Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
brano936
Příspěvky: 178
Registrován: stř lis 09, 2016 6:23 pm
Bydliště: Trnava

Re: Kovošrot

#3691 Nový příspěvek od brano936 »

V Hlohovci funguje aj spätný predaj? Tu čo je kovošrot tak to je jednosmerná cesta.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3692 Nový příspěvek od stanik84 »

Dneska plodnej den, i když levnej. Přivezli nějakou mašinku a na ní bylo tisícinový odměřování Mitutoyo. I s držákama 12 kilo. Takže cca 250 korun. Půjde na brusku.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3693 Nový příspěvek od ota »

Staníku já jsem kdysi taky měl doma odměřování Mitutoyo ale opravdu staré. Kysna jak almara velká. Samo tisícinové, ono je to asi standart u nich. Ale problém byl s tou dlouhou luštou. Někdo ji asi upusil, nebo mu nějak spadla. Tam bylo skleněné pravítko uvnitř. To asi prasklo. Není tam kloudně vidět. Po přejetí 150 mm tam na displei skočily nesmysly. Krátká lišta v cajku. Ale dlouhá ne. Poslal jsem to dál do světa. Volal jsem do zastoupení, mluvil s pánem starým fronťákem asi a ten mi to osvětlil. Ta nová lišta by se dala vyrobit, ale tak kolem 24 000 Kč! Tak jsem dal inzerát a přijel si pro něj pán že kvůli té kysně.
Jednou mi soused dovezl krásné lišty a kysnu ne. Pomačkali to drapákem, když to skládali ve šrotě. No myslím tak ke stromkům lišty akorát, jinak nevím využití. Trošku jsou do luku. Jen asi v 500 mm délky tak 60 mm prohnutí. :vysmech:
Teď sedím na stoličce, hrubuju tu z 90 mm na 55,5 mm kulatiny. Vždycky tápu, kolik ještě a méřím. Mám noniusy nastavený na jinou práci, co je rozdělaná a pak ji budu pokračovat. Nechci si to rozházet. Říkám si, jen na příčnej suport orientační lišta by bodla. Podélnej netřeba, tam jedu na čísla. Chtělo by to co jsem kdysi viděl. Mělo to hafo paměťí. Takže si klučina zadal ,,hlava č1. Nůž č1-4. A pak si jen nasadil patřičnou hlavu a vyhledal pod číslem a otočil na správné číslo nože a už jel. U mě samozřejmě orientační spíš na hrubování akorát. Nedrží mi šroub a vůle setinové míry. Ale na desetiny bych to trefil. Chci si něco pořídit, ale zatím není čas a tak nějak i Koruny bokem. No nic jdu přeměřit a ještě tuším 1 špona to bude. :vysmech: Jo a teď jdu ,,foukat" před dokončovákem.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3694 Nový příspěvek od stanik84 »

Dneska jsem se tam zase stavil. V hromadě byla mašinka, co hodně dlouho sháním. Lapovačka na plochy. Sice chce trochu porovnat, ale důležitý věci jsou v pořádku. Je z desítky plechu. Má nastavení otáček. Stará poctivá výroba. Nahoře je trn se závitem, do něj se dávají lapovací kotouče. Dodělám trny a budu to používat i na vnitřní lapování. Trnu pár mám - do 50mm. Všechno samo litina, aby v tom držela lapovací pasta. Na malý chce svislou. Dilcem bych to zlomil. Bude na repasovaní pístových hydraulických čerpadel.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3695 Nový příspěvek od bourač »

máš štěstí že jsi daleko, uvotravoval bych tě s mými výrobními projekty. :vysmech:
Většina mých blízkých kovoobráběčů, starých kamarádů mi přestává brát telefon a když tam v sobotu navečer přijedu s nějakou rychlovkou tvářej se nepřívětivě. :vztek:
Platím vždy 2násobek co si řeknou :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Kovošrot

#3696 Nový příspěvek od stanik84 »

No mám práce jak na kostele taky. Teď robím toto :-) . Chtěl jsem dát ty vazníky, co mám doma. Je to ale taková hrachovina, i když staticky by to vyšlo. Tak ještě k tomu co stavím, tak udělám nižší přístavbu (9x9 m), tak dělám nový vazníky... Bude pak cca 300 metrů plus původní dílna...

https://www.rajce.idnes.cz/f1555494084

Dneska jsem si fakt suprově pokecal s tím pánem, co jsem u něj byl. Budu od něj mít ještě Fomak - vyvrtávačka - má dvě vřetena. Dokáže vyvrtat díru a má vyjížděcí nožík a udělá i zápich. Vrtaly se na něm válce do motorek. Tuhý je to neskutečně.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20805
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3697 Nový příspěvek od ota »

