NEHODY TRAKTORÚ

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#781 Nový příspěvek od Zetor15 »

Byla to 30citka bez boudy a bez ramu a foto je z mista nehody...

mitsu
Příspěvky: 60
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:15 pm
Bydliště: neďaleko od Trenčína

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#782 Nový příspěvek od mitsu »


Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#783 Nový příspěvek od Lukashil »

Chudak hodny a pracovity kluk v mem veku, chudaci rodice, a ridicka, ta bude mit chudak taky posr. Cely zivot.
Stydím se za tuto zem

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#784 Nový příspěvek od tomous »

Jak by pomohla jedna blbá trubka místo boudy....

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#785 Nový příspěvek od Lukashil »

Myslim si, ze pokud neni ridic traktoru pripoutany, muze byt na zemi driv nez ta trubka....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#786 Nový příspěvek od Sniper »

Lukashil píše: čtv dub 06, 2023 10:01 pm Myslim si, ze pokud neni ridic traktoru pripoutany, muze byt na zemi driv nez ta trubka....
Na zemi ano, ale rapidně tím snížíš riziko, že tě traktor přimáčkne. Z toho důvodu se už na Z25 a pak na Z20, 30,40 montovaly rámy.
V Německu, Rakousku nevidíš traktor, který nemá alespoň hrazdu vzadu :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#787 Nový příspěvek od krajan »

Mne rám pomohol . Keď som otočil traktor tak sa len prevrátil na bok.
Ale musí to byť naozajstný rám nie len tak niečo.
Takže za mňa rám určite
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#788 Nový příspěvek od ota »

Je tomu už aspoň 30 let. Zkutil jsem svůj první traktůrek. Udělal jsem si tam taky z jeklů rám. A využil jsem ho, že jsem postavil dva jekly do prostoru kde jsem pak přidělal volant. Takže před sebe. Jekly byly delší než bylo potřeba pro usazení ložiska volantu. No nic nechám to a navrch dám z jeklu příčku. Abych měl kvůli převrácení oporu. Jezdil jsem s traktůrkem všechmy drobné práce. Otáčel jsem zadní kola kvůli proorávání brambor. Ano bylo to uzké na 63 cm na střed kol. Abych obkročil jeden hrobek. Jinak to bylo asi 105 cm rozchod. Nějak jsem to po dobu asi 5 proorávek nechával a jezdil když bylo třeba s tím rozchodem. Když už nešlo vjet do brambor a proorávat otočil jsem kola na široko. No a jednou jsem po proorání brambor odpřáhl plečku. Manželka že pojeď rychle dom, přijeli na návštěvu známí a čekají na dvoře. Tedy jsem přidal a jel ze zahrady dom. Nedával jsem moc pozor a jak jsem jel sjelo mi pravé kolo do řádku u těch prooraných brambor. Traktůrek se převrátil na bok. Já to samozřejmě nečekal. Byla to vteřina, ani nevík jak se to všechno přihodilo. Jak se traktůrek převrátil dostala se mi noha pod ten jekl toho rámu. Traktůrek sebou máznul do brambor a mě zůstala noha pod tím jeklovým rámem. Hned v roskroku. Leželi jsme tam spolu a jen jsem slyšel ,,ts, ts " koulám co to? A on benzin kapal dírkou z víčka nádrže na rozpálenou hlavu válce té Jawy 250 co jsem v traltůrku měl. Naštěstí jak jsem se zválel do těch prooraných brambor, bylo to vcelku kypré a postupně jsem se vysoukal z podrámu ven. A manželka se vrátila kde furt jsem. Kouká na mě co tam blbnu! Společně jsme za ten rám postavili traktůrek na kola a našlápl jsem motor a pokračoval dom. Na té noze pak postupně , barevná televize" nejdřív modrá, hnědá a nevím jaká barva toho jelita co tam od rámu bylo. Asi 3 dni jsem skoro nechodil. Pak to odeznělo.
No rám a rám. Někdy je spíš k neprospěchu. Než výhoda.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#789 Nový příspěvek od Sniper »

Se nám ty nehody mladíků se silnými traktory nějak množí :-/
Nedávno Fendt s cisternou, teď JD s fekálem.

https://tydenikpolicie.cz/mladik-na-zda ... .sznhp.box
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5308
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#790 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jestli to nebude tím že výkon a rychlost vzrůstají. A pořád stačí jen to T. Já abych si zasloužil doma 7011 jsem musel začít na 3011. A abych v práci mohl řídit Tatru jsem musel odjet spoustu km s PV3S a Avií.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8987
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#791 Nový příspěvek od Sniper »

Jo, naše generace ještě patří k těm, kteří zažili normální postup nahoru 8)
Taky byly průsery, ale prevence a výchova na úplně jiné úrovni.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1653
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#792 Nový příspěvek od Přemo »

Jeto tak no jak říká Sniper, ja od maleho spunta řídil vždy supra 50 a člověk se natom vycvičil, posilovač nic spojku když jsem šlapal musel sem se přitáhnout o volant,, brzdy nemluvě slabota,
Ti mladi ted po škole,vlezou hned do nějakého traktoru co uhani hned 50km, koní ma jak polovina traktorů tady s fóra a jedou,potom to bohužel nekdy dopadá špatně..ale tím nechci mladé chalany hazet do jednoho pytle,tose může stát i ostříleným jezedakum samozřejmě.
Prostě člověk musi uvažovat u práce.
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#793 Nový příspěvek od Pavel »

nejel podle predpisu ten fekal muze jezdit 25 km

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#794 Nový příspěvek od Lukashil »

Presne to jsem chtel napsat, ze pokud to mladej bude brat na pojistovnu, stopro mu reknou, ze na costerne je vzadu kulata nalepka......
Stydím se za tuto zem

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#795 Nový příspěvek od pavel sk »

U nas sa hovori že: Pomaly chlapci rastu. Ale dnes to neplati. Ako vyssie napisali Sniper a Tomas6 8) Plny suhlas páni 8) 8) Doba je blba, traktory zrychluju, naradie na ne sa zväčšuje a otazieva. Zamestnavatel dnes vyzaduje od 18 rocneho chlapca, ktory ma zaujem pracovat v polnohospodarstve minimalne 10 rocnu prax :evil: .Tieto kombinacie su potom casovana bomba na cestach. A to nielen u traktorov. Stáť sa to môze aj skusenemu staremu vlkovy, ale tam to uz byva skôr kvoli unave, opotrebovanemu organizmu narastom veku.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“