Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Florian
Příspěvky: 264
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: Kovošrot

#3436 Nový příspěvek od Florian »

Šroubovací je i v zakladni vybave na Multicar M25....Holt DDR.Chodi dobre.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Kovošrot

#3437 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Dancul, bohužiaľ nemám :( . Bol som tam skútrom :driver: . A to som dnes kecal s kamarátom čo má krystal a hovoril, že by moc rád to spodné tiahlo. On tam má ten agro-hak a s tým nie je spokojný.
Ten šrobovací hever mal olámané to drážkovanie....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
zdeněk 1
Příspěvky: 2915
Registrován: úte črc 17, 2007 2:46 pm
Bydliště: Velká nad Veličkou

Re: Kovošrot

#3438 Nový příspěvek od zdeněk 1 »

kovošrot velká :) :)


nechce někdo

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Schopný autor tvoří,neschopný poučuje

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kovošrot

#3439 Nový příspěvek od Pavel »

touhle seckou sem sel kukurici repu a slunecnici v predesle praci na tehle vrtacce cepel sem delal stredy vykruzovak vnem nastavenejch 335a uz sem jel ma morze 5

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3440 Nový příspěvek od Fizz »

Z lítosti bych se jí ujal, ale leda za vykupovou cenu, za prodejní to nedává smysl. Cena železa spoustu věcí posouvá zrovna do hutí.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3441 Nový příspěvek od ota »

Ta vrtačka by dala zabrat, aby se uvedla do provozu. Ten orezlej sloup je problém. Chtělo by to sundat rameno a ten sloup udělat. Jinak to rameno nechodí jak má a může se v té převodovce co to tahá nahoru a dolů zjebat uložení maťice. Podobně to zjebali u bráchy ve firmě. Přivezli radiálku Infanteria s Mk5 a vcelku dlouhým ramenem. Chvíli stála v koutě. Pak někoho napadlo, že ji zkusí zapojit. Jak to bývá nakutili kabel do svorkovnice a hybaj kejvat páčkama. Hurá točí se to. A nahoru dolů a zase. Najednou ,,jeb" a bylo po ježdění. Tak nějak ten co jezdil nahoru a dolů, zapoměl že to rameno je zaaretované. Starší vrtačky nemají ,,pojistku" proti pojezdu ramena s aretací. No co už rozebrali tu převodovku a tam se zjebalo ložisko u matice a protočilo kolečko co točí šroubem. Střihnul se klínek. No jak to u nás ve firmě bývá, ukázali mi, abych to opravil. Jenže ten co to rozebíral poházel vše kolem. No a pak další uklízel a půlku věcí zametl a vyhodil. Tak to tam stojí rozebraný dobu.
Takže vrtačka je na repas. Kdo z nás ho zvládne doma? Tedy nereálná věc pro nás. Tuhle na burze mi nabízel prodejce 6,5 tuny radiálku. Cena 5 Kč/ kg. U Plzně. Plně funkční v provozu zapojenou, možnost vyzkoušení. Nemám takovou věc kam dát. Tak jsem si nevzal ani kontakt.

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3442 Nový příspěvek od Fizz »

Já už si říkal, udělat takový "muzeum", tezko dilnu když to makne jednou za uherskej rok, ale ono se to zaplatí i tak rychle, jjednak cenu železa to má furt, a druhak když si spočítas: chceš neco udelat, nakreslit, nekam jet, vysvětlit, vetsinou pár týdnů čekat,... Nebo nahodit pojistky udělat to sám. V nákladech stejný, časově v hodinách to je úspora největší, a ještě se cosi naučíš.

Dobrý je takový krám dotáhnout aspoň se základním vybavením. To je pak pohádka.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kovošrot

#3443 Nový příspěvek od Pavel »

ten cepel ma pres 7 tun trikrat sem ho stehoval ta matka na posuv nahoru dolu je plovouci a zajistena kolikem ten se kdyz bylo treba strihnul a stacilo ho vymenit ja vni tenkrat vymenil motor ten mel 1400 otacek dal sem misto nej 750 a byla to parada na tu vykruzovacku sy tam mel nejmin tim padem 9 otaceka a krasne to slo

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15213
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3444 Nový příspěvek od kenybz »

musím se zeptat kámoše jestli to neni od něho pokud jo, tak beží perfektně a neháže vřeteno. no bohužel výkupní ceny šrotu tyto neskladné mašiny směřují do hutí. Dneska už to skoro nemá využití hlodat tam 80-ku díru půl hodiny :-/ na centru to frkneš za několik minut.
Jasně že to má i výhody, ale dnes už minimální
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3445 Nový příspěvek od ota »

Jsou firmy, kde sice je centrum, ale umí ho nastavit jen jeden člověk. Pak u toho stojí maňík a jem vkládá kusy a mačká zelený punťík. O svačině když se nekouká mu ho fixem namaluješ na černo prijde ze svačiny a je po práci! :D Není zelený punťík neni práce!
Zato na radiálce umí z dilny každej. Vezme verky a vrtá. Tam nepotřebuje géniuse aby mu namačkal program. Zřískne si dulčik, zastředí a jede. Sice když se zeptáš kdo umí na CNC přihlásí se 5 liďí. Ale dáš mu kus železa a už neumí. On umí vkládat kostičky a mačkat puntík. Ale program neudělá. Takže na té radiálce je 10x rychlejší, než aby čekal na programátora a seděl na židly a houpal nohama. :D

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kovošrot

#3446 Nový příspěvek od JardaCNC »

Já to znám na opak.
V práci máme 3 centra a 1 radialku. Než aby někdo namlátil důlky - dají to na centrum. Já i kluci co na tom dělají nemají problém napsat program.

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kovošrot

#3447 Nový příspěvek od TDIcko »

Nechcete někdo neco na dily ,ale stav neznám
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3448 Nový příspěvek od ota »

No jo, nenapsal Jsi kde to mají. 8)
Vidím tam černej Protool karbik, ten tu mám a hodil by se mu do foroty rezervní. Už byl 2x v opravě.
Nebo kdyby tam bylo to sbijecí kladivo Celma u toho mi chybí motor.
Soused takhle jednou potkal větší hromádku vercajku a všechny celé kusy funkční. V nějaké fabryce fasovaly nové a staré šly do šrotu. Nebo párkrát už potkal že ze servisu vyvezli kontejner s věcmy co opravovali a zbyly. Že třeba převod špatnej motor dobrej. Nebo jen špatné tlačítko.

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Kovošrot

#3449 Nový příspěvek od TDIcko »

Jo je to ve Starém Městě-Metalšrot
Protolek tam byly snad 4 a potom jeste zadni rukojet

aladin
Příspěvky: 1477
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3450 Nový příspěvek od aladin »

ty velký hliníkový vrtačky jsou sice hnátolamy třímužné (dva vrtají a třetí čeká u zásuvky, aby ji vypnul), ale jsou nezničitelné. Stejně tak ty 230mm hliníkové flexy.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“