Hoši v K. Hoře u Pilce leží pístnice z jeřábu. Pořádnej macek. Průměr bude z venku tak 220 mm a výsuv pístní tyče kolem 2000 mm. Neměřil jsem, je to jen odhad. Ptal jsem se na ní, proč je tam. Chlápek povídal, že to přivezli i s krakorcem co je na prodej. Je to min z 28 t jeřábu. Pístnici prej nic nebude, jen tam asi ležela bez využití s tím krakorcem. Ten krakorec je zatím na prodej jako kus. Pístnice je už u hromady za Ķč/kg. Asi na dohodě. Kdo chce kurevsky betelnou pístnici na štípačku to je ona. Nikde neteče, není vůbec zlemtaná, myslím že toho moc nepdpracovala.
Jinak pěknej stůl s T drážkama s nástavcem a revolverovou hlavou. Velikost tak větší CNC mašiny bez známky rzi, asi kompletní. S kuličkovým pohybovým šroubem.
Jinak u hlavního nádraží v K. Hoře u Hladíka vcelku hromádka věcí na starou oktávku. Kompletní sloupek řízení s řazením pod volantem a volant součástí. Poloosy, disky, poklice Škoda na asi oktávku ( starý znak škoda, dal jsem stranou ) a pár drobností jako palubka a tak.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8571
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3698 Nový příspěvek od bourač »

Oto ta pístnice bude vážit klidně dvě tuny, x10Kč/kg? Kdo to koupí?
Já mám uskladněný dva kusy podobný, z bagru, i čerpadlo, ale stavět nic nebudu.
Nejspíš bych to někomu věnoval s tím že mi to jednou ročně na pár dnů půjčí.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3699 Nový příspěvek od chobotek »

Tady kolega má na štípačku asi o 20mm menší průměr a furt mu nemůžu vysvětlit, že je to zbytečné. A kdyby věděl, že může mít větší, už tam jede. Takže mu to zatajím :)

Otázka na bourající čtenáře: sháním kousek slitiny železa s niklem a několik dalšími legujícími prvky dodávané pod obchodním názvem super invar. Přednostně nějaký kulatý profil. Chci vyzkoušet jak se to brousí, korozní odolnost a jak dobře to jde eventuelně pokovit. Kdyby se to někde vyskytlo (kdekoliv je třeba materiálu s nízkou teplotní roztažností), předem uctivě děkuji.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#3700 Nový příspěvek od Čárls »

Ono k těm hydraulikám pokud nestavíš automat s 30-40 tunama kde budeš lisovat špalky skrz matrici rovnou na polénka tak bohatě stačí těch 15 tun pokud štípeš metrový špalky a10 tun pokud krátký
Mám 9 tunu a osobně pokud víš jak štípat tak stačí na 33cm 6 tuna Ono pokud nemáš na ležato jak Ota a mechanizaci tak stejně tam jak 60 cm nedostaneš a to musíš bejt mladej a silnej
Ty co jsou nad 30 stejně vemu palicí a klínama na menši(33cm délka nadřu se míň než kdybych ty špalky zvedal v celku
No a hlavně na to vše musíš mít hromadu místa aby bylo kam složit a uklidit nejen štípačku ale aj dřevo Líbili by se mě krbovky na 50cm špalky ale sem rád že jsou jen na 35cm špalky
Prostě čím delší polena tím větší krbáče a nebo nevypadají hezky nízký dlouhý :(
20tuny a 40tuny lisy sme dělali na vaky ve fabrice co jsem dělal na 20 tuně byla 180 venkovní pruměr pístnice a 40 tuna měla už dvě pro neznalé vaky se srovnali na palety smáčkly a stáhli paskama aby se jich víc vešlo Pokud se blbě narovnali paleta se rozsypala jak krabička sirek buď při povolení tlaku nebo už i při smáčknutí :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3701 Nový příspěvek od chobotek »

No mě to nevysvětluj. On k tomu přistupuje stylem protlačit pařez přes matrici :D Ale to sem nepatří...
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#3702 Nový příspěvek od Čárls »

Sory já si to nemohl odpustit :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Kovošrot

#3703 Nový příspěvek od jenicek »

To mi připomnělo... (už jsem jak Ota :D )
Kdysi jsme řešili rovnici, zda lze urychlit tělo člověka ve vzduchoprázdnu na takovou rychlost, že buď prolítne na kostičky nebo protrhne nekonečně velkou karisíť napnutou v prostoru nebo co se vlastně stane... :typek:

chobotek
Příspěvky: 10547
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Kovošrot

#3704 Nový příspěvek od chobotek »

To by mě zajímalo, jak jste definovali "krájivost" karisítě; na tom to celé stojí :chytry: (v tomto případě spíš padá)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13096
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kovošrot

#3705 Nový příspěvek od Čárls »

Prostě dopadne jak v červí díře zustanou z tebe jen molekuly rozptýlený ve vesmíru neb neb vzduchoprázdno a rychlost rovná se vesmir a mráz takže se roztříštíš i se sítí :smich:
Du radši něco dělat hádejte co :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“