NEHODY TRAKTORÚ

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 6134
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#706 Nový příspěvek od fikejz »

A taky o únavě. Jednou jsem usnul ve stoje v tramvaji - než se dokodrcala v Olomouci z vlakového nádraží na konečnou na výpadovce na Mohelnici byl jsem tuhej i když nebylo po nástupu místo kam si sednout a já musel stát.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

nabocklish
Příspěvky: 1892
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#707 Nový příspěvek od nabocklish »

Ferdo mravenče a jakého DT 75 jsi měl? S kulatou nebo hranatou kabinou? Hranatou kabinou mám doma a nemá nožní plyn. Vpravo, tam kde běžně bývá nožní plyn, mají tyhle stroje spojku. Vlevo potom dvě brzdy. Na nožní plyn tam není místo, vždy jen ruční. Tipuji že kulatá kabina to bude mít stejně, protože podvozky obou jsou velmi podobné

Pavel
Příspěvky: 8279
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#708 Nový příspěvek od Pavel »

psal si zes potreboval na ovladani 3 ruce proto sem ti psal ze unas stim jezdil takovejhle prcek

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#709 Nový příspěvek od duchodce »

Ještě že to mělo bytelný rám.....
https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky ... .sznhp.box
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

chobotek
Příspěvky: 10584
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#710 Nový příspěvek od chobotek »

Jaký rám? To foto je ilustrační ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#711 Nový příspěvek od duchodce »

Pravdu máš, to jsem přehlédl :chytry: . Ale i na tom ilustračním fotu je vidět jak jsou ty rámy důležité...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9062
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#712 Nový příspěvek od Sniper »

Jestli s tímhle traktirista sekal trávu, tak je bůh, nebo byl zhulený na plech :smich:
Ve své podstatě je autor zjevně odborník na údržbu zeleně :D
Motorkáři přeji brzké uzdravení a příště trochu více opatrnosti.
Sklízí se kukuřice a bláta je všude na cestách plno.
Traktor zjevně stahoval bordel z cesty a motorkář zřejmě podcenil situaci, na tom marasu neměl šanci zabrzdit. No vyšetřování bude zajímavé...

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-mot ... -internetu
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20852
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#713 Nový příspěvek od ota »

No Snipere bavili jsme se o tom teď se synem. On také jezdí s těma stíracíma kolama. Tady tomu říkají ,,špulky na marast". On má dodělaný vzadu světla a odrazky a ten nasazovací trojuhelník ,,pomalujedoucí vozidlo". Je to problematickej stroj ohledně provozu. Vždycky si veze sebou značky ,,pozor bláto" rozmistuje na obě strany. Někdy se stane, že mu někdo ukradne. Ale asi to odsere traktorista. Motorkář může říct, že přizpůsobil rychlost podmínkám a traktor měl neosvětlené zařízení a zprudka zastavil a on už nestihl ubrzdit na tom blátě.
Tady kdysi napasoval mororkář do pluhu za traktorem a potom na všechny tyhle věci uzavřeli jakousi silniční daň. Policajt se tenkrát traktoristy prvně ptal, kde má od pluhu zaplacené ručení. No kdo by to na pluh měl? Naštěstí to mělo družstvo nějak uzavřený jako celek, tak to pak při šetření šlo použít. No kdo by platil na ty kola pojistku? Na některých těhle přípojných verglech si udělali osvětlení a maják. Aspoň něco aby tam bylo. Pak když dojde na lámání chleba je to aspoň něco, než když tam není vůbec nic.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9062
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#714 Nový příspěvek od Sniper »

Já u té nehody nebyl, i když ji mám přes kopec a dokážu se vcítit do role obou zúčastněných, protože jsem jak motorkář, tak traktorista a taky jsem za víkend projel téměř 500km po republice autem a i při pohodové jízdě do pár takových úseků vletěl a nečekal je.
Někde měly cedule, někde ne.
Někde se to dalo předvídat, někde ne.
Já, když jedu na mašině a hlavně tam, kam nevidím, snažím se předvídat a uvažovat tak, jako by tam byl maras, nebo odstavená technika.
Na jaře je to štěrk, na podzim bláto a bohužel jezdí spousty bezmozků, jak na traktoru, tak na mašině.
Mě na tom všem pobavil hlavně ten titulek :obchod:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6619
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#715 Nový příspěvek od Lukashil »

Kdyz jsem se na nesene naradi naposledy ptal (nevim uz zda bezpecaka, skolitele ridicu, ci policii) bylo mi receno ze traktor je nosic naradi, a naradi tudiz neni bez traktoru pojizdne (nema podvozek) tudiz se vlastne neni vozidlo a tudiz nemusi byt pojistene. Povinne ruceni je pro motorova a pripojna VOZIDLA ne naradi.

Ovsem je mi jasne, ze pro pravnika, je i zakaz vjezdu znacka, ktera mu nemuze zakazat tam vjet ze?.....

A pravnik pojistovny? Radsi stado volu....
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9062
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#716 Nový příspěvek od Sniper »

Lukashil: Problém je s poloneseným nářadím.
A co se týče zavedeného nářadí, ať už v 3bod závěsu, nebo v čelním nakladači, vše musí mít průkaz a přepravované takovým způsobem, jak nařizuje výrobce a bozp, hlavně kryty ostrých hran, osvětlení, max. rychlost.
Protože, jestli ne a nedej bože se něco stane, většinou to odnese ten traktirista :-/
V dnešní době je to na hovno. Jedeš s traktorem do lesa, musíš mít TP k němu, k čelnímu nakladači, průkaz k navijáku a průkaz k rampovací lopatě, pokud je na eurouchyt a není na pevno.
A nedej bože si v navijáku vézt nějaké dřevo, nebo něco v lopatě :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6619
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#717 Nový příspěvek od Lukashil »

Čili když to shrnu, tak ten, kdo z toho nemá nic, krom tp od traktoru a třeba ani platnou stk, si vlastne už na problemy našetřil a nakonec se nám vystrašencúm bude tlemit......
Stydím se za tuto zem

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9062
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#718 Nový příspěvek od Sniper »

Spíš jde o to, že se mění doba, je rychlý a hustý provoz, není to sranda. Podívej se do západního zahraničí, co a jak se tam přepravuje :-/
Kde jsou ty doby, kdy se tady převážely Broyty za T-148 taženými na lopatě v korbě, kde byl za P-V3S zapnutý vyvrakovaný kompresor a na něm nápis sprejem pozor nesvítí a i ten nápis byl zbytečný, když jsi kouknul do zhnilých hrnců, kde koukaly dráty :smich:
Traktory dojebané ze všech stran táhly něco od hnoje, co připomínalo vlečku, která stejně šněrovala přes půl silnice tak, žes ji měl strach předjet :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Jaro25
Příspěvky: 3756
Registrován: stř čer 24, 2009 10:45 am
Bydliště: Cífer

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#719 Nový příspěvek od Jaro25 »

Ja keď idem s navijakom v trojbode, mám na ňom zavesenú bielo červeno pruhovanú tabuľu označujúcu prečnievajúci náklad. Samozrejme neprekrýva mi osvetlenie. Je pravda, že koľko ľudí, toľko výkladov, ale môže niekto povedať, že to nie je prečnievajúci náklad?
Mám rád traktory, ale môj najobľúbenejší je ZLÍN 37 ČMELÁK

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15794
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: NEHODY TRAKTORÚ

#720 Nový příspěvek od oco13 »

Takže s našou slovenskou F značkou som na tom relatívne dobre - ja som výrobca , ja si všetko schvalujem a stk je na rokov. 8)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“