Kovošrot

vše co nejde zařadit nikde jinde

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Kovošrot

#3541 Nový příspěvek od jenicek »

No a když byl výkup 1,50Kč a prodávali za 10Kč, to bylo lepší?
To je jak když lidi řvou, že dřív bylo všechno lacinější, ale to že vydělávaj víc už v potaz neberou.
Tak do toho kovošrotu něco dovez a budeš to mít zpátky.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Kovošrot

#3542 Nový příspěvek od Hranostaj »

Ale jo to ja nerikám že to bylo lepší. Jen ty skoky sou náký velký najednou.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3543 Nový příspěvek od bourač »

Kolik ta rohatka vážila?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Kovošrot

#3544 Nový příspěvek od Hranostaj »

10 kg

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Kovošrot

#3545 Nový příspěvek od bourač »

Ten palič pracuje v hodinovce, řeže tak aby se matroš dal vysypat rovnou do pece.
Pachtit se s vyřezáním rohatky pro něj nebylo nijak přínosné, určitě by se tím nezabýval kdyby nebyl zájemce.
Takže jeho čas, spotřebované plyny (amortizace hořáku, hadic ;-) ) výkupní cena železa od původního majitele...
Byl to dobrák. :obchod:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3546 Nový příspěvek od ota »

Bourači soused tomu říká ,,věc včetně Bulharské konstanty"! :D
V kovošrotě ze zkušenosti: ,,tuhleto bych chtěl" chlápek dobře vyndej si to cena 10 Kč/kg.
Zákazník: ale je to zarezlé a já nemám vercajk.
Chlápek: ano přijde sem Pepa se švajcem a ukážeš si co má říznout. Cena bude 20 Kč/kg.
Je to pochopitelné, Pepa musí udělat něco jinak, jinde a nabourává to harmonogram.
Záleží na zákazníkovi. Seženeš to levněji? Ok tak si to kup. Neseženeš tak on to odřízne a zaplať.
Vždy v kovošrotě ,,vážíme" v ruce zgarbák a přepočítáváme. Vezmu věc a odhadnu váhu. Přepočítám a je jasné ano, či ne to vzít.
Někde třeba leží cosi pod hromadou věcí. Jdu za maníkem s Fuchsem. Ukazuju, támhle to bych potřeboval vyndat. A rovnou se ptám, kolik by to stálo vyndat. Chlápek si řekne cenu. Teď ano či ne. Někdo řekne v pohodě a vyndá to. Jinde řekne dej pade a já ti to vyndám.

J.Pucera
Příspěvky: 523
Registrován: ned čer 26, 2011 8:30 pm
Bydliště: Hořešovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kovošrot

#3547 Nový příspěvek od J.Pucera »

Kdyby byl zájem tak jsou v kovošrotě ve Slanym u "fanťáku" nápravy z Praga V3S 1x přední a 2x zadní

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kovošrot

#3548 Nový příspěvek od olin »

artemio píše: ned říj 31, 2021 10:38 am Ahoj Oldo, tos nakoupil u fousatý báby za mostem? Já už tam nebyl, ani nepamatuju. Minule mě naštvala, když jsem si cokoli vyhlídl, tak všechno měla pro někoho zamluvený. A hlavně už to stejně nemám kam dávat :red:

Kultivátor u tý zlodějky v Hostomicích, kola v Bohosudově u přejezdu a motory v Dubí. Do Ltm nejezdím
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Mílap
Příspěvky: 147
Registrován: čtv zář 12, 2013 2:26 pm
Bydliště: Praha-západ

Re: Kovošrot

#3549 Nový příspěvek od Mílap »

Pěkný den,
27.10. jsem tady upozorňoval na buchar ve Středoklukách. Někdo ho zachránil a tady ho nabízí.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/1439001 ... ako-70.php

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Kovošrot

#3550 Nový příspěvek od fikejz »

Nejlepší je ta předposlední fotka :D Kolik takový kousek může vážit?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3551 Nový příspěvek od StaPo3011 »

podle
http://www.knife.cz/DesktopModules/YetA ... ?ab=143143
by to mělo mít (kompletní) kolem 2 t. Tohle nemá motor a kovátka, ale i tak cena zjevně dobrá, žádnej velkej vejvar z téhle záchrany asi nemá. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3552 Nový příspěvek od ota »

Motor je tam uvnitř. Je tam vidět. No a ty kovátka, nebo myslím, neříká se tomu ,, horní je beran a spodní šabota a na nich nasazený kovadla"? Vcelku moc nejsou v nabídce. Občas vyplave, ale málokdy je ve slušném stavu.
Tyhle mašinky jsou čučkové. Kdysi jsem byl v kovárně a tam měli Ruskej vzduchovej buchar. Když to spustili tak i přez sluchátka na uši masakr! Ten horní kovací díl beranu měl 500 kg. Taky o jednom Prakovickým buchárku vím. Stojí tam pár roků bezprizorně. Ale neprodají, už jsem se ptal.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Kovošrot

#3553 Nový příspěvek od StaPo3011 »

píše, že je to "bez kovatek a motoru", i když na foto ten motor taky vidím. Třeba si ho nechává.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kovošrot

#3554 Nový příspěvek od ota »

Jo je to možný. Třeba jako rezervní k tomu jeho bucharu. Tyhle starý otevřený motory jsou dobrý. Dobře se chladí. Tatik ho má na cirkule. A když řeže, tak ho ani nezahřeje.

filo
Příspěvky: 269
Registrován: úte čer 19, 2012 6:15 pm
Bydliště: Liberec

Re: Kovošrot

#3555 Nový příspěvek od filo »

Hele chlapi vezl jsem v pátek sběrovej papír do výkupny, nechávám to psát holkám na školu.. a při tom obvykle vyvezu binec.. a teď mi odmít vykoupit pytel hliníkových převážně plechovek (a folií a podobně) a dva pytle železa, většina plechovek od kočičího krmení, že prý to nesmí vykupovat, že to hygiena zakázala... ty železný plechovky byly vymytý, proženem to vždycky myčkou s nádobím protože se to sbírá třeba rok, tak aby to nesmrdělo...

To jako fakt nesmí? Tvl, věci z auta nesmí, plechovky nesmí... co ještě nebude smět vykupovat? Jako ono to zase tak moc nevážilo, jde o prd, ale i tak mě to nepříjemně překvapilo...

Honza

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“