NEHODY TRAKTORÚ

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#691 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tohle je ta Jablonecká lahůdka .Lovecká je hlavní.Sokolí se dřív jezdilo od školy(teď už je zjednosměrněná od Bažantí a Sokolí) takže když se dřív jelo od školy Sokolí přibrzdilo se a juklo se do prava do Bažantí,vona to teda byla jednosměrka,ale von to vyžadoval,kdyby tam jela třeba sanitka a pak mi školitel,majitel autoškoly a kdoví jaký má ještě funkce tvrdil že ještě musím dát přednost,když tam někdo vlítne z hlavní z Lovecký a odbočí do Bažantí.viz. nákres https://mapy.cz/dopravni?mereni-vzdalen ... 6bNUOGMwOO .že je furt na hlavní(lepší je to klapnout na leteckou).a myslel to naprosto vážně.to mě znejistilo,takovej instruktor.když jsem mu vysvětloval že podle nákresu jsou to dvě křižovatky a že on mi má dát přednost.jelikož mi kříží cestu odbočováním ze Sokolí do Bažantí v protisměru,já jedu přímo k Lovecký,kde na hraně dávám Lovecký přednost. diskuzi utnul,že nemám pravdu,že je to jedna křižovatka,ale něco v něm hlodalo.asi hodně lidí tam vydusili. pověstnej jabloneckej komisař Čech neprávem a koukám že to tam už změnili..radši....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#692 Nový příspěvek od fikejz »

Ty dvě křižovatky jsou v obou případech DVĚ křižovatky těsně za sebou a tedy celkem jednoduše a jednoznačně řešitelné. Jde jen o to ve kterém místě dát blinkr. Koukám, že u vás autoškola i komisaři jsou fakt výkvět. Vůbec podle toho co ti pán tvrdil.
I v Čechách vždy platilo, že při změně směru jízdy (typicky třeba křižovatka, kde hlavní uhýbá lhostejno zda pod pravým úlem, nebo jde jen o Y) se DÁVÁ znamení o změně směru jízdy. V poslední době se to ovšem vyvinulo tak, že můžeme být rádi, když vlastníci řidičáků blikají alespoň tehdy odbočují-li vlevo! Dementi. Ono vůbec to co se na cestách děje je horor. Řidiče, co zacouvá ze silnice do místa odkud není při vyjíždění na silnici výhled aby pohledal. O tom, že z takového místa může vycouvávat do silnice jen za pomoci náležitě poučené osoby už neslyšel asi vůbec nikdo!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#693 Nový příspěvek od Sniper »

To je tak, když se valí na plný plyn :-/
Uvažuji, kdy jsem já naposledy potřeboval v provozu brzdit? Tohle prostě nepochopím.
Holt mladý věk a dobrá zkušenost, snad se poučí 8)

https://olomoucka.drbna.cz/zpravy/dopra ... .sznhp.box
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#694 Nový příspěvek od ota »

