej poměr. Co si pamatuju, tak bylo několik soukolí. Jedno mám doma ještě ve voskovaným papítu. Talířové kolo, hruška. Ale myslím, že na Oktávku už.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Dotaz na to co to je?

#892 Nový příspěvek od StaPo3011 »

já a můj bejvalej spolužák jsme měli kdysi oba Felicie, ta moje byla r.v. 1962, myslím.
A koupili jsme tehdá oba dohromady jednu zrezlou Oktávku na ND. Já si vzal z ní zadní nápravu - moje už hlučela v difu, tak jsem ten zadek vyměnil kus za kus, a pásla tam přesně. A pak po letech jsem na ní měnil i ukroucenou poloosu, na silnici, když nebylo možno to po ose odtáhnout (kolo se s utrženým zbytkem poloosy hned za tím kuželem kouslo/šprajclo na vykloktaným zbytku ložiska a nešlo s ním pootočit). Docela zážitek pro tehdy dvacetiletýho mlaďocha :-)

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Dotaz na to co to je?

#893 Nový příspěvek od Shrek »

Mam to schovavat, nebo to presunout do kontiku na pondelni vyvoz? Nbeo, chce to nekdo? Mam davat inzerat?
Oto, jsi mel dneska otevreny okno, asi si moc topil...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Dotaz na to co to je?

#894 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Ota má asi pravdu, když jsem si ten tvůj obrázek zvětšil, tak je vidět, že ty manžety jsou menší než na Spartaku/Oktávce/Felicii, i ten tvar difu u manžet (nálitky pro šrouby) je trochu jinej, to bude fakt asi 1202.
Jestli to má pro někoho na traktůrek cenu nevím (já bych si to po mých zkušenostech s nápravou Felicia na autě rozhodně na traktůrek nedával), spíš jestli má někdo 1202-ku jako historickej stroj, ten by to zřejmě ocenil, zkus to dát na bazoš.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Dotaz na to co to je?

#895 Nový příspěvek od JardaCNC »

Pokud se to " točí" určitě se najdou kupující.
Já tedy nemám zájem, ale určitě budou jiní co budou mít zájem. I o tu přední nápravu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Dotaz na to co to je?

#896 Nový příspěvek od ota »

Měl jsem 1202 nápravu na bazoši asi 3x. Nikdo ani nezavolal. Nakonec se ozval pán, že mu rupla poloosa a že by chtěl jen poloosu. Jestli bych mu ji vymontoval a poslal. No ale co ze zbytkem? Pak asi jinou nesehnal, tak že by co už vzal celou půlku nápravnice. No znovu, co se zbytkem? Kdo si pak koupí půlku nápravy? Nakonec asi fakt nebylo nikde nic, tak si přijel. Ale nápravu jsem musel rošroubovat na dva kusy. Aby se vešla do kufru. No pán docela protivnej. Hnedle slevu a že je to razatý, a špinavý, těžký. A to jsem mu poslal asi 15 fotek které chtěl nafotit. Tu přední tu mám někde na půdě. Tu nechtěl nikdo. No jak to říkám, musí vstát jeden a musíš ho trefit.
Shreku všechny instrukce jsem měl z první ruky. :vysmech: Rozvědka funovala na 1!. I jak byly ty plechy těžký. A jak Jste jeli s bagrem dom a zastavili jste na návsi, to jsem měl otevřený okno, čoudily mi kamna. Najebal jsem je shrabkama od dřeva. A říkám si, co tam stojí dobu. A pak jel ten strejko s kontejnerama a docela pomalu. Však tam toho moc neměl. Co je to 11 tunek v autě. Tuhle ty plechy někdo nabízel na bazoši. Snad 15 000 Kč za jeden! Povídám si tady mají zlatej důl a ani to nevědí! :vysmech: Syn dostal instrukce, aby Jsi neodvezl něco co nemáš!! :vysmech:

vašík
Příspěvky: 1849
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Dotaz na to co to je?

#897 Nový příspěvek od vašík »

Tak jsem trochu uklízel a mám dotaz z čeho to je viko z ČZ
Obrázek
Obrázek
karburátor jaké moto
Obrázek
Obrázek
vzduchovej box
Obrázek
lamela má průměr 18 cm
Obrázek

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Dotaz na to co to je?

#898 Nový příspěvek od staník »

Dekl je na ČZ 125 nebo častěji 150 ccm , taky se jí říkává "Malej pérák". https://www.google.com/search?client=fi ... C4%8Dz+150
Karburátor přesně neřeknu bez čísel označení,jsou nahoře u příruby.Takhle od oka bych řekl že by to mohl bejt nějakej skůtr - podle sytiče.
Ten sice měla i Jawa 559/02 a 559/04 Panelka , ale tam bych typoval větší a trochu jinej tvar.
Filtr je pro změnu Jawa 353/04 Kývačka , je to na poslední typ s doutníkama a bošárnou na hlavě a měla fabky na kastlíkách.
Lamela netuším,to není můj obor :-/
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14666
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Dotaz na to co to je?

#899 Nový příspěvek od DanculSK »

lamwla vypada na škodovku 100-vku
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Dotaz na to co to je?

#900 Nový příspěvek od pavel sk »

Velky filterbox je s Jawa 350-360 lebo ma startovaciu klapku. Ten karborator ma sitič, KLudne by to mohla byt Jawa 250 -559 (panelka). Akurat ma ine vičko plavakovej komory. Lamela moze byt so skody 100-120 (uzovka) S tychto aut tie lamely pasuju aj do horskej kosacky MT 08-046.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“