dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#1 Nový příspěvek od tiger »

Ahoj,přemýšlím,že bych si pořídil k vánocum dílenskej vozík něco jako tohle http://aukro.cz/dilensky-vozik-se-zasuv ... 73544.html Má ho někdo?Za ty peníze asi nemužu čekat žádný zázrak,ale třeba by to k vrtačce stačilo(měl bych to na vrtáky,hlavičky atd.
Dělal si někdo doma něco takového :) ? Vyrobit kostru by nebyl problém,ale nevím jak na šuplíky.Ty bych asi udělal z plechu 1 mm a použil nějaký kuličkový plnovýsuvy.Počítám,že materiál taky na něco vyjde,ale kvalita bude oproti těm levnějším někde jinde.
Tak jestli někdo něco dělal,tak uvítám rady,fotky,nápady :) hlavně ty šuplíky :)

Děkuji

ondra66
Příspěvky: 215
Registrován: stř pro 21, 2011 8:09 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#2 Nový příspěvek od ondra66 »

Řekl bych, že když vezmeš čas který tím strávíš tak ty 3 tis nejsou tak moc ;)

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#3 Nový příspěvek od tiger »

Vzhledem k tomu,že ted přes zimu budu bez práce tak ten čas snad bude :)

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#4 Nový příspěvek od frturek1 »

taky sem resil podobnou otazku ale caso se s naradim stehujem ruzne venku takze sem sehnal starej psaci stul, trochu postuzil dal bantamovy kolecka udelal nejaky drzaky na klice tri suplata tam byli a jeste chci nejaky dodelat malej sverak sem si tam dal a nestalo me to skoo nic

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#5 Nový příspěvek od Tata »

tež jsm řešíl otazku ted mam doma 3skříne na vykres A0 a asi pujdou do hutí takže jsem si pomohl a nic nemam a vyhozeno 2,5t
idealni jsou bedny co byly u rysovacich prken 2nizke a jeden hluboký šuplík ja to předelal na 4nizke je to skladačka ale moc se už nevyskytují sám je ješte zhaním
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#6 Nový příspěvek od Tata »

a zištoval jsi cenu plechu nebo máš možnost levného
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#7 Nový příspěvek od vitex »

Kdysi jsem tady jeden nabízel.Šuflíky jsem dělal dřevěné.Bočnice a čela ze smrku,dno z překližky,pod to kluzné lišty z tvrdého dřeva a pouze jsem to sešrouboval vruty.Rám vozíku z jeklu a úhelníku.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#8 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, s tím plechem dělám a taky jsem si povídal, jestli si neudělat nějakou tu almaru. Asi dvě jsem si vyrobil. Ale nedostanu se na tu pohyblivost toho co je vyráběné od firmy co to dělá. Pokaždé ja tam někde trošku manší nebo větší vůle a stojí to za prd. Šuplíky jsem dělal jak kdy, 1 - 2 mm plech. To je různé. Ale chce to potom to napasovat pěkně do té almárky. Taky jsem vyrobil almárku, ale chtělo by to posadit na ty pojezdové lišty. To jsem nedělal. Klasika vinglíky pod šuflík. No funguje to, ale ty lišty by mastily!
Plánuju si tu přístavbu dílny a tuhle jak jsem byl pro revolver, pán tam měl takové ty klasické šuflíky co jsou pod kancelářskejma stolama. Dolů se dají kolečka a už se do toho hymlijou věci. Některé ty šuflíky jsou plastové. Tak když se tam objeví bordel, snadno se to vytře. Když se natrefí firma co obnovuje invertář, jsou rádi, že si to někdo vezme za odvoz.
Musím si u kámoše nějaké ty šuflíkové sestavy objednat. Nechce se mi ty sestavy šuflíků vyrábět a to s tím dělám. Stejně to není ono, jak to mají ti Číňaňi! :D
No a ta cnovka na tom aukru není až tak špatná. Koukal jsem na prodejce a má toho tam víc i krapet levnější.

Uživatelský avatar
hombre
Příspěvky: 234
Registrován: stř dub 08, 2009 6:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#9 Nový příspěvek od hombre »

Před léty mi šef koupil tenhle origo plechový za 6k a můžu říct že nic moc.Plech 00 nic,barva bez základu atd.Když jsem ho naplnil vercajkem tak měl přes metrák a při prvním poposunutí na kolečkách se mi převrátil.Doma bych si ho ale jinak opečovával a za tu cenu bych ho asi vzal.Mám ale v ponku dost místa tak ho zrovna nepotřebuju.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#10 Nový příspěvek od vitex »

Pojezdy jsou samozřejmě nejlepší ale ta cena,A levné nábytkové nic nevydrží.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#11 Nový příspěvek od Tata »

v praci jsem měl od wuřta a pohoda nevím co jsem vtom měl ale oproti ostatním byl neuvěřitelně težky ale normalně se naněj dalo vylezt a kolečka v pohodě, zlatý stolik je mi poněm smutno :'(
ted jsem vyfasoval tu zavíraci basu a brzo bude třeba kolečka
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#12 Nový příspěvek od tiger »

Tak jsem se nakonec rozhodl,že si stolek vyrobím.Nákou inspiraci jsem našel na netu..Asi nebude tak pěknej jako ty kupované,ale doufám že aspon bytelnej :)
Možnost sehnat za lacino plech nemam tak ho budu muset koupit.Puvodně jsem to chtěl dělat z 1 mm silného plechu,ale nakonec jsem vzal 1,5 (bude se mě to líp svářet a šuplíky budou tužší.Za tři tabule plechu zaplatím cca 1600 kč.
Velikos šuplíku bude zřejmě 60 na 40 cm,7 šuplíku bude vysokých 8 cm a tři šuplíky asi 15 cm.
Tabule rozstříhám u jednoho pána na padacích nužkách a ohnu si to u známého.
Jsem zvědav jak to pak pujde posvařovat k sobě :)
Pojezdy vezmu tyhle http://www.ironstyl.cz/kovani/eshop/19- ... -s-dotahem
Šuplík by měl vyjet skoro celý,nosnost píšou 45 kg což je pro mě uplně dostačující.
Nejdřív chci udělat šuplíky a až pak bych svařil kostru-ta bude z jeklu.Celý to pak opláštím plechem(mělo by mě zbýt ze šuplíku,ale to mě bude asi líto na to použít tak seženu 0,8 , ale to je ještě daleko :)
Nákou tu kačku do toho vrazím tak snad se to povede 8)

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#13 Nový příspěvek od Deane7 »

Tata píše:tež jsm řešíl otazku ted mam doma 3skříne na vykres A0 a asi pujdou do hutí takže jsem si pomohl a nic nemam a vyhozeno 2,5t
idealni jsou bedny co byly u rysovacich prken 2nizke a jeden hluboký šuplík ja to předelal na 4nizke je to skladačka ale moc se už nevyskytují sám je ješte zhaním
Presne to mám, ale som to šupnul do stolíka dovezeného z práce.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
tiger
Příspěvky: 372
Registrován: stř bře 11, 2009 1:48 pm
Bydliště: Lomnice nad Pop.

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#14 Nový příspěvek od tiger »

Přidávám fotky z výroby vozíku :)
Přílohy
P1120737.JPG
P1120915.JPG
P1120754.JPG
P1120751.JPG

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#15 Nový příspěvek od vitex »


Odpovědět

Zpět na „Ostatní“