Snipere to je hned! Sám jsem něco podobnýho zažil. Akorát jsem neboural. Zaskakoval jsem za pantatíka ve žních. Ráno mi ukázal jak jezdit pod kombajnem a šel na kombajn a já odvážel. Traktor Z 7711 a za tím 7t s nastavkama na balonech. Nasypal a valím na polní mlat. Asi při tretí jízdě po silnici vyletěl motorkár z vedlejší a chytil šmejra. Dupnul jsem na brzdu. Nebo s plným vlekem nedupneš, ale s citem brzdíš. Šlápnu na spojku a nic. Chciplo mi to s kvaltem. Dopiče měl jsem toho plný pazoury. Motorkář to vybral a odficel. Koukám co se stalo? Samolitr pantatík kolem sedačky narovnaný kameny. Krásný kulatý křemeny. Jak jsem zabrzdil, šutry vlítli dopředu a jeden za pedál spojky. Bejt to pedál brzdy to bych asi čuměl! Hned jsem vzal kýbl a šutry mu do něj vyházel. Všechen bordel co tam měl dal vrchovatý dva kýble. Od podkov, kamenů, želek, pojistek na RU5 po podkladky vajec. Neskutečný co tam všechno měl. A jak pičoval, když do traktoru pak sednul. Kde jsou ty moje poklady! V garážích v kýblech!
A jednou jsem jezdil a on že helé přibržduje vůz. Hajzlovina to utiká a musíš rychle vzit za ručku a zatáhnout a hned pustit. Koukej takhle a ukázal. Jasně to půjde! Jedu v koloně za kombajnama poslední. Zezadu vidím jak mě dojel mlíkař s cisternou a jede 2m za mnou. Čůráku dej odstup a trochu jsem zpomalil a zajel ke straně aby mě předjel. Ne jel za mnou. Před křižovatkou stál s majáčkem zastavil dopravu a mi jeli volně furt. Samolitr vůz si vzpoměl a už jsem cejtil jak začíná přibržďovat. Vzpoměl jsem si na radu pantatika. No nešlo mi to jak jemu. :D Vlečka šmejrem všechny kola a mě chcipnul traktor. Mlíkař to do mě málem napasoval. Naštěstí to vyšlo zrovna ve chvilce, že jeden pražák byl netrpělivej v té křižovatce a vlít tam autem. Tak to vypadalo, jako by se lekli ti předemnou a prutce zabrzdili. Mlíkař vylezl z auta a prej ,,to je čůrák pražák zasranej, já to do tebe málem kvůli němu napasoval"! První fůru na mlat a povídám to klukovi s manipulátorem co rozhrnoval obilí. A on no to je blbej brzdič. Dědek s tím jezdí asi 10 roků. Zajel jsem zrovna k dílně a vedoucí šáhnul do regálu a podal novej. Konečně to dědkovi bude brzdit jak má. Dal jsem ho tam a byl pokoj. Pantatík pak když jezdil zase on ,,co jsi mi s tím traktorem uďál!" :vysmech:

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#695 Nový příspěvek od Lukashil »

Otiku takhle tady jeden mistni byl alergickej na funkcni kontrolky. "Nevim na co to je, tak jsem vytrhl draty at me to neznervoznuje"

Jak si tihle dedove na masine vypestujou svuj zvyk, je za trest jim na to sahnout.

V praci na 7245 celak, jak se doslapla spojka nadoraz celak nesel (vypla elektrovzduchova nahonovka cerpadlo), kabely jsem zaizoloval, a stejne palili spojku v polozaberu jeste celou sezonu, ze jsou na to zvykli... :smich:
Stydím se za tuto zem

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#696 Nový příspěvek od duchodce »

No u nás v úterý nešel celé odpoledne proud .Dnes jsem se dozvěděl proč. Opět ve vedlejší vsi vyrostl traktoristovi uprostřed pole sloup ...Přesně nevím co se stalo ,noviny to přešli ,info je od rozvoďáků...Nevíte někdo co se stalo , mělo být v katastru Bradlecké lhoty ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#697 Nový příspěvek od oco13 »

Syn mi prehodil z tiktoku video :shock: Neviem kde to bolo, ale dávajte si všetci na cestách pozor.
https://www.tiktok.com/@tolika.r/video/ ... ll7MT&_r=1

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#698 Nový příspěvek od ota »

Oco bylo tohle video tady myslím tak před rokem. Všichni to zkrytizovali. Nejlíp toho traktoristu na místě zastřelit jak ho peskovali. A nakonec to bylo v Polsku někde.
Duchodce to je hned. Jezdíš si v traktoru, navigace řídí a koukáš si na telce na film. Některé navigace sloupy neumi. Tak do něj vjede jedna dvě. Tuhle koukám, jak je za náma pole po řepce. A jezdil s podrývákem a podrýval souvratě a kolejáky. Koukám na ty kolejáky podryté a říkám si, co ten kluk dělal? Však je to všechno do zatáčky? No on nastaví v navigaci kde byly kolejáky v porostu a traktor si volantuje sám. On by je jinak na podmítce nenašel. Navigace si je pamatuje. A kopírovala je. Bez porostu se mi to podrytí zdálo jak když pes chčije. No a navigace věděla kde byly. Starší syn když připravuje taky kouká na telku. Ale nemá v poli sloupy. Když jo, objezdí je nejdřív a navigace tam už pak traktor nenavede.
Tady se kdysi dávno stávalo, že jezdili s Détkem a orali na směny. V noci strejko v Détku usnul a přeoral silnici. Že přeorali cestu, z toho si nic nedělali. Že zajel do lesa a Déťík se opřel o strom a chcípnul motor, to se taky párkrát stalo.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#699 Nový příspěvek od Killer Koly »

tu urban legend o spicim strejcovi v detakovi jsem slysel mockrat. jelikoz jsem s detakem neco najezdil, tak tomu ani trochu neverim. je tam takovy hluk, otresy a tak nepohodlna sedacka, ze usnout tam proste nejde
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#700 Nový příspěvek od ota »

