Přihlášení traktoru bez TP

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
martta
Příspěvky: 107
Registrován: čtv zář 08, 2011 7:09 pm
Bydliště: Příbram

Přihlášení traktoru bez TP

#1 Nový příspěvek od martta »

Zdravím ,

mám dotaz týkající se přihlášení traktoru bez dokladů.
Stále čtu, jak se koupí doklady a přihlásí, ale nikde jsem se nedočetl jak to probíhá a především co k tomu potřebuji.
Předpokládám, že to asi není plně dle litery zákona, ale evidentně to jde.
Prosím tedy o informaci - jak moc je to legální, co potřebuji a jak to probíhá.
Zda stačí TP (velký techničák) - nebo je potřeba i malý, popř. spz. Zda se musí měnit štítky - je to legální? přeražení VINu? Vymazání čísla motoru, atd....

díky za odpověď

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#2 Nový příspěvek od chobotek »

Legální to není. Štítky a vyražená čísla se musí přizpůsobit dokladům. Výhodou je, že po novu se motor neeviduje. Kupuje se obvykle jen velký TP s RZ v depozitu.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#3 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj všem,
a jak to má vlastně být s veteránem úplně bez TP ?
Přitáhl jsem domů starou 150 zetku, jak jsem nakonec zjistil má měněný rám tudíž je bez štítku ale má vyražený r.v. (je z roku 1953)
v rámu je motor ale podle v.č. je z roku 1951. Jelikož jsou na ní některé detaily jinak, rád bych ji postavil jako že je z roku 53 ale to leda sehnat motor nebo alespoň karter s pozdějším číslem aby to odpovídalo a dali mi na to veteránský papíry. Jenomže to je zase další problém protože musím zjistit jestli ta čísla motorů nejsou ještě v evidenci a to nevím jak se dělá, musí se kvůli tomu na registr vozidel ?
Něco jsem dohledal, p. ing. Havlen Prokop to má dobře zpracované ale spoustu toho ještě nevím.
Dále potřebuju vědět jak to mohlo v roce 53 opravdu vypadat protože pod tím štětkolakem co na tom je je jawácká červená ale otázka jestli se v té době takhle ještě vyráběla. Máte někdo zkušenosti jak na to ? Díky za info.
Nerad bych do toho vraku cpal prachy když by to pak nešlo nijak dostat na papíry.

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#4 Nový příspěvek od Slávek55 »

Martine,to chce foto,co vlastně máš.Jsi na přelomu roku 1953-1954,kdy se začala vyrábět jednotná řada- Jawa-ČZ.Pokud je to ještě ČZ 150C a v Jawácké barvě,je to poměrně vzácný kus na export.Info o veteránských SPZ dostaneš na veteran clubu,a čísla motoru nejsou žádný problém.Tam ti poradí,jak na to.Ale chce to dodržet spoustu originálního vzhledu a součástí.Raději do vzhledu a renovace příliš nezasahuj a napřed sezeň informace.Když již motorka vydržela 70 let,tak ještě chvíli počká.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#5 Nový příspěvek od martin z »

Obrázek

Já jsem toho právě moc nenašel, všechno je moc daleko na to abych se jel jen tak někam zeptat a ukázat jak ten vrak vlastně vypadá.
Rád bych ji v té červené zachoval, za prvé byla taková asi původně a za druhé co jsem tak koukal je jich přeci jen víc černých. Přesto že správná zetka je černá :-).
Co mi ing. Prokop psal tak by to měla být spíš 125 protože se v roce 53 údajně dělali už jenom červené ale sehnat motor v rozsahu asi 5000 čísel a aby to byla jen 125 z toho roku a aby nebyl v registru ( pravděpodobně na někoho kdo už není mezi námi) už mi přijde jako hodně tvrdej oříšek.

miroslav07
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 05, 2010 10:51 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#6 Nový příspěvek od miroslav07 »

Takovéhle jsem vlastnil tři, všechny byly černé a byly to 150C, akorát měly kratší výfukové tlumiče a na parabole přepínač. Potom jsem sehnal 150 ale v kývačkovým rámu ale vůbec netuším zda se takhle vyráběly ty jsem odjezdil dvě, no to se ještě voda prášila a písek tekl. Vše jsem rozdal místním klukům už před drahnými léty ale mám pocit, že tady ještě něco málo je. Něco se mi motá v hlavě, že by tu snad měl být i velký a malý tp neodhlášený.
Snad i magneto a přední světlo a válec po výbrusu i s pístem, jestli ho nesežrala liška :)

gastly
Příspěvky: 1210
Registrován: úte úno 23, 2010 9:21 pm
Bydliště: Postoupky 76701 Krom

