Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3481 Nový příspěvek od ota »

Tady když nemáš známýho, tak vercajk vůbec není. Jako vrtáky, frézy a tak. Jednou jedinkrát jsem kápnul na ten uklid z učiliště. Ohřálo se to tam týden a odjelo to. Bo to bylo všechno tak akorát matroš, nemuseli to vůbec upravovat. Však jsem dovlekl 2 metráky z toho. I soused si mnul ruce z toho.
Jinak mám na hutní matroš výhodu naší ,,rodiné firmy". Stačí si napsat soupis a v sobotu zajet do firmy. Z odpadu si nařežu co třeba. Třeba pak svařím z více kusů. Ono když jim chytnou saze, vezmou kontejner a spoustu těch odřezků vyhodí do šrotu. Takže pořát se dohledá dost odřezků na ty moje zgarbáky. Když tam třeba jen jedu pro práci autem, vyšacuju kontejner na odřezky. A vezu dom. Jen řeknu šéfovi ,,vyšacuju si kontejner jo?" Nebo najdu si z odřezků pár želez. On jen hm, hlavně se zeptej, jestli to na něco nemají. A já vím kde se odřezky válí. Nebo v kterým regálu jsou, nebo v koutě postavený.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Kovošrot

#3482 Nový příspěvek od staník »

Sice te přímo kovošrot ale skoro stejně. Dám sem fotky a kdyžtak mi napište co s tím,už to chtěli kutat na měď
Nechcete to někdo? Nebo to není k ničemu?
Jsou tam dva autotravsformátory a velikej oddělovací transformátor.
Akorát u tý stejnosměrný jednotky je bouchlek kondenzátor a když jsem tam zkoušel připojit ten z fotky tak to shazovalo první jistič zleva.
Nebo to mám dát klukům na tu měď?


Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Kovošrot

#3483 Nový příspěvek od honzasl »

Určitě nesrotovat, mám zájem. Kde to je, co za to?

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3484 Nový příspěvek od chobotek »

Aj... Pozdě :'(
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3485 Nový příspěvek od vitex »

Vždyť to má hoďku a půl cesty.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Kovošrot

#3486 Nový příspěvek od staník »

Omlouvám se ale mám rovnání s chobotkem a tak bych to nechal jemu.
Víc v SZ. :red:
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: Kovošrot

#3487 Nový příspěvek od honzasl »

Beru na vědomí, aspoň bude doma míň krámů - manželka to ocení :)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3488 Nový příspěvek od ota »

Kucí já jsem dneska měl prvně vycházky. Soused mě vzal na vycházku do kovošrotu! Taky co jinýho po měsíci půstu! :vysmech: V prvním kovošrotě jsme trefili toho správňáckýho chlápka. Á klucí kdypak jsem vás už neviděéél! Soused vlezl do kntejneru a húúráá tady je krásnejch věcí! A že kdo to sem tak blbě naházel pátý přez devátý! A chlápek já to tam sypu z beden ještěrkou. No prej a já to teď mám celí přehazovat? Vytáhnul prďáckou převodovku velikostí Garant. Asi ale nějaká Pragovka. Kurva 60 kg jako vyšitejch! No já jsem tuhle dovlekl skoro metrákovou převodovku Gaz 57. Ale bylo ji škoda nechat v kontejneru. No vytahali jsme dobře 60 kg věcí. Já byl dole a soused podával. Chlápek se nám smál, že klucí vy jste nemocný na ten šrot! A já že ano jsme nemocný a víme to a soused že tohle je pro nás jako pilulky nebo antibiotyka na tu nemoc! Soused vyštrachal asi 3 kovářský svěráky. Vedle kontejneru asi 4 páry vidlí na ještěrku. Kurva ty by se mi hodily jedny. Chlápek pojď se mnou a ukázal mi pěkný vidle na 4t ještěrku. Tyhle jsoutaky volný. No já že musím nejdřív sehnat desku na toho hona a pak vidle. A on tak jo, dám je všechny stranou a pak si vybereš. Prej já si taky myslím, že je škoda vrazit do kontejneru. Prej pod těma traverzama jsou ještě asi dvě sady. Vyndám je taky a uklidím bokem. Z druhý strany kontejneru to jsem se musel móc přemlouvat, ale hydraulická jednotka. Dole nádrž, na ní v rámu elektromotor a před ním pístové čerpadlo. Tak poloviční než je na jeřábu AD 80 vývody na koncích rychklospojky v rámečku našroubovaný. Chyběly akorát kolečka ty někdo sundal. Jinak asi nalít olej a myslím, že by to makalo. Hodně jsem se přemlouval, že to nepotřebuju. Mohlo to mít max 100kg. :( Mají tam zatím 10 Kč/kg. Vrazili jsme verky na váhu a pokračovali do dalšího kovošrotu. Kupodivu tam na paletě zase vidle z ještěrek. Kratší a menší nosnost. Ale velmi zachovalí. Dobře 8 párů. Jinak jen drobnosti. Nabral jsem asi 6 kg, zaplatili jsme a jeli do třeťího kovošrotu a bohužel měli zavřeno. Tak pak už domů. No pěkně strávené odpoledne. 8)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3489 Nový příspěvek od vitex »

