Elektrické řetězové pily

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 881
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:18 pm
Bydliště: Vel. Opatovice - BK
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické řetězové pily

#31 Nový příspěvek od Jakub »

Tak Dolmar se vrátil z opravy, cena 350,- .... a maže to stejně blbě, jako předtím, řetěz horký a suchý. Když pozvednu řetěz z lišty, tak na záběrových zubech jakýsi náznak filmu. Ale klasický test odstřikem, to musím tak dvě minuty točit nad čistým papírem, než se tam začnou objevovat první kapičky. Celkem zklamání z této pily, byla by to tak supr šikovná, obratná pila, ale takovýto detail ji umí pěkně zkazit.
Kdo maže, ten jede!

Zetor 25 A

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Elektrické řetězové pily

#32 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked v zaruke tak ju odniest este raz a reklamovat a ked uz po zaruke tak rozobrat a odpojit hadicku od nadrzky a dat novu a potom pozerat ci ide olej z cerpadla a ci je z cerpadla priamo do kanalikov alebo tiez este z vyvovu z cerpadla dalsia hadicka a+ ci este ked je ventil na regulovanie prietoku a postupnym skusanim sa da zistit vadny kus ci hadicky,ventilu alebo cerpadla

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Elektricke retazove pily

#33 Nový příspěvek od Atlan »

Este niekto na domace pouzitie tie smradla ve veci, co potrebuju zvysenu opateru paliva pouzivate?

Ja som kupil tu malu baterkovu z lidla, na moje smudlanie starych stromov to staci, sused co pritapa kozubom mimo sezonu uz tiez odlozil benzinovu a pili to sthil na baterky.

Tak predpokladam ze na domáce prace uz benzin nikto nepouziva. To ticho okolo.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Elektricke retazove pily

#34 Nový příspěvek od DYK »

To, co popisuješ svědčí jen o tom, že jsi celou dobu ani benzínovou pilu nepotřeboval, když ti stačí aku Lidl. A aku Stihl fakt není aku Lidl.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke retazove pily

#35 Nový příspěvek od Atlan »

A ja som niekde tvrdil ze je?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Elektricke retazove pily

#36 Nový příspěvek od mastnacek »

Mam Dolmarku na 220, dobra pila. Nekdy beru prodluzku a Dolmarku, nekdy benzinovku HQ. Pilu na baterky bych si jeste nekupoval, mozna za 30 let.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektricke retazove pily

#37 Nový příspěvek od fikejz »

Atlan píše: stř bře 30, 2022 12:01 pm Este niekto na domace pouzitie tie smradla ve veci, co potrebuju zvysenu opateru paliva pouzivate?
Je to o tom mezičlánku mezi pilou (případně jiným nářadím) a matičkou zemí. Za nějaký čas se budeš divit, ale i baterky aku pil potřebují péči.

A chtěl bych tě vidět s bateriovkou pořezat za den co s benzinovou na několik nádrží. V sobotu se soused snažil přešmrdlat aku od De Waltu ve dvou místech kmen jabloně, co jsem mu traktorem vytrhl, abych mu ho mohl i rozštípnout. Snažil se tak dlouho až mi došla trpělivost a vytáhl jsem z traktoru H55 a za pár vteřin nebylo co řezat. Tak pak už se věnoval jen nakládání na motůčko a odvážení toho co jsem s jejich mladým rozštípali, po té co jsem to tedy nadělil tou H55kou.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Elektricke retazove pily

#38 Nový příspěvek od jenicek »