To Killer Koly stalo se to mému pantatíkovi. Až pojedeš kolem stav se povypráví Ti to. Jakej z toho měl průser. Málem to musel zaplatit. Ne pluh že natáhnul tu poslední pátou radlici. Ale opravu silnice. Tenkrát to musel nahrubo opravit sám a cestáři to pak zasfaltovali.
Jednou se mu taly v noci stalo, že jezdil s paterákem taženým a uvnitř měl na tom provázku, on měl slabé lanko kroužek od klíčů. To bylo na tu západku na zvedání pluhu. Jel a kroužek měl navlíčenej na prstu. Vzadu dírku ve stěně a tudy protažený lanko. Jel a vypadnul mu kolík. Pluh zastavil a on než zastavil, tak mu kroužek málem ustřihnul prst. Nestihnul kroužek pustit z prstu a lanko se po odpojení pluhu natáhlo a málem mu kroužek ten prst protáhl skrz stěnu ven. On má zážitků s Détkem hromady. Jezdil s ním dlouhé roky. Jak s DT 54 tak s DT 75.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#701 Nový příspěvek od Killer Koly »

a ted tu o pernikove chaloupce :smich: :vysmech:
ze preoral silnici, tomu bych i veril. stane se to kdejakemu lojzovi proste proto, ze ten pluh zapomene zvednout, ale ne proto, ze tam usne. jezdil jsem prave s DT 75 a nozni plyn je tam tak blbe udelany, ze vyzaduje poradny tlak nohy. kdyz usnes nebo nohu povolis, tak ti z toho pedalu (on je to vlastne jen kus ohnute kulatiny) spadne. pasak by se na volnobeh s pluhem zastavil. a komu se to vlastne stalo? jednou pises o strejcovi a pak o otci, chtelo by to trochu ujednotit :hm:
s tim lankem mi to taky prijde divne, jak muze vypadnout kolik, kdyz je v tahu? a proc mel to lanko na prste? k rizeni buldozeru jsou kolikrat potreba i 3 ruce, takze nechapu, proc jednu ruku zamestnaval tim, ze mel na prste krouzek. obvykle to bylo pri orbe polozene vedle a to lano se tahalo dlani
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#702 Nový příspěvek od Jindra »

Duchodce : zkusím zjistit, ze Soběrazáků to asi nikdo nebyl to by se u nás v práci rozkřiklo kdo to sejmul, takže jestli to bylo ve Lhotě za hřbitovem tak tam nějaké sloupy jsou, takže by to musel být někdo z Novešťáků, kdysi jsem tam válcoval
kdo si hraje nezlobí

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#703 Nový příspěvek od Pavel »

v dt nebyl problem kdyz si jezdil 16 si klimbnout a skoncit nekde v pangejte nebo ve strouze nevim cos mnel za detaka ja jezdil dt 90 a dt 75 oba mnely dva plyny rucni a nozni a rizeni slo krasne tos to mnel blbe teda serizeny na obouch sem mel i lzici na hrnuti na bejkarny jinak tady jesdil chlapek co mnel 50 kg s posteli a 140 cm vejsku tak ten by se stoho podle tebe zblaznil stridal sem se snim na s80 jeste s lanem pres boudu

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#704 Nový příspěvek od Killer Koly »

mel jsem DT 75 a nikde jsem nepsal, ze by rizeni slo spatne nebo ze bych to mel spatne serizeny. to sis vybajil nejakou pitomost. samozrejme ze i muj DT mel rucni a nozni plyn. a nepis prosim pitomosti, co by podle me delal nejaky trpaslik, o nem jsem nikde nic nepsal. spat v DT opravdu neslo, snad jen kdyz byl vypnuty. mozna by v nem usnul opily rusky muzik :smich:
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#705 Nový příspěvek od hobr »

V DT 75 (i v S100) jsem se "něco" naspal. Šlo to úplně parádně a i za chodu motoru (když bylo chladno). Sluchátka na uších a už jsem "ho bral". :ano:
Je to o zvyku.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“