Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Kovošrot

#3781 Nový příspěvek od pidi »

Podle mě a toho průměru by to mohlo být z motokrosu ČZ 380.
Jezdzilo a melo to sílu jako k.rva :)

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#3782 Nový příspěvek od filip »

Vrtání je 38 mm, jako u fichtla. Něco jako UVMV 50?
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Florian
Příspěvky: 265
Registrován: pon čer 29, 2015 10:04 pm
Bydliště: Žatec

Re: Kovošrot

#3783 Nový příspěvek od Florian »

Rekl bych motocros CZ 125 typ 516.....

pidi
Příspěvky: 728
Registrován: ned črc 03, 2011 9:23 pm
Bydliště: Třinec

Re: Kovošrot

#3784 Nový příspěvek od pidi »

Jasně, na té 380-ce bylo vrtání podstatě větší.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3785 Nový příspěvek od stanik84 »

125/516 má 55 mm
250/513 má 70 mm
380/514 má 80 mm

250/513 s klapkama + Mikuni, motoplat atd plus trochu tuning ze Zbrojovky mám ještě na půdě. Vidle z Hondy - dvouklíč brzdy - dávaly se na tovární 250/978.

Mohl jsem mít před lety 250/520. Jeden z pár kusů. Švagr kamaráda dělal vývojáře.

Slávek55
Příspěvky: 455
Registrován: pon úno 04, 2019 2:31 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Kovošrot

#3786 Nový příspěvek od Slávek55 »

Filipe,ten válec a hlava je Jawa 50 Dandy.Motocykl se vyráběl ve Vodňanech,motor byl licencí Sachs a montoval se v Českých Budějovicích.Zda se tam také vyráběl nevím,ale válec a hlava nese značku ČZ.Tyto díly asi ve Strakonicích,vzhledem k tomu,že povrchová úprava je NIKAZET.Pokud má rýhu,tak se vyhazoval.Jsou dnes různé firmy které povrch opravují,ale ne moc spolehlivě a pouze malé poškození.

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Kovošrot

#3787 Nový příspěvek od filip »

Aha, díky za zjištění a informaci. To mne vůbec nenapadlo, asi jsem dandy ani nikdy zblízka neviděl. podle oka mi to připadalo hodně podobné na ty soutěžní tatrany. Už jsem se lekl že jsem našel něco vzácného, takhle se mi vlastně ulevilo. :)
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3788 Nový příspěvek od ota »

Dneska jsem se narychlo stavil v kovošrotě u Pilce kámoš potřebuje vyrobit napínací kladku na sekací traktůrek. Šel jsem na jisto do beden s těžkým. Našel jsem pěknej odřezek 150 mm průměr a 42 mm síla. Potřebuju 125 mm a 30 mm čistá míra. No bylo to nejvíc podobný. Těch placek asi 10 ks tam. Pak jsem ještě šel zevlovat vedle beden. Tuhle tam ZD Kačina vyvezla hromadu ojetejch želek a ostří z pluhů. Leží tam vcelku obstojný 2 ks kotoučových krojidel a pak čumím přesně tohle budu potřebovat. 60 mm ukroucená hřídel z čehosi. Povídám chlápkovi s ještěrkou jestli má pilník. Jasně mám a půjčil. Pilnul jsem a matroš šel pilovat. Paráda beru. Dal jsem na váhu a 20 kg. Jdu s tím do auta a druhej chlápek na ještěrce 1 oktávku. Postavil ji na kola a ten předchozí chlápek že si sundá kola. No říkám si líná huba holé neštěstí a tedy se ptám. Potřeboval bych váhu vzduchu. A chlápek si ji vyndej ne! Otevřu haubnu a tam všechno jak má být. Jdu do almary pro vercajk. Vyšroubuju celej plast filtru i s tou váhou. Paráda. No vyndal bych si i podtlaky. Ale byli jsme tam s manželkou a ta čekala v autě. Nic zase jindy. Ptám se co za tu váhu? Dáš pade na kafe? Jasně tady je pade a valil do auta, kde manželka už lamentovala kde jsem! Aby nám prej v pekárně neprodali odpolední rohlíky!
Čumkartičla hřídelky. No musel to být krut, je urvaná z obou stran. Už ji řežu na kolečka na vyztuhu čepu na uložení čepu ramena na minibagr. 8)

Obrázek

Obrázek

aladin
Příspěvky: 1478
Registrován: pon črc 09, 2007 10:55 am
Bydliště: Pečky

Re: Kovošrot

#3789 Nový příspěvek od aladin »

dnes 20 kg čelní válcové frézy. Něco s rádiusem, něco rovné za 60 za kilo no nekup to. Jen budu zase sedět u kameníčka jako soumar a dělat je nebezpečně krásné :)

J.A.Y.
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:24 pm
Bydliště: Okr. Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3790 Nový příspěvek od J.A.Y. »

Chlapi podělil by se někdo pls o vstřícnej kovošrot v okolí Hradce Králové? Všude kde jsem se zkoušel ptát tak absolutně ne, neexistuje něco prodat, šéf to nechce, máme tady kamery a takový podobný kydy...
díky za tip!

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Kovošrot

#3791 Nový příspěvek od peyrak »

Párkrát jsem nakoupil v Třebechovicích p. O., párkrát jsem se tam se zlou potázal, asi jak se zrovna vyspali, nakoupit se dá v Recycling Černíkovice, ale docela draho, jinak je to tu nemožné

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20656
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3792 Nový příspěvek od ota »

Za chvilku jdu nakládat špony v soudkách a naložím souseda a jedeme na malé turné! Vysypeme špony a ihned Koruny otočíme za ,,nové krásné věci" rovnou v tom kovošrotě. Pak pojedeme kousek vedle. Paní nás už zná a souseda přivítá ,,dobrý den pane vrtkoleno"! :vysmech: Pamatuje si ho jak vždycly smlouvá. A pak když to stihneme do oběda, což asi ne, bo soused je dost pomalej v kovošrotě, miluje 200l sudy plný drobotě. No tak se možná stavíme ve třetím kovošrotě. A když to nestihneme dneska, tak tam sjedeme v sobotu po ránu. Už jsme tam dlouho nebyli, tak abyjsme něco neprošvihli!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Kovošrot

#3793 Nový příspěvek od vitex »

Tu pokladničku Ti Oto závidím.U nás snad nikdo nic nevyhazuje,bo není kam.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Kovošrot

#3794 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Kovošrot Hlohovec, vzduchojem v peknom stave, veľkosť ako Z-25 alebo major, boli tam dva ks, jeden bol zahádzaný...
Posledný obrázok železné kotúče na závažia, priemer asi 40-45cm. Sú staré, chceli by trochu lásky ale sú rovnaké, je ich tam 8ks.
Obrázek Obrázek Obrázek
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Kovošrot

#3795 Nový příspěvek od DanculSK »

Ursus,,, a je nerezový? :red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“