Taky jsem se dřív aku pilám smál. Máme 3ks benzín HQ. Pak jsme s hasičema dělali šalunk na most a známej (důchodce) měl bateriovku HQ. Na tohle úplně super, žádný startování, prostě cvak a jedeš.
Protože mám aku vrtačku, rázovej utahovák a flexu Makita, tak jsem šel do pilky Makita na dvě 18V aku, mám 5Ah. To samý mám křoviňák. Na drobný práce okolo baráku či na zahradě úplně super. Můžeš to v pohodě vytáhnout v neděli po obědě, žádnej řev, žádnej smrad. Výdrž cca jako 1/2 až 3/4 nádrže benzínový pily, podle toho co se řeže. Ideální pro důchodce, kterej v kuse jednu nádrž ani nevyjede. Dělá s tím mladej nebo žena, občas já.
Jasný, že s tím nepůjdu do těžby nebo dělat palivo na celou zimu. Taky to chce mít víc nářadí, aby se baterky využily i přes zimu, nebo brzo zdechnou.
Jo a sousedoj asi nikdo neřek, že se to občas musí nabrousit, tak mu to vyřiď. :D

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Elektricke retazove pily

#39 Nový příspěvek od fikejz »

Řetěz měl ostrý dost, jen na tu pilku toho bylo už mnoho a to co jsem dohnal já výkonem (a delší lištou) on by musel dohánět otáčením kmene. To se ale i s kořeny nedělá úplně snadno. ;-) Neber to tak, že bych nad elektrikou ohrnoval nos, jen všechno má svoje.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Elektricke retazove pily

#40 Nový příspěvek od jenicek »

No tak pokud to byla pořádná kláda ještě s bambulej s hlínou, tak to je jasný. Takys to netahal zahradním traktůrkem :smich:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke retazove pily

#41 Nový příspěvek od Atlan »

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Elektricke retazove pily

#42 Nový příspěvek od Navarson »

Na finální nakrácení špalků (33cm) z uložených schnoucích metrů používám elektrickou řetězovku, páč porcování probíhá ve stodole na koze a benzínovkou bych se za chvíli přiotrávil, navíc ten kravál. Mluvím o pile do 230V zásuvky.
Vínou častého spínání motoru pily při řezu každého špalku a následné činnosti brzdy řetězu se tato dost rychle zahřívá.
U Hechtu se zahřála brzdná pružina natolik, že roztavila plastové soukolí pohonu řetězky.
Tak sem vzal pilu z lídlu 2200W a a ani ne po 100 řezech shořel motor. A taky řetězka nejspíš od brzdy horká jak kamínka. Ještě že se to stalo v těch 90 dnech, kdy sem jí mohl vrátit.
Teď mám Narex EPR 45-25 a ta se nehřeje. Asi má brzdu řetězu jiné konstrukce, než tu třecí spirálu. Osadil jsem řetěz s SK zuby a můžu říct, perfektní dělník. Mám ji v koze trvale upnutou v držáku, páč olej na řetěz se leje hezky zvrchu, tak jí ani nemusím vyndávat.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Elektricke retazove pily

#43 Nový příspěvek od jenicek »

Na tohle co tu popisuješ je podle mě ideální cirkulka s kolíbkou. Samozřejmě si to dělej jak chceš, jen by mě zajímalo, proč řetězovka?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricke retazove pily

#44 Nový příspěvek od Atlan »

Netreba 3f, mensi hluk, retaz nabrusi kazdy. Bezpecnejsia prevadzka.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Navarson
Příspěvky: 826
Registrován: úte kvě 28, 2019 9:45 pm
Bydliště: u Nepomuku

Re: Elektricke retazove pily

#45 Nový příspěvek od Navarson »

Protože po válečkový dráze kozy se ten špalek nebo i delší kláda posunuje k dorazu s mnohem menší námahou než v kolíbce cirkule. Lesáci mi vozej na vyvážečce dříví ve dvoumetrech a ty tenčí můžu řezat na koze rovnou, Nevím jak dlouhej klacek se dá položit do kolíbky. Navíc ty dvoumetry po přivezení tou elektrickou řetězovkou na dvoře půlín na uskladnění a nemusím při tom dělat kravál na celou náves.
Sekací traktůrek Hayter H1842.....V podstatě Countax z roku 1995
Babetta 207 chopper....................Prostě brutální mašina
UNC 045 Detvan.........................Nakladač malý, ale šikovný

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“