Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1412
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Kovošrot

#3961 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, slyšel jsem že tunu, mám sundaný kleště i lopatu na sypký a na háčku jsem zvedal na dlouho dvojkového Pasata bez motoru, nebo skoro čerstvý dubový kmen D 0.6 m L 4 m .

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20939
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3962 Nový příspěvek od ota »

Tyhle strojky měli kdysi tady asi 10 km ve vsi. Kurva co s tím dědkové dokazovali! Hnoje, siláže, vyházet i kal z jímky u chlíva. Nebo písek, hlínu. Už to znali a tuším že ten jeden na tom měl kola z SK4 aby to bralo. Kolikrát vzal něco do huby s tím a jel kam bylo třeba. Měli tam různě nadělaný závaží, aby to neskáceli. No co to vydrželo moc!

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kovošrot

#3963 Nový příspěvek od duchodce »

Drtikole ty víš jaké jsou rozdíly mezi těmi motory v té T 157 a motoru v RS 09 ?
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Pavel
Příspěvky: 8289
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kovošrot

#3964 Nový příspěvek od Pavel »

Na tehdejší dobu to byl supr nakladač duchodci bratranec má za dilno dve travertin stav nevím jedna byla dvouhrnek druhá ctyrhrnek mám se ho zeptat co stim bude dělat kdysy chtěl pomne udělat přírubu že tam dá 20 majora motor pak z toho seslo

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1412
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Kovošrot

#3965 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, vím jen to, že 157 má žhavení v sání a rs v hlavě, můj soused si nedávno 157 koupil a dělá zrovna jakousi opravu, on je " Franta štěteček ", všechno rozebere, vyčistí, vyleští, vymění co je podle něj špatný a dá to dohromady, tak se ho mohu na rozdíly zeptat .

duchodce
Příspěvky: 4453
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kovošrot

#3966 Nový příspěvek od duchodce »

Jestli to má žhanení v hlavě ,tak je to půlka čtyřválce . Proti dvouválci to má jiné hlavy písty ,vstřikovací čerpadlo .... Mám dojem že tyhle motory byli v původní "multikrávě" s malou kabinkou....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Mílap
Příspěvky: 149
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#3967 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
Kladno, dvě bedny válečkových řetězů, tři rozteče mezi cca 25 až cca 45 mm. V konzervaci, jenom zmoklé, fotky na: https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 89#p496289

Zetor15
Příspěvky: 889
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: Kovošrot

#3968 Nový příspěvek od Zetor15 »

Sakra v lete jsem tyhle rozmery kupoval za skoro 20tisic.... a tady to nekdo vyhazuje :pohlavek:

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1314
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Kovošrot

#3969 Nový příspěvek od Hranostaj »

Jo to už tak bejvá. Ale nechápu jak to může někdo vyhodit

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20939
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3970 Nový příspěvek od ota »

To je občas běžné, ža se vyhodí nové věci. Tento týden mi soused posílal fotky z kovošrotu. Někdo vyklízel asi nějaký sklad. Leželo v bedně spousty náhradních dílů na obráběcí stroje. Vzal všechny, co měly popisek. Třeba štítek uvázaný drátkem. Na štítku např: pohybový šroub příčného suportu kompletní S 28. Nebo kompletní spojka S 28. Atd. Měl toho asi 150 kg.
Nebo jednou byla bedna dřevěná na vrchu víko. Otevřel víko a tam 20 hydraulickejch čerpadel velikost co je na 500 nakladači. Uplně nevá nepoužitá.
Prostě někdo uklízí, nebo ve firmě řekne šéf ,,vykliďte ten sklad"! Kdysi mi kámoš taky říkal, že v zd přišel vedoucí a chlapi vyházejte všechno co je v tom malém skladu do kontejneru. Povídal hromady ozubených kol do převodovek traktorů, ložiska, nebo mi povídal že hydraulický čerpadla ještě zabalený v papírech. Spousty věcí ale nikdo pořádně nevěděl k čemu. On to by jsi čuměl, co tam bylo! Povídám, tak mi to neříkej, akorát mě nasereš s tím. Měl jsi mi říct, já bych vzal vlek a přijel!

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13290
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#3971 Nový příspěvek od Čárls »

To znám kdysi taky ředitel přišel do skládku a tohle vyházejte vždyť se to tu válí co jsem přišel po škole Naštěstí sem byl u toho a už mu jmenoval tohle je na sv 18 tohle na frezu tohle na radialku a tohle je řadící buben Tak jen mavl rukou a odešel a když sem potřeboval v převodovce vna 18 vyměnit řadící buben nebyl řval sem jak tur nebožtík mistr ho prochlastal a vyměnil za litr kořaly Ten tenkrát dostal jmen a řval se na něj docela sprostě Prostě se musel objednat novej a stál skoro15 litrů no samo že se to zametlo pod koberec akorád ta kořala byla ex drahá
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20939
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3972 Nový příspěvek od ota »

Kluci volal mi večer soused. Prej víš co? Byl jsem v kovošrotě a šacuju tam lornu plnou věcí a vedle zacouvala dodávka. Vylezli tři chlapi vzali tam z hromady koupelnovou vanu, postavili ji k hromadě a uplně plnou tu vanu nanosili ložisek z té dodávky. Všechny fungl nové ještě zabalenejch. Plnou vanu s čepicí. Soused si jich kýbl vybral. Prej od malejch po velký kousky tam byly. Ptal se chlápka co tam dělá a on prej to je od nich třetí vrchovatá vana novejch ložisek. Povídal soused, to bych plakal! :vztek: Povídám přikryl jsi je aspoň? Rovnou do nich večer nachcalo. :vztek:

Fizz
Příspěvky: 8050
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3973 Nový příspěvek od Fizz »

To je :pohlavek:

Běžně kupuju ložiska nový který jsou normál z obchodu a ještě "čssr" byly to nějaký speciálky PLC to jsou takový rolny, a porodejce mi říkal že to koupil kdysi jeden plnou halu za pár korun a od Revoluce z toho žije.... Vanu vzít vytřídit prodávat.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2442
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3974 Nový příspěvek od StaPo3011 »

těch PLC-ček bylo plno, co se nevešlo pod normu ČSN, bylo PLC...
V minulým životě jsem třeba předepisoval do táhel řízení PLC 11-3 viz katalog http://zkl.comin.cz/files/download/Kata ... omplet.pdf
Každopádně by ty menší rozměry chtělo vzít a uložit, časem na tom nemůžeš prodělat, nebudou...
Anebo budou, z Němec, nové, ale za cenu si připiš nulu či dvě...
Těch malých, s vnitřním průměrem 6 nebo 8mm tě rád zbavím...

Fizz
Příspěvky: 8050
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kovošrot

#3975 Nový příspěvek od Fizz »

Takový:


Obrázek
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“