dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#31 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já to chci jako vozík na nářadí do auto servisu a taky tam ani nechci nacpat všechno nářadí, prostě tam nepotřebuji mít 15x klíč 10, potřebuji přehledně to někam naskládat a hlavně aby úklid nářadí po práci byl rychlý, jak je to složitě a na dlouho, tak to nefunguje.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#32 Nový příspěvek od vitex »

Pár(asi deset) dílenských vozíků jsem vyrobil spíše pro pracovníky montáže obráběcích strojů.Někde se tady dá dohledat fotka.Je to trošku pracnější ale můžeš naložit cca 400 kilo nářadí a vyjet i před dílnu.Pokud budete mít zájem,nafotím znovu a můžu poradit s výrobou.

Sadra17
Příspěvky: 6079
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#33 Nový příspěvek od Sadra17 »

Veteranista! píše: Jarda: není to malé?tam už těch 15 stovek na ten horní nástavec se mi moc nezdá a úplnou plochu nahoře asi nepotřebuji, stejně se tam pak jen hromadí nářadí, které během práce odhazuješ.
jak se to vezme, v šuplíkách mám šroubováky, kleště, klíče, kladiva+ majzlíky, imbusy+ ořechy atd....
u mě byl hlavní účel to abych měl všechno co používám pohromadě a neběhal pro každej klíček :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#34 Nový příspěvek od staník »

Zeťák mi sehnal vozík Gedore: https://www.google.com/search?q=gedore+ ... FRE3h5iT1M:
Teď si hraju a sháním po burzách nářadí Gedore :smich: To jen kdyby jste někdo chtěl pomoci 8) :smich:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#35 Nový příspěvek od vitex »

Ahoj :friends: ,špičkové nářadí Gedore se blbě schání.Osobně mám pár kousků,které bych Ti klidně věnoval ale musíš si je u mě najít. :smich:

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#36 Nový příspěvek od staník »

Že bych si vzal dovolenou a jel ti přerovnat vercajk do dílny? Vzal bych sebou nějaký dobrý pití-aby jsme na to líp viděli 8)
No mám ještě celou loňskou dovolenou tak by to šlo :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#37 Nový příspěvek od vitex »

Není problém.Zatím marodím do konce víkendu.Jenže bez neschopenky na loňské dovolence.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#38 Nový příspěvek od staník »

No já ji vybrat musím,měním zaměstnání. :friends:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#39 Nový příspěvek od ota »

Já mám uplně nejradši na klíče plastovej odkapávač na příbory. Soused mi jednou jeden dal. Na co mi to dáváš? A on třeba se ti to hodí. Chodil jsem s tím po dílně. Položil na stolek. Pak jsem do toho dal vrták s morse. Pak hlavičku s navrtávákem. Kruci to není tak špatný! A používal to u soustruhu. Soused přišel a hele jak se ti to hodí! Samo že jo, dotahej mi jich víc. Až to potkáš někde. Další mám na tom vozíčku červeným u frézky na klíče.
Já mám právě stolky na věci k mašinám. Nářadí a šroubováky, klíče mám na takovejch plechovejch držákách na zdi. Ty jsem si kdasi nadělal. Jinak v ponku v šuplíkách. Tuhle jsem něco hledal a vytahnul druhý šuple ven a najednou jeb slítlo na zem. Namazaným dolů to se ví. Je to s pilníkama a kouskama odřezků plechú. Tak jsem udělal takové přepážky a navařil do vnitř. Všechno přerovnal a nasadil na místo. Syn pak vytahnul šuple a krucíš, to je to srovnaný. A já kdybys viděl co se mi stalo. Celí jsem ho měl na podlaze. :vysmech:
K soustruhu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
K frézce.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No a nejnovější verk v dílně u pásovky. Není ještě komplet narovnanej. Mám tam složenej dole matroš na malej ponk pro svěrák do nové dílny. Pak to tam ještě trochu přidám.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#40 Nový příspěvek od staník »

Koukám že máš v dílně stejnou kalkulačku :smich: V druhý mám ještě tu starodávnou co jí svítí čísílka zeleně. Vždycky ji musím poprosit aby začala počítat.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#41 Nový příspěvek od vitex »

Staníku,copak to?Oto,až přijedeme,dovezeš nám ukázat ty vozíky s nářadím před barák,jo?

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#42 Nový příspěvek od staník »

Víťo to se už tak někdy stane.
Až Ota poveze ty vozejky tak já teda budu stát určitě nahoře ,někde u zahrady aby mně to nepřejelo až to vyrazí na křižovatku.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#43 Nový příspěvek od ota »

Jo hochu ta se mnou prošla pár roků strojařiny! Když jsem nastoupil v nástrojárně, koupil jsem si ji. Ta se mnou jde po firmách a teď ji mám tady u rysplotny. Zejtra se mnou bude počítat, budu nádrhem orýsovávat čtyřhrany z čela budou 4 díry se závitem. A musí to být na 45° tak bude ještě prisma kostka v pernamenci. Jako by to nemohlo být v ose. Tak bude počítat osy souřadnic děr. No mám ji snad přez 30 roků! A pořát maká. Poctivá komunistická mašina. Možná za tu dobu druhá baterka v ní bude. V druhé dílně mám ještě jednu stejnou. 8)
Jo Víťo, dám nabít baterku u ještěrky a vozíky vezmu oba dva najednou ven. :vysmech: Však ten domádo jsem schválně vyfotil jak je na středu prohnutej tím nákladem. No však jsem přeci ta ,,socka" na všechno. Tak vozíku se prohýbá podlážka.
Hoši to nic není. Ale kdyby vyjel ponk to by bylo jako válečnej tank Tygr! Ten má slušnej ,,pancíř" v sobě. Ten by ani ještěrka nevyndala! :vysmech:
Naposledy upravil(a) ota dne stř dub 10, 2019 11:01 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#44 Nový příspěvek od vitex »

Neboj,nepřejede.Kolečka se vyvalí ještě před vraty.
Oto,na ještěrku zapomeň,pouze po vlastní ose.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: dílenský vozík - vyrobit nebo koupit?

#45 Nový příspěvek od staník »

To šufle nalevo s novejma nožama má určitě přes půl metráku. To bude rachot až to pojede brankou.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“