Elektrické řetězové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
dragonfly
Příspěvky: 276
Registrován: stř zář 21, 2011 9:00 am
Bydliště: Drahoňův Újezd

Re: Jaký je váš názor na elektrické řetězové pily?

#16 Nový příspěvek od dragonfly »

Velmi pozitivní, vpodstatě když nemusím, na běžné řezání okolo baráku i na topivo na dvoře benzinové pily vůbec nevyndavám. Je lehká, bez vybrací, provoz zdarma, když nepočítám eletriku, leju do toho jen olej na mazání řetězu (nějakej převodovej ze zásob). Jinak používám Makitu, 1800W, lišta cca 35 cm, už 5. rok.

Paťas
Příspěvky: 579
Registrován: pon říj 25, 2010 8:50 am
Bydliště: UherskoBrodsko

Re: Jaký je váš názor na elektrické řetězové pily?

#17 Nový příspěvek od Paťas »

Mám Dolmar ES 2135 lišta s osou motoru. Pořezala zatím 40kubíků dubu rovnou na polena. 8) Jede jak šlak, žádná údržba kromě občasného vyčištění,nabroušení řetězu a pod. Co jsme se bavili s klukama na netu co jo mají tak je větší spotřeba oleje na mazání lišty. Po záruce si přiškrcují hadičku, já to neřeším oleja mám kolik potřebuju.

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Jaký je váš názor na elektrické řetězové pily?

#18 Nový příspěvek od Codza »

Přestože mám doma nějaké motorové pily tak mám taky elektrickou jak Paťas /Dolmar ES 2135/, občas potřebuju řezat v skoro uzavřeném prostoru,kutilsky se bavím s primytivní stolařinou /uřezat 150cm desky s kusu co má 4m ,35cm šířku a 3,2cm tlůštku samému moc na cirguli nejde a na šmigec bych sa mohl vy..../.Normálně sňů řežu slabší palivo na polénka v době kdy neni dobré otravovat sůsedy řevem motorovky.
Zažil jsem motorovku kterou si nařezali dřevo na zimu a za rok když ji zase vytáhli tak musela svíčka ven, trochu oleja do válce a opatrně klíčem přes spojku rozhýbat.

Uživatelský avatar
vizovjan
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 20, 2009 11:44 am
Bydliště: Vizovice

Re: Jaký je váš názor na elektrické řetězové pily?

#19 Nový příspěvek od vizovjan »

U nás máme na šmidlání doma už hodně přes 10 let Stihl s výkonem 2200W (tehdá stála mám pocit 8 tis.)a je to pila sice taková lenivější, ale kromě trojích uhlíků a dolévání oleje (jede na friťák) žádný problém. Teď se s ní už tolik nedělá, ale dříve se s ní udělalo přes 40 prm dřeva ročně (celkem těch 400 prm udělala určitě) a takže za mne na řezání u domu elektriku doporučuju, sice nevím, co je teď dobré koupit, ale ta tichost, levný provoz a jednoduchá údržba za to podle mně stojí.

Soused má nějakou novější elektrickou pilu snad Black n Decker za pár šupů a taky s ní udělá těch 15 kubíků...
Zetor 7245, 3011, 12145 s čelňákem, diskový štěpkovač Junkkari HJ 5G a bubnový štěpkovač Heizohack 6-400, video při práci http://www.youtube.com/watch?v=XWM-i42P ... ture=share nebo starší http://www.youtube.com/watch?v=MSvnIdqCtQI

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Jaký je váš názor na elektrické řetězové pily?

#20 Nový příspěvek od filo »

Zdravim...

IMHO kolem baraku a na porezani dreva co lezi na dvorku je slusnejsi elektrika lepsi. Slusnejsi myslim neco jako Narex, Makita/Dolmar v cene kolem 3000...

Pouzivam starsi verzi Narexu EPR 35 tusim...

Vyhody elektriky
- zapnu, vypnu, zadny neustaly startovani
- nesmrdi, mnohem min kravalu
- je lehci nez benzinova a neklepe se.
- nizsi provozni naklady.

Nevyhoda je jasna, musi clovek za sebou tahat kabel...