Já Ti závidím. :vztek:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3490 Nový příspěvek od ota »

Teď koukám na bazoš a tam maznice, ten lis. Cena 300 Kč. Dobře jsem udělal, že jsem dneska chmátnul do kontejneru v kovošrotě a vytáhnul ten lis co tam ležel. Čumím na něj, mám, nemám vzít. Doma asi tři jsou. Rošroubuju a kupodivu v něm nikdy nebyla vazelína. Fungláč. No dobře tak pojď dom. V ruce jsem povážil a no za 20 Kč odhadem tak pojď. Bude třeba k hoňíkovi. Stabilně v něm uloženej potom. Tak jako je jeden lis v bagříkovi.
Pak zašmátrám ještě jednou a pneumatickej utahovák. Zakývu s ním štrachalo toam cosi a jasně tam je prasklej ten čep co má na sobě zápich. To mi ruplo i u Ingersol. Chlápek povídal, ten utahovák nejde. Chlapi ho přivezli a říkali to. Makal leta v pohodě a nejednou nešel. Tak nic dám ho spátky. Soused potěžkal a povídá kolik má? Dvě, tři kila? Bude za 30 Kč? Jen kdyby jsi vyndal ten čtyřhran a navařil na kus kulatiny bude to dobrej trhák. Tak jo dal jsem ho do darovaného plastového zednického kýble. Doma rozeberu a samo, jedena ta tyčka prasklá v tom zápichu. No dvě ty tyčky tu kdesi jsou, ale kde? Jen vím, že jsou v pytlíčku. A teď kde! Až ho najdu, sesadím a bude makat. Kdysi jsem tak opravil i ten Ingersol.
Teď mi chroupe v halvě, že jsem tu hydrauliku měl vzít. Sice by jsme ji museli narvat do poloplného kufru sousedava auta. Ale myslím, že tam bude když by jsme vyrazili znova na čumendu. :vysmech:

Uživatelský avatar
Shaolin
Příspěvky: 92
Registrován: úte kvě 08, 2018 8:21 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kovošrot

#3491 Nový příspěvek od Shaolin »

Najhoršie je že ti naše super úlovky zase skončia v šrote, keď už tu nebudeme.... :)

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3492 Nový příspěvek od chobotek »

Ano, a s trochou štěstí to bude recyklovaná radost ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Kovošrot

#3493 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, oto s jakým autem jezdíte nakupovat, že se to tam všechno vejde ?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3494 Nový příspěvek od ota »

Podle toho, kdo říďí. Soused má feldu a vyndaný zadní sedačky. Nastálo, kvůli převozu materiálu. Nebo jedeme mojím Peugeotem a s náma třeba 400kg špon v 60l soudkách. Soudky se pak nastrkají za přední sedačky a je tam plac. No a když víme, že povezeme něco objemnějšího, soused vezme vozík. Tuhle nám na vozík dával ještěrkou ten domeček od pohonu mlátičky pro souseda a mě tu převodovku. A když jsme měli vozík sebou, tak jsem si naložil 4m dlouhou silnostěnou trubku. A ještě každej vcelku dost kilo jinejch věcí. :D Patříme prej mezi přední odběratele.
Ten chlápek v tom kovošrotu kam vozím špony vždycky říká, že stejně jednou toho Peugeota rozlomím napul. :D
Mám docela výhodu, syn je taky podobně ,,nemocnej" jako já. Takže mám následovníka. Občas jedeme spolu někam pro zgarp spolu. Hon byl jeho nápad. Teď pojedeme brzo zase na výlet. K hoňíkovi pro věci. No máme tu věcí vcelku dost. A když něco potkáme, dovlečeme to stejně dom. Tuhle jsem už říkal, že radlice na pluhy neberem. A pak jsem ji stejně v kovošrotě naložil. No nechcej ji tam, když byla kompletní. :D Chleba nežere. 8)

Josef Simunek
Příspěvky: 289
Registrován: ned čer 07, 2009 8:47 am
Bydliště: Kutna Hora

Re: Kovošrot

#3495 Nový příspěvek od Josef Simunek »

Do ktereho srotu Oto jezdite ? Uz me nejak prijde ze v KH a okoli moc peknych srotu neni :-/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“