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#7 Nový příspěvek od gastly »

Pro Miroslav07. Pokud by se našly přepsatelný papíry tak se stavím do fronty měl bych zájem! A asi bych uživil i ty ostatní věci. Díky Pepa

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#8 Nový příspěvek od martin z »

Všiml ses správně, tlumiče výfuků jsou už z kývačky a jsou delší, spínačku Bosch tam taky někdo narouboval v rámci tuningu.
Když začaly dělat první kývačky tak ještě neměli hotový motory tak do nich dávali ještě tyhle, byly úplně stejné až na pár detailů např. chcípák motoru už byl na nádrži a ne na víku převodovky.
Díly a doklady prověř, já budu zatím zjišťovat co a jak ale oprava motoru mě jistě nemine a papíry taky nemám. 8) :)

Slávek55
Příspěvky: 463
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#9 Nový příspěvek od Slávek55 »

Martine,je to moc hezkej kousek a pro renovaci má téměř vše podstatné.Blatník seženeš a výfuky dneska vyrábí nové.Pošlu ti kontakt.Prozkoumej tu červenou barvu,měla by mít zlaté linky.125 od 150 poznáš podle tachometru.125 měla do 80km.150 do100km.Zatím bych nic nerozebíral a sháněl informace.Objížděj motomuzea a foť.Stejně se budeš muset seznámit s některým veterán clubem.Tvé bydliště je u Prahy?Navštiv v létě závod Zbraslav-Jíloviště.Napíšu SZ

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#10 Nový příspěvek od martin z »

Ahoj Slávku,
Abych řekl pravdu tak netuším proč blatník, čeho jsem si nevšiml, co je jinak ?
Výfuky jsou k dostání, dokonce prý naše výroba tak se to snad hned neoloupe. :)
S barvou je to bída ten štětkolak drží jak hrom, je to možná škoda, třeba nevypadala ještě tak zle.
S tachometrem se taky nechytám, tenhle je do 120, takže podle toho taky nezjistím nic, naopak ho budu muset koupit novej.
Jo, jsem od Slanýho, v týhle blbý době toho ale asi zatím stejně moc neuvidíme. Okukuju teda jenom na netu.

miroslav07
Příspěvky: 54
Registrován: úte říj 05, 2010 10:51 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#11 Nový příspěvek od miroslav07 »

Podívám se snad až o víkendu, teď mám docela napilno se zakázkami. Nevím jestli najdu vše co zbylo (mám tu děsně uklizeno a je to na třech místech).
No co najdu vyfotím a dám sem. Ty výfuky na jedné byly má dojem v černé matné.

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#12 Nový příspěvek od martin z »

V klidu, je dost času.
To znám taky mám v dílně naklizeno, loni jsem celou dílnu vynosil na dvorek že toho většinu vyházím, no a nakonec jsem toho naprostou většinu nanosil zpátky s tím že ,,TOHLE BY MOHL JEŠTĚ NĚKDO POTŘEBOVAT". :smich: a stejně to nakonec vyvezu.
Černé výfuky by mohlo znamenat že jsi měl kominíčka, dodávalo se to tak už z výroby jako levnější verze, neměl chromovanou ani nádrž. Ale to už jsou po tolika letech jenom dohady.
Díky

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#13 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Doporučuji koupit tuto knihu, tam se dohledá spousta informací jak se jednotlivé roky lišily.....
https://www.antikavion.cz/kniha/nase-mo ... KREALw_wcB

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#14 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Jinak sehnat se ještě dá, lidi maj ještě občas něco po stodolách, motor v rozsahu 5 tis čisel je reálné pokud máš čas se ptát a hlavně chuť zaplatit za něj nemalej peníz :) . Já scháněl motor kterých h bylo v roce 36 vyrobeno 1200ks a sehnal jsem ho.

Uživatelský avatar
Jaryn82
Příspěvky: 2840
Registrován: sob črc 03, 2010 3:10 pm
Bydliště: Příbram

Re: Přihlášení traktoru bez TP

#15 Nový příspěvek od Jaryn82 »

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“