Honza

Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Elektrická pila samodomo

#21 Nový příspěvek od P.S. »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pajik_CZ
Příspěvky: 441
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:06 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Elektrická pila samodomo

#22 Nový příspěvek od Pajik_CZ »

trosku kratka lista, ne? :)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Elektrické řetězové pily

#23 Nový příspěvek od martin z »

Z toho jde strach. :-)

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Elektrické řetězové pily

#24 Nový příspěvek od DonKarlos »

El. pila - za mě: 8)

Používám Dolmar ES2136 (2000W, lišta 35cm). Mám ji zatím 1. rok, takže na nějaké velké závěry to ještě není. Ale prozatím si nemůžu stěžovat. Síly má celkem dost, s přehříváním jsem se zatím nesetkal. Používám hlavně na odkory, ale nelekne se ani tvrdého. V lese používám Husquarnu 55. Hmotnostně jsou ty pily na tom celkem podobně, ale pro mě byl zásadní hluk a provozní náklady. Nechci hlukem zbytečně otravovat sousedy a taky mi přijde zbytečné opotřebovávat o dost dražší pilu na věci, které zvládne za míň peněz elektrická. Není to totiž jen o benzínu, ale taky je to o ceně lišty a řetězu. Kabel mi až tak nevadí. Netancuju s tím po celé zahradě, ale +/- na jednom místě.

Samozřejmě to není jak s benzínovou. Ta má větší rychlost řetězu. 17,4m/s proti 14,5m/s. A to asi udělá svoje. Nicméně, když jsem el. pilu vybíral, všiml jsem si, že třeba Narex má taky modely s rychlostí řetězu okolo 17m/s. Na druhou stranu mi přijdou za ty prachy takové plastové. Ten Dolmar má aspoň pohonnou část (tělo převodovky, převody) z kovu. Tak snad to cosi vydrží :)

Karel

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Elektrické řetězové pily

#25 Nový příspěvek od mufik »

Narex s tou větší rychlostí řetězu mám, jede si myslím srovnatelně s benzínovou.Když se jí ale hodně naloží tak občas vypne tepelná ochrana motoru.Na běžné řezání kolem baráku dobrá.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Elektrické řetězové pily

#26 Nový příspěvek od pepanek »

Já mám taky Narex EPR 35-25 HS- tj 17m/s, pěkná práce, občas se přehřeje- dělám s ní velké špalky, rozdíl mezi levnější- jiná řetězka větší a jiný řetěz delší o zub. Toť vše:) za ty prachy?

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Elektrické řetězové pily

#27 Nový příspěvek od DonKarlos »

mě by zajímalo, jak je to myšleno, že občas zabere tepelná ochrana. To jako že musíte chvíli čekat až to zchladne? Nebo se jen jakože zastaví a při opětovném zmáčknutí spínače se zase rozjede. Ta moje Dolmarka se totiž chová podle té druhé možnosti, tz. že při řezání občas dojde k zastavení pily, ale když spínač pustím a zmáčknu znovu, pila jede dál. Nemusím čekat.

To jen ze zvědavosti :friends: Řezání zdar :)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 905
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: Elektrické řetězové pily

#28 Nový příspěvek od pepanek »

Ne ten první způsob. Čekáš až vychladne a zatím štípeš a nakládáš :'(

Uživatelský avatar
DonKarlos
Příspěvky: 476
Registrován: ned črc 19, 2009 1:10 pm
Bydliště: Novojičínsko

Re: Elektrické řetězové pily

#29 Nový příspěvek od DonKarlos »

Aha. Nadruhou stranu, tak aspoň třeba spočne i obsluha pily. Jinak by někteří jeli od nevidím do nevidím a humplovali si zdraví :)

Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické řetězové pily

#30 Nový příspěvek od Jakub »

Ahoj, máme Dolmar ES 2140 , tedy lišta 40 cm, už pár let, ale takřka od začátku je problém s nedostatečným mazáním. Olej M6AD a podobné, tedy žádná eko lepidla, piliny ztopíme. Známý měl tu samou se stejným problémem, prý skříplá hadička. Rozdělal jsem kryt, hadička je opravdu velmi měkká, náchylná na zalomení v ohybu. Natvaroval jsem ji, složil ... a nepomohlo. Tak jsem ještě pilníkem zarovnával dosedací plochu pro lištu na straně mazání, aby nic neteklo bokem. Taky nepomohlo, prostě to čerpadýlko dává málo...
Tak jsem ji dal včera na servis a uvidíme. Vlastní vinou jde o pozáruční. Jinak supr pila, výkonná, s podélným motorem, ale to mazání dost kazí dojem, přecijen řezat s plechovkou oleje a štětcem není moc praktické.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“